Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Krys 11:00, 21 kwi 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Karolina cieszę się ,że rośnie ,mam jeszcze inne kolory floksów skrzydlastych,podziele sie
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Margolka 11:30, 21 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Hej, fajny ten parawan Czytam, co Magda napisala o cisach i mam calkiem inne zdanie (magda pewnie ma jakies wyjatkowe cisy ). To cholerstwo strasznie wolno rośnie
Zdjęcia nie widzę, ale widzę jakis błąd w linku (nawias kwadratowy za jpg, moze to to?)
Piękne wiosenne kwiaty u ciebie. Ja wczoraj nacykalam fotek, niestety tylko komorką i teraz nie wiem, jak je przenieść tutaj

Krys napisał(a)


Karolina floksy skrzydlaste


szydlaste też je mam, tylko niebieskie Baaaardzo lubię wszystkie floksy!
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
popcorn 16:06, 21 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Krysiu, dziękuję, nie mam miejsca! Niech rosną u Ciebie, masz jeszcze sporo działki do obsadzenia Buziam!!

Małgoś; Moje cisy też wolno rosną, strasznie wolno:/ Powinnaś mieć kabelek usb do komórki?
Powodzenia

pozdrawiam!

Wysłałam M i Młodą do Teściów. Byliśmy wczoraj. A dzisiaj Młoda bardzo chciała kogoś polać, a tu tylko my No i pojechali
A ja sobie siedzę w ogródku i dłubię, chwasty wyrywam za domem (nie mam śmiałości pokazać się przed domem, święta w końcu! Dzielę hosty, doniczkuję. Za chwile skończy mi się ziemia (kupiłam w piątek 3 worki). Uwielbiam ciszę i spokój, rzadka to gratka
Sąsiedzi wyjechali w góry na cały tydzień, więc od jednej strony domu też grzebię w ziemi Szkoda że ten piękny dzień niebawem się kończy.

____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 18:01, 21 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Odtrawnikowałam ostatni kawałek wzdłuż podjazdu. Mało już tego zostało, ale jednak. Posiałam ogórki i buraczki. Zebrałam wiaderko chwastów. I wrócił M z Młodą
Pogoda super, idziemy na spacer.
____________________
Mój nowy ogródek
Nikita 19:37, 21 kwi 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Margolka napisał(a)
Hej, fajny ten parawan Czytam, co Magda napisala o cisach i mam calkiem inne zdanie (magda pewnie ma jakies wyjatkowe cisy ). To cholerstwo strasznie wolno rośnie

Carola, Margolka – znalazłam zdjęcia moich cisów (nie wiem co to za odmiana, na zdjęciu widać tylko jednego). Pierwsze zdjęcie jest z 2010 roku…cis dwa miesiące po przesadzeniu z doniczki do gruntu, widać, że ma jakieś 70-80cm.


Drugie zdjęcie z 2013 roku, poziomą kreską zaznaczyłam wierzchołek….sięga do namiotu, który w tym miejscu ma 2 m wysokości. Przez 3 lata urósł więcej niż dwukrotnie…w tam tym roku pierwszy raz go cięłam, bo się strasznie rozlazł na boki (zahaczał mi o namiot).


Carola jak obejrzysz do daj znać – wykasuję zdjęcia, żeby Ci nie zaśmiecać wątku
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
popcorn 20:03, 21 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Magdo, zostaw, nie kasuj! Szkoda że nie wiadomo co to za odmiana cisa, bo szybciutko urósł!! Moje jakieś super powolne
Piękny jest!!
Buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
Bogdzia 20:24, 21 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Carola dziękuję.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margolka 20:33, 21 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
No faktycznie, jakiś wyjątkowy Ja mam małe ciski samosiejki, które nie urosły nic od dwoch albo 3 lat.
Mam ciska Davida, którego wsadziłam w ub. roku. Nie urósł WOGÓLE!

Karola, zazdroszczę dłubania w ziemi, zwłaszcza w ciszy i spokoju, bo tez to uwielbiam Mój mąż stanowczo wybil mi to z głowy. Powiedział: wTAKIE święto chcesz w ogrodzie pracować??? No, ale u mnie sąsiedzi z każdej strony, nie wiem, jak by to znieśli

Ale za to byliśmy na długim marszu z kijami, przeszlismy ok. 8 km (na Rydzynach). Bylo bosko! Słońce, piekna pogoda, las pachniał niesamowicie po deszczu
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
popcorn 20:56, 21 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bożenko, za co??
Małgoś, moje cisy mają jakieś przyrosty, ale marniutkie. Samosiejek też mam trochę - kilka szt po max 10 cm, przytargane spod Bolesławca, te wcale nie rosną No nic, czekam aż żywopłot urośnie - mam go z 2 stron działki, z 2 odmian cisów.

Super się dzisiaj pracowało, Młoda nie przeszkadzała, nie było ich 4h. Zmęczyłam się, ale sporo zrobiłam. Przenoszę roślinki spod tarasu - sadzę do doniczek lub wciskam w wolne miejsca (coraz gorzej z tym. Może w tym roku uda się zagospodarować wreszcie tę część Sąsiedzi z jednej strony w górach od tygodnia, tych z drugiej nie było część dnia, za to spacerujących chodnikiem mnóstwo. Nie rzucałam się jednak w oczy, starałam się

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Margolka 21:05, 21 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Już cię widzę jak przemykałas cichaczem, jak tajemniczy don Pedro
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies