Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Gabriela 18:41, 27 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
popcarol napisał(a)
Gabrysiu, a gdzie byś wyjechała? Szczerze, to mam wrażenie że w większości krajów żyje się lepiej niż w PL u nas jak się ktoś do Ciebie uśmiecha, to 1/albo się boisz; 2/albo myślisz że niespełna rozumu 3/albo przedstawiciel handlowy chce ci coś wcisnąć hihi

Zrobię szersze plany, ale muszę zainwestować w nowy aparat. Tym razem porządny. Mój po naprawie rozmazuje strasznie, a nowy od początku robił rozmazane zdjęcia z perspektywy...

Ale na razie nadrabiam dzisiejsze godzinne urwanie się z pracy... zresztą i tak ciemno


Teraz bym wyjechała tam, gdzie ciepło - na Kanary oczywiście, pewnie na Teneryfę, albo Gomerę, albo La Palmę - la isla bonita, bo tam najbardziej zielono. Albo do Włoch.
A poważnie, gdybym miała te dwadzieścia parę lat, to wyjechałabym do GB najpewniej i to wcale nie ze względu na miłość do ogrodów. Ale nie byłabym kim jestem.

Ps. W nawiązaniu do powyższego, jako erzatz zrobiłam świeże i zjadamy z upodobaniem kanaryjski sos - mojo verde i włoski sos - pesto. Mniam, polecam na smuteczki jesienne.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
popcorn 18:48, 27 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gabrysiu, ale w Hiszpanii bezrobocie potężne. I oboje mamy firmy-matki w DE. Stąd ten kierunek najbardziej by nas interesował W GB też spore bezrobocie... ale przynajmniej w anglojęzycznym środowisku byłoby duużo łatwiej pracować. Oboje lepiej znamy angielski niż niemiecki.

Skończyłam najważniejszą rzecz na jutro, fajrant

miłego!
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 19:18, 27 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
żórawki dorodne, muszę i ja swoim kompostu sypnąć, bo poza wiosenną dawką nawozów, żadnej rośliny nie dokarmiałam, poza hortkami. I róże piękne. No to czekam na te szersze ujęcia i perspektywy wiem, aparat pozdrawiam
____________________
Dwa ogrody
popcorn 19:37, 27 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mariolko, wreszcie kupię porządny aparat, bo mnie denerwują te które mam. Połowa zdjęć do wyrzucenia. Telefonem też do bani - vide foty z Niemiec.

Ja do dołka przy sadzeniu daję obornik, raz mi się zdarzyło suche krowie placki dać - robiąc tę rabatę gdzie żurawki rosną. No i wiosną sypię wszystko wieloskładnikowym. Mam trochę nawozów w płynie, ale jak chcę je zastosować to leje, a jak jest sucho to zapominam... Pewnie za rok część będzie przeterminowana...

miłego!
____________________
Mój nowy ogródek
Madzenka 19:58, 27 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Poczytałam o dylematach emigracyjnych i ogrodowych dokonaniach.


Karolina po staropolsku napisze, pomyśl ile osób ma gorzej
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
11stokrotka 20:45, 27 paź 2014


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
W nawiązaniu do watku emigracyjnego, właśnie obejrzałam pierwszy odcinek "Watahy". Koszmarny los uciekiniera do cywilizowanej Europy - dla ludzi ze wschodu jesteśmy ziemią obiecaną (i nie chodzi tu wcale o Łódz ).

Karolciu, jakie rokowania po rezonansie? Masz już wyniki?
____________________
Mam marzenie
Ewa_w_ogrodzie 21:04, 27 paź 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Plisss mam problem z wyborem donic przed dom, zajrzyj proszę na pewno coś mądrze doradzisz.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Olili 21:41, 27 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Rezonans zrobiony, ogłuchnąć można

A korciło mnie by Ci napisać żebyś zatyczki do uszu sobie kupiła,bo nie na każdym rezonansie dają..ale stwierdziłam,że pewnie wiesz..
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 21:43, 27 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
jak ja to napisałam,że nie ma ,że cytuję Ciebie...ehhh skasowałam pewnie z pozostałym tekstem
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
popcorn 22:37, 27 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Marzenko, tak robię. Wolę myśleć ile osób ma lepiej i iść do przodu. Ale na razie stopujemy.

Gosia, wyniki za tydzień dopiero

Ewa zajrzę, jutro, teraz padam na twarz, idę poczytać i lulu

Ola, były, ale stwierdziłam - po co? następnym razem będę mądrzejsza

miłego!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies