Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik mimo woli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik mimo woli

jotka 11:00, 20 lut 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Aniu, zamieściłaś zdjęcie kamasji i w zwiazku z tym chciałam Cie o nia podpytać. Moja kwitnie bardzo obficie co roku, ale kwiaty utrzymuja sie 1 najwyżej 2 dni. Czy Ty masz ten sam problem, czy też cieszysz się jej kwiatami dłużej? na jakim stanowisku u Ciebie rośnie ?
pozdrawiam
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
abrakadabra 11:05, 20 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Aniu, powiedz mi, proszę, czy znasz nazwę tego swojego klonu co się na żółto przebarwia? Już się pytałam o te drzewka bo są przepiękne i strasznie mi się spodobały. Napisałaś, że czerwony to Red Sunset. Nazwy żółtego nie znasz? A może wiesz do jakiej wysokości dorasta? Czy oba klony mają podobną barwę liści przed przebarwieniem?


No i gratuluję skoku - zdjęcie mistrzowskie
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Milka 11:07, 20 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
nie nadążę za dyskusją jaka się odbyła ale ciekawa co to za roślina Aniu, kolejna pięknotka u ciebie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
jotka 11:13, 20 lut 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
irena_milek napisał(a)
nie nadążę za dyskusją jaka się odbyła ale ciekawa co to za roślina Aniu, kolejna pięknotka u ciebie


To jest właśnie kamasja, o która pytam powyżej
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Mala_Mi 11:16, 20 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
jotka napisał(a)
Aniu, zamieściłaś zdjęcie kamasji i w zwiazku z tym chciałam Cie o nia podpytać. Moja kwitnie bardzo obficie co roku, ale kwiaty utrzymuja sie 1 najwyżej 2 dni. Czy Ty masz ten sam problem, czy też cieszysz się jej kwiatami dłużej? na jakim stanowisku u Ciebie rośnie ?
pozdrawiam

Kamasje zamówiłam białe i niebieskie....przyszło to co widać..... to jest ich pierwszy rok kwitnienia... wiec doświadczenie w ich uprawie jest opraktycznie żadne. Sadziłam bardzo późno...w nieprzygotowany teren..coś piasku podsypałąm, a tak siedzaw glinie. Od zachodu mają jodły, a od wschodu słonko.....
Zaraz popatrzę na fotach ile mi kwitły, ale z teg oco pamieam to dość długo ..i ładnie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:48, 20 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Posadzone w miejscu w którym nic ciekawego nei było, wiec dokumentacja kiepska..... końcem kwietnia były duże i ładne liscie.... foto wstawione jest z 14 maja.... czyli kilka dni już kwitły...21 maja jeszcze kwitną..... pierwsze dni czerwca już przekwitły..... czyli kwitły napewno 2 tygodnie, max 3 ..Kwiaty rozwijały się od dołu do góry. Tyle mogę pomóc...w tym roku już zwróce na nie większą uwagę .... bo sąsiedztwo zacznie kwitnąć czyli liliowce......a jak kwitły w zeszłym roku to miejsce wygladało tak jak na zdjeiu Nic ciekawego do fotografowania. Kamasje są za brzózką.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
jotka 12:08, 20 lut 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Dzieki za info od kilku lat je mam i jestem roczarowana tym krótkim okresem ich kwitnienia. Sa śliczne (ja mam tylko niebieskie), więc tym chetniej cieszyłabym sie ich kwiatami dłużej.Być może zależy to od pogody? Moze na wiosnę spróbuję część cebulek posadzić w inne miejsce - mniej nasłonecznione...

Zdjęcie mojej kamasji jest na 32 str. moje wątku - 8 maja były już w pełnym rozkwicie ...
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
malgocha1960 12:15, 20 lut 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Aniu,tak pedzisz z wątkiem,że zadyszki dostałam nadrabiając to wszystko.
Pieknie wygląda ostrózka z jeżówką.Mam własnie wysiane jeżówki i tez zrobie takie połączenie.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Mala_Mi 12:18, 20 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
abrakadabra napisał(a)
Aniu, powiedz mi, proszę, czy znasz nazwę tego swojego klonu co się na żółto przebarwia? Już się pytałam o te drzewka bo są przepiękne i strasznie mi się spodobały. Napisałaś, że czerwony to Red Sunset. Nazwy żółtego nie znasz? A może wiesz do jakiej wysokości dorasta? Czy oba klony mają podobną barwę liści przed przebarwieniem?


No i gratuluję skoku - zdjęcie mistrzowskie


Żółty klon to najprawdopodobniej Crimson Gold.... porównywałam ofertę szkółki Kulas... bo to od nich i najbardziej mi pasuje własnie na niego. Dorasta do 14-18m Rosnie w taki stożek owalny, latem ma zielone liście, przyrosty ma w odcieniu żółto-różowym..... a jesienią jest żółciutki.
Wiosną jak tylko otworza szkółki to napewno się zapytam co kupiłam, oni mnie pamiętają i moje zakupy Jakby zapomniała przypomnij się..... niedługo ruszy sezon ...
Wstawiam zdjęcie z lata (czerwiec), po lewej Red Sunset, w środku jarzębina, a po rawej ten klon Liście mają w sezonie podobne i podobny pokrój, tyle, że żółty rośnie szybciej i bardziej rozłozysty.


I powiększenie liści, ale jakość kiepska...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
abrakadabra 12:29, 20 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Bardzo dziękuję za info.
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies