Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

kasia_w 10:26, 20 mar 2017


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Piękna mozaika. Czym będziesz kleić do szyby? A fuga jaka, do kafli?
Mam mozaikę szklaną w łazience w specjalnie wykutum okienku pod nią. Super wygląda, jak światło przez nią prześwieca
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
vita 10:27, 20 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Jano Chyba nikt nie przepada za zdejmowaniem darni, słuchanie muzyki pomaga na nudę roboty Do pustynników przymierz się pod koniec lata. Wiosną sprzedawane są, czasami nieumiejętnie przechowywane kłącza z których nic nie wyrasta.

Madzenko Dzięki, kibicowanie bardzo mi potrzebne

Marga Ale wiadomość, oby tylko pogoda była

Haniu Muszę się rozejrzeć po okolicy za starymi odmianami truskawek.
No tak, są przecież owocujące wcześniej i później, jeszcze jedno kryterium wyszukiwania. Jednak za powtarzającymi odmianami nie przepadam, albo nie potrafię o nie zadbać. Zupełnie mi nie smakują.

Jolanko To masz o wiele łatwiejsze zadanie z warzywnikiem.
Tylko to zimno, może już niedługo przyjdzie nam czekać

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
martika 10:46, 20 mar 2017


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Wpadam z rewizytą, już byam kiedys u Ciebie i pamiętam ten zakątkowy ogród. Kolory super , też moje róże fiolety, biel.planuje troche w tym sezonie pdgonic swoj ogród. bede wpadac.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
vita 10:54, 20 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Miro Chmiel miałam kiedyś, jak spełnił swoje zadanie, to dał się usunąć bez większych problemów. Teraz też mam miejsce do szybkiego przykrycia, ale się jednak powstrzymam, chociaż Aureus trochę mnie kusił.
Wiciokrzew wydaje się dobrym pomysłem (u mnie ciągle były na nim mszyce), a Filomena doskonale przesłania różami rugosa. Jak fantastycznie wyglądają jesienią z owocami. Ale ona ma dużo przestrzeni w ogrodzie.

Ewo Ja też dla soku z białej porzeczki (potrzebny do sosu) posadziłam krzew białej i kilka, na pniu, czarnej Koleżanka tylko wszczęła alarm, że mogę się niebawem pożegnać z sosną wejmutką.
Skrzyżowaną dominację też łatwo przy naszych zapędach, nadwyrężyć
Dobrze wiedzieć, że masz jakąś ciekawą w smaku NN truskawkę
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Marcowa 10:55, 20 mar 2017

Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 60
Vito śniegu nie mam.Słodziutkie truskawko poziomki rozłażą się rozłogami więc sadzonki będą na pewno.
Hortensje dostałam od męża,darmowe,uratowane od wywózki na kompost.Żal było wyrzucić to posadziłam dwie przy słupie elektrycznym i cztery przy płocie.Nie mam ani podpór,ani miejsca pod drzewami po których mogłyby się piąć.A jedna już u mnie rosła i mam w sumie siedem.

Jesteś niesamowicie twórcza...tyle talentów.Podziwiam.
A czy mogę liczyć na jakiś malutki trutorial z tworzenia metalowych makówek?
Kiedyś?
____________________
Agnieszka
vita 11:15, 20 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
kasia_w napisał(a)
Piękna mozaika. Czym będziesz kleić do szyby? A fuga jaka, do kafli?
Mam mozaikę szklaną w łazience w specjalnie wykutum okienku pod nią. Super wygląda, jak światło przez nią prześwieca


Kasiu, mozaikę mam zamiar przykleić do płytki ceramicznej i oprawić w ramy.
Elementy są szklane, spróbuję przykleić je klejem do luster, fugi jeszcze nie mam. Jest taka specjalna, żeby nie porysować powierzchni.
Na razie etap układania na plastelinie, szklana mozaika ma nierówną powierzchnię pod spodem i nie da się jej przykleić bezpośrednio do podłoża.
A Ty piszesz o mozaice, czy o witrażu?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 11:26, 20 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Martika Jaka niespodzianka Byłoby miło, abyś trochę więcej ogrodu nam pokazała, liczę na to I zapraszam do siebie.

Agnieszko Hortensje pnące bardzo lubię, mam dwie.
Tutorial z makówkami wieczorem
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
kasia_w 11:30, 20 mar 2017


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
vita napisał(a)


Kasiu, mozaikę mam zamiar przykleić do płytki ceramicznej i oprawić w ramy.
Elementy są szklane, spróbuję przykleić je klejem do luster, fugi jeszcze nie mam. Jest taka specjalna, żeby nie porysować powierzchni.
Na razie etap układania na plastelinie, szklana mozaika ma nierówną powierzchnię pod spodem i nie da się jej przykleić bezpośrednio do podłoża.
A Ty piszesz o mozaice, czy o witrażu?


Piszę o mozaice, wprawdzie ze szkła witrażowego. Przyklejam mozaiki do cienkiej szklanej tafli, zwykle klejem 2 fazowym, takim do szkła, z supermarketu.Zwykła fuga do kafli świetnie się sprawdza. A układam mozaikę na folii transferowej, grubszej. Dzięki temu mogę potem całość w miarę bezboleśnie przenieść na uprzednio pokrytą klejem szybę. Oczywiście całość musi być perfekcyjnie odtłuszczona przed klejeniem.

Ciekawa jestem Twojego efektu, wzór jest b.wdzięczny Pochwal się koniecznie
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
vita 11:45, 20 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Jednak o mozaice, bardzo ciekawa technika
Aby przenieść moją mozaikę na płytkę muszę z wierzchu przykleić ze dwie warstwy papieru. Nie wiem czy mi się to uda, to moja pierwsza w życiu mozaika. Jeżeli, jak piszesz, zwykła fuga dobrze się sprawdzi, to dla mnie dobra wiadomość. Dzięki
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
kasia_w 11:47, 20 mar 2017


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Spróbuj w takim razi e z folią transferową. Ma dość mocny klej, powinno się uda. Powodzenia
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies