Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

KasiaWB 20:37, 08 kwi 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
monteverde napisał(a)
Kasiu pozdrawiam wiosenkę obejrzałam


Dziękuję za wiosenne odwiedziny
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:46, 08 kwi 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Gabrysia_ napisał(a)
Kasiu,piękna wiosna u ciebie,wszystko bardzo urosło,nie ścinasz nisko hortensji? zostawiasz takie wysokie?
Fajnie będziesz już miała po wprowadzeniu,ogród dojrzały i bujny
A jak mała pomocnica?...wiadomo ,że dzieci najszybciej rosną
Buziaki


Witaj Gabrysiu to dopiero początek wiosny nareszcie oby śniegi już nie wróciły.
Ścięłam ok. 20 - 30 cm licząc od góry Wszystkie hortensje prowadzę na wysoki krzak, aby niżej móc stworzyć dodatkowe piętro.
To co pokazuję to tylko jakiś procent działki, reszta jeszcze nie może być zagospodarowana niestety ubolewam, ale takie życie..
W ogóle to spędzamy dużo czasu na działce, mimo, że jeszcze sporo pracy przed nami, ale lubimy tam być więc tym bardziej warto dbać o urodę na razie tylko tej części
W związku z tym, że rośliny podrosły muszę dokonać przesadzeń itd. i dlatego już planuję docelowo, żeby z czasem przesadzać jak najmniej
Mała pomocnica ma już 5 lat i bardzo lubi aktywność nie tylko w ogródku we wszystkim chce pomagać i uczestniczyć co mnie bardzo cieszy

Ściskam serdecznie

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:47, 08 kwi 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Bogdzia napisał(a)
Norę zakop bo zadna roślina nie lubi miec korzeni w powietrzu ale te plamy to chyba nie od tego. Mogło wody brakowac na przedwiosniu i pewnie nie okrywałas od silnego słonka. Nie martw sie jednak , Zrób dolistny oprysk mieszanka nawozów albo przynajmniej florowitem z czymś kwaśnym np nawozem do iglaków. Jak kilka razy opruskasz w kilkudniowych odstepach to liście bedą bardziej błyszczace choc te plamy już nie znikna ale w tym roku wyrosną nowe liście i te brzydsze zasłonia.Ja robię mieszanke z tych nawozów







Bogdziu! bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc nora została zakopana zaraz po wykryciu szkody.
Zastosuję pielęgnację tak jak radzisz!
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
kitek81 21:09, 08 kwi 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
ale u Ciebie wszystko szybko rośnie, te tujki takie malusie były, a teraz to już giganty reszta też mocno się rozrasta powodzenia, sił i pogody życzę na zaplanowane najbliższe prace oczywiście pokazuj na bieżąco zmiany rabat!
pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Mala_Mi 22:34, 08 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ależ zmyłka z awatarkiem... dobrze, że w końcu załapałam WB
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anabuko1 08:25, 09 kwi 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
O , i ja mam dzisiaj w planach nawożenie wszystkiego, prawie
a pogoda nam się klaruje.To i coś może posieję, zobaczymy
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
KasiaWB 15:26, 09 kwi 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
kitek81 napisał(a)
ale u Ciebie wszystko szybko rośnie, te tujki takie malusie były, a teraz to już giganty reszta też mocno się rozrasta powodzenia, sił i pogody życzę na zaplanowane najbliższe prace oczywiście pokazuj na bieżąco zmiany rabat!
pozdrawiam


faktycznie wszystko urosło w te kilka lat
dzisiaj pięęęękna pogoda ach
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:27, 09 kwi 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Mala_Mi napisał(a)
Ależ zmyłka z awatarkiem... dobrze, że w końcu załapałam WB


tęsknię już za widokiem i zapachem róż
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:29, 09 kwi 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
anabuko1 napisał(a)
O , i ja mam dzisiaj w planach nawożenie wszystkiego, prawie
a pogoda nam się klaruje.To i coś może posieję, zobaczymy


Witaj Aniu ja jeszcze czekam z nawożeniem większości roślin chociaż w zasadzie dzisiaj mamy tak piękną pogodę, że ...chyba wkrótce zabiorę się za dokarmianie
Cudowna pogoda w słońcu nawet gorąco
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:29, 09 kwi 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
No, to jeszcze parę minut i można się zbierać do ogródka )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies