Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Joku 10:39, 19 mar 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Pytałaś u mnie o barbulę. Otóż mam ją bodajże od 4. lat, tzn. ma 4 zimy za sobą. Ostatnie dwie zniosła bardzo dobrze, nie przemarzła prawie wcale. Przycięłam ją w poprzednim sezonie symbolicznie. Rośnie w ubogiej ziemi, wzbogacanej w miarę możliwości, w miejscu wietrznym bardzo. Sama się dziwię że daje radę w takim miejscu.

PS! zaciekawiła mnie truskawka 'Mara des Bois', ponieważ szukam jakiejś smacznej odmiany o dużych owocach.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Jana 10:43, 19 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
vita napisał(a)


U mnie od południa też nieciekawie. Bardzo dobrze, że nie wzięłaś pustynników jak się do ich uprawy z uwagą nie przyłożysz to nic nie będzie. W sierpniu trzeba je kupować, nigdy wiosną.
a to dobrze zrobiłam mnie też czeka zdzieranie darni a tak tego nie lubię, mozolna praca
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Madzenka 17:32, 19 mar 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Piękny warzywnik się tworzy, kibicuję !
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Marga 17:39, 19 mar 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Vita, spotkanie za tydzień się szykuje
http://www.ogrodowisko.pl/watek/7536-eden-lublin-2017?page=1#post_2
____________________
Ogród dla moich synków
Gruszka_na_w... 19:10, 19 mar 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Kibicuję pracom przy powstawaniu warzywnika. Bardzo dobry pomysł miałaś z tym układaniem darni. Swoje truskawki dobierałam wg okresu owocowania. Chciałam w ten sposób wydłużyć okres zbiorów. Starych dobrych odmian można poszukać w ogrodach ROD-owskich. Tam najprędzej się spotka amatorów dawnych smaków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 19:20, 19 mar 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Podglądam warzywnik Też wlaśnie robię Tylko nie muszę ściągac darni bo to dziewicze miejsce Niech tylko pogoda pozwoli
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mira 00:15, 20 mar 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
vita napisał(a)


Kiedyś Ci może wytłumaczę jak Twoje inspiracje zadziałały, w każdym razie bardzo skutecznie Pnącza? Ja w tej chwili mam dwa na myśli: chmiel w odmianie aurea i mina. Jak zasłonić na szybko to raczej miną, ale musiałabyś posiać jeszcze dzisiaj Czytam o burzach i jakoś wiary nie daję.


Dalej dumam na pnączami - ciut poczytałam, Danusia bardzo odradza chmiel i to mnie przekonuje - zresztą znam , miny nie znam i nie posiałam wczoraj

ja banalna jestem oglądam powojniki, wiciokrzewy, róże
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
vita 09:31, 20 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Agnieszko Marcowa. Dzisiaj rano przywitał mnie śnieg, czekam do czwartku, podobno mają być wyższe temperatury. U Ciebie pewnie podobnie. Aż sześć hortensji pnących? Przy czym je sadzisz? Na te NN truskawki pisałabym się

Filomeno Na Ciebie zawsze można liczyć, he he Jednak przestrogą się przejęłam. Jak nie mogę podziałać w ogrodzie, to zajęłam się robótkami, tym razem próbuję mozaiki. Potrzebuję dwóch, na ścianę tarasu domku ogrodnika.
Sądziłam, że łatwizna, trochę się jednak przeliczyłam, nie takie płytki zdobyłam i muszę kombinować z techniką odwróconą. Może skończę, nim nastanie wiosna



Wendy Za wiele sobie nie obiecuję w tym roku, tylko dwie kwatery mam nawożone i wapnowane, pozostałe dwie, na początek muszę rozluźnić piaskiem.
Ale robota łatwiejsza niż oddarnianie

Polu Do finału daleko, ale nakręcają mnie nowe pomysły.

Sylwio Ogród długo czekał, a ja wreszcie mam dla niego czas, nadrabiam stracone lata






____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:50, 20 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Joku napisał(a)
Pytałaś u mnie o barbulę. Otóż mam ją bodajże od 4. lat, tzn. ma 4 zimy za sobą. Ostatnie dwie zniosła bardzo dobrze, nie przemarzła prawie wcale. Przycięłam ją w poprzednim sezonie symbolicznie. Rośnie w ubogiej ziemi, wzbogacanej w miarę możliwości, w miejscu wietrznym bardzo. Sama się dziwię że daje radę w takim miejscu.

PS! zaciekawiła mnie truskawka 'Mara des Bois', ponieważ szukam jakiejś smacznej odmiany o dużych owocach.


Uboga i przepuszczalna, to ja swoim zafundowałam coś zupełnie innego
Dlatego też pewnie i perovskia nie bardzo chce u mnie egzystować. Dzięki, podsunęłaś mi pewien pomysł. Z 'Mara des Bois' wstrzymałam się jeszcze, 10 sztuk z wysyłką 45 PLN. Trochę drogo. Poza tym słyszę, że kiepsko zimuje.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pszczelarnia 09:52, 20 mar 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
vita napisał(a)
Witaj Elu Sama, większość prac w ogrodzie wykonuję 'tymi ręcyma'
Początek był trudny, bo to i wielkość płatów darni i jej odcinana grubość, ale załapałam w mig. Potrzebne są: silna prawa ręka i silna prawa noga (w przypadku osób z prawostronną dominacją) i dwa szpadle, do odcinania darni i wycinania z podłoża. Właściwie to dobrze, że zaczęło dzisiaj padać, mogłabym nadwyrężyć dominację


Ciekawe, u mnie prawa ręka i lewa noga (choć to ona właśnie jest "po przejściach" - ale niezastąpiona).

Co do truskawek, poszukam etykiet, kupowałam w Skierniewicach, wybierając, żeby były na mrożenie i do bieżącej konsumpcji. Ale najlepsze są od jednej pani z ogródka NN.

5 słoiczków agrestu - bo tyle wystarczy do pieczonych 2 razy w roku babeczek (miesza się dżem agrestowy z powidłami śliwkowymi).

Najważniejsze nie nadwyrężyć dominacji.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies