Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

KasiaWB 20:47, 29 mar 2017


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Zaglądam Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
vita 22:03, 31 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Miro Każda inspiracja na wagę złota, oczka nie mam, ale zegar słoneczny chodzi mi teraz po głowie Globmastery chętnie się dzielą, minę wysiałam też pierwszy raz, rozsadzę po jednej do doniczek.

Ula Jak masz nasiona Globemaster, to spróbuj i wysiej

Dzięki dziewczyny za doping, roboty u mnie idą pełną parą, nie miałam dawno tak dobrego początku sezonu. Pogoda raczyła wreszcie, nie mogę się doczekać jutra, nocą z ogrodu zeszłam.

Siakowa Jak bym z innym podejściem zaczynała, to nie płakałabym nad variegackim dereniem. Mam na koncie wiele porażek, ale jakby ktoś pytał, czy żałuję, to odpowiem: nie Dzisiaj porządkowałam doniczki z zasiewami i chyba widziałam kiełkujące Cardiocrinum. No i dla takich chwil chce się do ogrodu wychodzić

Kasiu Pozdrawiam

Mozaiki dały mi nieźle popalić. Jak to mówią? Pierwsze koty za płoty



Skończyłam, na tej z prawej przemalowałam fugi na ciemniejsze i chyba jest lepiej. Malowania było więcej. Smętną ławeczkę przemalowałam i ulokowałam w nowym miejscu.



Oraz stare mebelki tarasowe, ożywią taras domku ogrodnika.



Przez tydzień cięłam zimozielone krzewy. Nie skończyłam jeszcze.




____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:20, 31 mar 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Skończyłam też zadarnianie w warzywniku. Ścieżki wygrabione, nawiezione, podlane. Do donicy posadziłam bergenię 'Bressingham White', akurat miałam w wystarczającej ilości. Lebiodka otacza całość. Kwatery są już nawiezione pisakiem, będą przekopane jutro, chociaż kiepsko widzę uprawę warzyw w tym roku.



Siewki przylaszczek zakwitają, jak widać, różnie.



Wiośnić się u mnie zaczyna

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Filomena 08:51, 01 kwi 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Wielkie gratulacje z powodu kiełkowania Cardiocrinum !
Widać, widać, że sezon u Ciebie zaczął się z wielkim przytupem!
Ogródek będzie nie tylko sielski ale też przez kolor mebelków - anielski -
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Marga 09:08, 01 kwi 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Vivo, jesteś niesamowita ogrodniczką! Tak u Ciebie ładnie, świeżo, czyściutko, kompozycje zaaranżowane z dużym wyczuciem smaku. Mebelki pomalowałaś na śliczny kolor. Do tego jesteś uzdolniona artystycznie
Pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
Pola 10:02, 01 kwi 2017


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Jak ja lubię te wiosenne widoki. Fajnie wyszedł ten warzywnik, mebelki super też lubię zestawienie brąz desek ogrodnika i na biało pomalowane meble. Bardzo podobają mi się podpory .
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Justyna 19:51, 03 kwi 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Piękne przylaszczowe dzieci. Tak pomstowałam na swoją, a jednak się wysiała
Warzywnik zapowiada sie bardzo ładnie Planujesz w nim jakieś kwiaty jednoroczne?
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Pszczelarnia 10:31, 04 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
vita napisał(a)
[b]






Chłonę zdjęcia z Twojego ogrodu: uczą i bawią (czyli sprawiają radość).

Jak masz posadzone przylaszczki? Dajesz im coś zasadowego?

Z czego ta kula obok ławki, okazała.

Warzywnik urokliwy. Ja swojej nowej części chyba nie obsadzę bukszpanem - nie chcę myśleć o tych wszystkich jego chorobach i grzybach.


Piękny rozpęd na początek sezonu. I kolor ławki niesamowity.

Jak patrzę na Twój ogród to porównuję go (jak wiesz) do ogrodu (do którego często wracam na zdjęciach i w filmach): Old Vicarage (cegły, rarytasy, donice).


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:53, 04 kwi 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Ogród warzywny zdąży dać jeszcze plony. Wszak dopiero w maju sadzi się i sieje ciepłolubne, a w czerwcu można jeszcze siać ogórki i buraczki na jesienny zbiór. A- i jeszcze końcem lipca koperek i rzodkiewka.
Bardzo udane rękodzieła tworzysz. Mebelki po renowacji wyglądają przepięknie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
magnolia 13:32, 05 kwi 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
cześć Vito.

Warzywnik piękny! I meble, i wiosna i makówki....

Napisz mi na priv adres do wysyłki siewek koniczyny Red Feathers.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies