Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pszczelarnia 14:09, 26 maj 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wiele uroczych zakamarków. I warzywnik z rozmachem. Te różowe pierwiosnki to jakie są dokładnie?

Nawet na "dalekim" wschodzie rosną ogrodowe rarytasy. Oglądam z zaciekawieniem. One mnie onieśmielają.

Gdzie umiejscowiłaś derenie jadalne? Przeoczyłam?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Agania 14:32, 26 maj 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
vita napisał(a)

Skoro jestem przy tym fragmencie ogrodu. Długo był nijaki, sadziłam tu rośliny do półcienia, i takie, których nie wiedziałam gdzie posadzić.
Lawinę zmian spowodowało umieszczenie tu ławki. Mam już dużą plamę zadarniającej cieszynianki i w przyszłości żonkili. Dwie spore kępy martagonów (reszta w doniczkach jeszcze), ciemiężyce i rutewki. Nad oparciem ławki tawuła śliwolistna, przesadzałam ją kilka razy, bez sensu. Tu jest jej miejsce, niebawem zakwitnie. Za bryłą strzyżonego cisa głowaczek tatarski, rutewka 'Elin' i bokkonia sercolistna. Się zadzieje





Dzisiaj przycupnęłam sobie u Ciebie i bardzo mi się spodobało, lubię ogrody które wciąż zaskakują i się zadzieje...czekam i zwiedzam sobie pomału spacerując, bo zatrzymuję swoje oczy co chwilę....wrócę się jeszcze po notesik ogrodowy...bo cieszynianki właśnie u mnie brakuje
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pola 22:03, 26 maj 2017


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Warzywnik świetnie się prezentuje , styl angielski bardzo lubię. Nieznane mi kwiaty obejrzałam i zazdroszczę....
Fajnie obejrzeć inny styl ogrodu, za dużo ogrodöw nowoczesnych .....twój ma klimat mój ulubiony.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Gruszka_na_w... 22:33, 26 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Ach, jak ja lubię to spojrzenie na Twój ogród wzdłuż tej ścieżki od sznurka prowadzonej.
Warzywniak dobrze się prezentuje, ciekawie go rozplanowałaś.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
malkul 08:54, 27 maj 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
vita napisał(a)

wygląda jak pantofelek
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
mirkaka 21:12, 27 maj 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
vita napisał(a)
Bardzo trudno sfotografować Arizema 'Graffiti', ale jak trafi się dobre popołudniowe słońce, efekt wspaniały. W tym roku jednak nie trafiłam. Dla mnie roślina szczególna, tym bardziej, że zimuje u mnie w gruncie. Na wschodzie! Mało tego, przy sierpniowych roszadach i wykopkach pobrałam od niej przybyszowe bulwki i dobrze rokują.





Ależ to piękna roślina
Obuwiki Cieszę się że trafiłam na ich sesję zdjęciową.
Vito, kilka taczek dziennie wozisz ? Uważaj , ja między innymi tak załatwiłam swoje stawy biodrowe. Też wydawało mi się że wszystko mogę.
Warzywnik fajny, jak tam ziemniaki już powschodziły?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 12:02, 28 maj 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Pszczelarnia napisał(a)
Wiele uroczych zakamarków. I warzywnik z rozmachem. Te różowe pierwiosnki to jakie są dokładnie?

Nawet na "dalekim" wschodzie rosną ogrodowe rarytasy. Oglądam z zaciekawieniem. One mnie onieśmielają.

Gdzie umiejscowiłaś derenie jadalne? Przeoczyłam?


Warzywnik tegoroczny, za wiele po nim nie oczekuję, ale na dobry początek coś jest. Różowe pierwiosnki to Primula japonica. Dostałam kiedyś sporo siewek, jest szansa na spontaniczny samosiew. Derenie jadalne są tu:



Zanim się wzmocnią i rozrosną trochę czasu upłynie, jak widzę
Dlaczego ogrodowe rarytasy Cię onieśmielają? Dla mnie są nieustającym wyzwaniem
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 12:09, 28 maj 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Agania napisał(a)
Dzisiaj przycupnęłam sobie u Ciebie i bardzo mi się spodobało, lubię ogrody które wciąż zaskakują i się zadzieje...czekam i zwiedzam sobie pomału spacerując, bo zatrzymuję swoje oczy co chwilę....wrócę się jeszcze po notesik ogrodowy...bo cieszynianki właśnie u mnie brakuje


Aganiu, jaka miła wizyta Czytałam o powstawaniu Twojego ogrodu i lektura bardzo mnie wciągnęła. Bywam w ogrodach waszych okolic, ogrody szczególne i wyjątkowe
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 12:23, 28 maj 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Pola napisał(a)
Warzywnik świetnie się prezentuje , styl angielski bardzo lubię. Nieznane mi kwiaty obejrzałam i zazdroszczę....
Fajnie obejrzeć inny styl ogrodu, za dużo ogrodöw nowoczesnych .....twój ma klimat mój ulubiony.


Wiesz, jakbym dzisiaj zaczynała z ogrodem, to byłby to ogród nowoczesny.
Na pewno nadałabym mu trochę indywidualnego charakteru, byłby dla mnie idealny, łatwy w pielęgnacji, a estetycznych wrażeń dostarczałby równie dużo.
Kto wie, czy za parę lat się nie poważę na zmiany. Jak zdążę. Dzisiaj muszę konsekwentnie, ach!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 12:32, 28 maj 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ach, jak ja lubię to spojrzenie na Twój ogród wzdłuż tej ścieżki od sznurka prowadzonej.
Warzywniak dobrze się prezentuje, ciekawie go rozplanowałaś.


To też mój ulubiony motyw, tytułowy wszak Coś tam jeszcze da się w nim ubogacić, tylko z tej perspektywy go lubię, z przeciwnej już niekoniecznie. Może dlatego, że sąsiedzi, jak Ty, dbam o prywatność w sieci
W warzywniku rosną niestety piwonie, którym tam miejsce wyznaczyłam zanim powstał. Zobaczę, jak starczy miejsca warzywom, to zostaną, jak nie..., to biedne piwonie!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies