Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

makkasia 22:56, 09 mar 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Taaa krokusy powalają na kolana dosłownie
ściskam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 22:59, 09 mar 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
ana_art napisał(a)
iryski cudniaste od dwóch dni patrze na rabaty u siebie pod kontem ich sadzenia. będę miała duuuużo irysków. Powiedz jaką one mają wysokość

dorastaja do 10 a nawet 15 cm a liście są bardzo długie i rosna jeszcze długo po przekwitnięciu kwiatków
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
ell 23:05, 09 mar 2014


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Krokusy mnie przyciągnęły.

Czy Mała_Mi to ty Aniu? !!!

____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
KasiaWB 23:15, 09 mar 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Ania, cuuudowne łany czego chcieć więcej od razu człowiekowi lepiej się robi jak ma takie widoki
Uściski
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
AgnieszkaW 23:21, 09 mar 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Na takie krokusowo-iryskowe widoki czekałam u Ciebie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
jotka 23:23, 09 mar 2014


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Twoje krokusy będę liczyć, zamiast baranów, żeby usnąć Będzie przyjemne z pożytecznym
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Sebek 23:33, 09 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Konstancja30 napisał(a)
Ania ... Twoje krokusowe plamki są piekną ... wiosenną konkurencją mojego wyobrażenia o krokusach do czasu poznania "ogrodu mimo woli" ... moje wyobrażenie to polany chochołowskie ... teraz ma dwa wyobrażenia ...

a iryski som bossskie


A ja myślę, że Dolina Chochołowska to się może schować przy ogrodzie Ani

Tego jest tysiące!!!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Bogdzia 23:51, 09 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Aniu byłam ,podziwiałam , nie zazdrościłam bo w tym roku i ja mam .Wprawdzie główne kwitnienie jeszcze przede mna ale już jest z czego sie cieszyc. Buziaki zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 09:01, 10 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wczoraj pograndziłam u Was.... plan naprawczy chociaż w minimalnym stopniu musi działać..bo mi czasu na ogród braknie Łukasz.. dzięki za uznanie dla planu naprawczego.
Teraz szybciorkiem odpowiem na konkrety. Jak coś przegapię to sorki.. pytać jeszcze raz.
Aniu - dzięki za odpowiedz w sprawie trytom... brzydkie liście całe wyrwałam, a resztę przycięłam. Niestety związane, w środku załapały grzyba.. i tak co roku.. a potem ładnie kwitną, tylko te liście są wnerwiające.. nigdy ich nie przycinałam.. jak nie zakwitną to wyciepię.. pół skalniaka zajmują.

Gabriela - to kosaciec żyłkowany, Irys żyłkowany – Iris reticulata.. jak sadziłam je, to na nazwy nie zwracałam uwagi.. ale podobny do odmiany Harmony

Kas1a - mizianko zaliczone.. irysy i krokusy koniecznie posadź.. to one najbardziej cieszą, zachwycamy sie tulipanami, ale w czasie jak są tulipany kwitnie już tak dużo w ogrodzie, że nie wiadomo na czym oko zawiesić.. a teraz można tylko na tych maleństwach. Jakbym miała wybierać tulipany czy krokusy.. zawsze wybiorę krokusy.. i iryski, bo one nie zamykają kwiatów w pochmurny dzień, a krokusy zamykają .. i to troszkę denerwuje.

Gusiarz - u Ciebie odp. wczoraj, ale zapomniałam napisać na jaka wysokość.. wiec odpowiadam jeszcze raz u siebie.
Wrzosy tnę jak zaczynają sie pojawiać pierwsze nowe przyrosty. Literatura poleca wczesną wiosną... ale co to jest wczesna wiosna?? Nie ścinam wcześnie, bo wrzosy są piękną ozdobą ogrodu o tej najbrzydszej porze roku, jaką jest wczesna wiosna, gdyby nie te krokusy, to szło by sie pochlastać z rozpaczy. Wrzosy po ścięciu są brzydkie.. tak jak i lawenda.. dzięki temu, że tnę na "ostatnią chwilę" szybko dostają nowe przyrosty i znów są ładne.. i okres brzydoty wynosi 2 tygodnie do miesiąca. Ja ścinam równo poniżej kwiatów... bo wrzosy dostają przyrosty i rozgałęzienia zawsze na górze gałązek... wiec jak zostawisz kwiaty..to one sie obsypią i będzie łysa łodyga. Poza tym wysokość ciecia zależy od tego na jaką wysokość chcesz je mieć.. ale jak zdecydujesz się po latach na radykalne przycięcie, to już niestety nie odbiją łądnie.. od początku trzeba je prowadzić na właściwą wysokość.. Ze zdrewniałych pędów słabo puszczają zielone..

Aneta - iryski jak kwitną mają ok. 15cm wysokości... a potem z każdego iryska wyrastają dwa liście, póki zielone to są ładne, niestety potem zasychają jak u innych cebulowych. Liście są długie...coś ok. 0,4-0,5m, wiec trzeba sie zastanowić gdzie je umieścić by potem nie drażniły. Ale zdecydowanie mniej drażnią i są ładniejsze niż łodygi tulipanów. Liście są gdzieś do czerwca..usuwam je razem z liśćmi tulipanów, które tu też rosną kiedyś o tym pisałam, ale nie mam czasu na szukanie.. bo ja terminy określam na podstawie fotek
Ta zielona trawa to liście.


A pod koniec czerwca mam już tak.. Luciferek się rozpycha.. doniczka maskuje puste miesce po cebulach..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Tusiala 09:06, 10 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Ależ Ty masz tych krokusów. Pięknie wyglądają Wrzośce i iryski też prześliczne. Może katalpa w tym roku szybciej wystartuje z listakmi?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies