Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Po mojemu. Ogród subiektywnie świadomy.

Pokaż wątki Pokaż posty

Po mojemu. Ogród subiektywnie świadomy.

Margarete 16:27, 23 lis 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
I mój ...
Fajnie umieć wyczarowac cos z ...niczego, no prawie z niczego
Bardzo zachęcająco to twoje wejście wygląda, zachęcająco żeby wejść

Co do rozplenic to ja mam i Hmmeln, i Moudrou i Liitle Bunny....i zadna mi sie nigdy jeszcze nie rozsiała...u mnie im chyba cos nie bardzo pasuje....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Zielona 19:18, 26 lis 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Adela - takim czymś mogę zarażać, bo dekoracje to fajna sprawa
Rozplenic w trawniku nie zaobserwowałam, a trawa, o której piszesz, przypomina mi chwastnicę jednostronną, z którą walczyłam po założeniu trawnika. Spójrz na jej zdjęcia w Googlu - być może to jest chwast, który męczy Twoją trawę.

Moniko, Iwonko - moje dynie pochodzą ze sklepu i kosztowały 1,5zł - 1,7zł za sztukę. Mając możliwośc kupienia ich za taką kwotę oraz w różnych rozmiarach i kształtach, nie zastanawiam się nad wysiewem. Jeśli jednak szukacie nasion, to można je kupić także w polskich sklepach, choćby u Kasi "Na Ogrodowej" (polecam też Jej blog).

Danusiu - jak zawsze czuwasz i dzielisz się swoją wiedzą. Dziękuję

AniMa
- dzięki za namiary. "Googlowałam" nasiona i widzę, że nie są trudne do zdobycia.

Beta
- Czyli nie jestem sama w takich klimatach. Zawsze pisałam Wam, że bliżej mi do wnętrzarskiego stylu zza wielkiej wody, niż panującemu od wielu lat klimacie Skandynawii. W Europie pod tym względem chyba najbardziej cenię artystyczny Paryż (zupełnie inny od cukierkowej Prowansji), ale też Danię i Belgię.
Ech... mogłabym godzinami...

Margarete
- zatem specjalnie dla Ciebie poniższa fotka sprzed kilku chwil, czyli pudrowy róż moich kuchennych róż To zabawne, ale lubię, kiedy spory bukiet po kilku dniach traci świeżość i można mu wtedy nadać taki "przytulny" charakter

Pytaliście o krzesło stojące na ganku. Tu mam resztę "kompletu"


Zielona 19:37, 26 lis 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
I cuda natury, czyli nic nie kwitnie, a jednak coś się zmienia

Zielona 19:38, 26 lis 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Zielona 19:41, 26 lis 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Sebek 20:41, 26 lis 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zajęcia spóźniaja się mi juz 50 minut i z uwagą oglądam Twoje zdjęcia
Fajna jesień - u mnie dziś jjuż świątecznie się zrobiło, a co tam
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Adela 21:44, 26 lis 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Zielona napisał(a)
Adela - takim czymś mogę zarażać, bo dekoracje to fajna sprawa
Rozplenic w trawniku nie zaobserwowałam, a trawa, o której piszesz, przypomina mi chwastnicę jednostronną, z którą walczyłam po założeniu trawnika. Spójrz na jej zdjęcia w Googlu - być może to jest chwast, który męczy Twoją trawę.


Dziękuję za wskazówki Po nitce, do kłębka... dotarłam tu na forum do wątku: chwasty w trawniku. U mnie to jest wiechlina. Chwastnicę też mam na pustej działce obok, łatwo ją usunąć.
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
TeresaK 09:58, 27 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Marto, kiedy dzielisz się tymi wyjątkowymi widokami ze swojego ogrodu, wracam myślami do Twojego poprzedniego wątku. Ogarnia mnie refleksja, że był inny. Pełen ruchu, działania, zmian, wielostronicowych dyskusji, wątpliwości, rozwiązań, pełen "przygód", pytań, różnych odpowiedzi...

Ten obecny odbieram jako dojrzały, pełen nostalgii do którego zagląda się po spokój. Dobrze oddają to słowa piosenki Jonasza Kofty:

"Bluszczem ku oknom,
Kwiatem w samotność,
Poszumem traw,
Drzewem co stoi,
Uspokojeniem wśród tylu spraw.".
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Borbetka 17:35, 27 lis 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Świetie te snopki traw wyglądają. I jeszcze otulone lekkim szronem.
____________________
borówcowy wizytowka
polinka 19:10, 27 lis 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Zielona napisał(a)


Lubię tą część Waszego ogrodu!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies