Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

Gardenarium 00:10, 19 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Różaneczniki lubią oddychać, szmata go zadusi. Zwłaszcza w takie upały, czarny brezent i słoneczko 40 stopni, nietrudno sobie wyobrazić jaką temp. ma gleba w korzeniach różanecznika, ugotujesz go.


Poczytaj jak skutecznie zabić różanecznika - 10 sposobów, to jest jedna z przyczyn.

http://www.hancockwoodlands.ca/tenways.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kuba 07:51, 27 sie 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
I ja chciałabym prosić o poradę jak uratować mojego różanecznika. Jest to cunningam's white sądzony w ubiegłym roku jesienią zgodnie ze sztuką, rośnie w słońcu podobnie jak kilkunastu jego zdrowych braci, ma doprowadzone linię kroplującą, ziemię wilgotną, mocno siedzi w ziemi a 2/3 rośliny wygląda jakby usychała. Co mogę dla niego zrobić?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Toszka 11:30, 27 sie 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wykopać i obejrzeć korzenie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kachat 14:16, 27 sie 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Obstawiam przelanie korzeni albo ewentualnie inne ich uszkodzenie
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Kuba 14:35, 27 sie 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Toszka wykopie ale nawet nie wiem czego szukać, pokażę w razie czego korzenie na forum

Kachat- przelane ale czym? W tym roku raczej nadmiar wody roślinom nie groziłowszem są podlewanie ale w wodzie nie stoją
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
kachat 17:45, 27 sie 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Przelanie wodą. Albo inne uszkodzenie korzeni. Mój tak wyglądał gdy miał za mokro w korzeniach - w tym roku, w czasie suszy. Przedobrzyłam z podlewaniem, korzenie zgniły
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Toszka 18:08, 27 sie 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kachat korzenie nie zgniły...

podaję z wątku Różaneczniki, sadzenie i pielęgnacja odpowiedź Mazana

Mazan napisał(a)
(...)

Podtrzymam stwierdzenie Toszki, ale z małą poprawką. Daje się zauważyć, że rośliny mogą być nawet przelane lecz suche powietrze przy upalnych temperaturach wywołuje podobny efekt tylko - jak na rośliny - bardzo szybko się ujawniający.
Czasem można obejrzeć film, w którym charakterystycznym jest, że po powrocie do domu aktor bierze tryskawkę i zamgławia powietrze wokół roślin. Właśnie taka sytuacja występuje gdy jest przesuszone powietrze.


Pozdrawiam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kachat 18:47, 27 sie 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
E? Nie rozumiem... Dlaczego sądzisz Toszko, że korzenie mojego rodka nie zgniły..?

I nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tym cytatem, co to ma wspólnego z tym, co napisałam - możesz objaśnić..? Przyczyn zwiśnięcia liści może być kilka, ja podałam jedną z nich. U moich roślin liście inaczej wyglądają, gdy jest za sucha atmosfera wokół nich, według mnie tutaj coś się stało z korzeniami, ale to tylko moje zdanie i mogę się mylić
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Mazan 07:41, 28 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Macie rację ale tylko częściowo. Są pędy chore, ale też zdrowe z nadmiernym pobieraniem być może azotu /zbyt intensywna zieleń/. Przyczyn tego stanu jest wiele i dlatego należy sprawdzić choćby głębokość posadzenia lub okrycia osłaniającego szyjkę. Nie wypowiem się co może być przyczyną.
Potrzebne foto także szyjki korzeniowej, sama 'czupryna' to połówka obrazu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 15:23, 28 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kuba napisał(a)
I ja chciałabym prosić o poradę jak uratować mojego różanecznika. Jest to cunningam's white sądzony w ubiegłym roku jesienią zgodnie ze sztuką, rośnie w słońcu podobnie jak kilkunastu jego zdrowych braci, ma doprowadzone linię kroplującą, ziemię wilgotną, mocno siedzi w ziemi a 2/3 rośliny wygląda jakby usychała. Co mogę dla niego zrobić?


Obstawiam groźną chorobę fytoftorozę. Sprawdź przekrój gałązki. Poczytaj w necie jak nie powinna wyglądać. Jeśli wygląda - znaczy różanecznik do usunięcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies