Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Naturalistyczny z duszą prerii.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Naturalistyczny z duszą prerii.

Katte 14:36, 18 mar 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Mam ciasno wkoło domu koparka odpada , nie przejdzie.
W ziemi idą rury drenarskie tak ok 70cm to może w sumie jakaś mińi koparka .
Ale mam ten sam problem co ty ....$ hehe
Za chwilę Komunia syna więc nie mały wydatek. ;-/ .
Ale trochę materiału mam wejście i ścieżkę za dom zrobimy sami.
Przed domem wjazd 150m2 do wyłożenia kostką , zrobi firma ale trzeba mieć luzem ze 30 tys.
Linia zabudowy 30m od szosy .
Do tego nowa droga wyłożyli nową warstwę i 15 cm wyżej już i jeszcze dochodzi kilka wywrotek ziemi , albo piachu .

Masakra , potrzebna maszynka do trzepania pieniędzy hehhe.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 16:07, 18 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Łoj. dobrze mieć asfalt zaraz i w miarę równo dookoła...

Powoli, powoli. Komunię robiłam w domu, catering prywatny babka ze wsi gotowała i podawała z synem... zastawa i stoły pożyczone od sąsiadów Fajnie było wszyscy zadowoleni my z ceny też
____________________
Mój nowy ogródek
Katte 19:46, 18 mar 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Też planuję w domu , catering u mnie na miejscu odpada , bo koleżanka która to prowadzi - nasze dzieci są w jednej klasie , i nie bierze innych zleceń ;-/ .ogarnia u siebie.

Ale tak też to rozważam żeby ktoś mi podawał , i zgarniał . Chrzciny robiłam każdemu w domu , dla 30 osób i nie miałam czasu zjeść ani pogadać .
Goście zachwyceni ale ja padłam na ryjek jak wszyscy pojechali ....heheh

Dzisiaj wyrywaliśmy słupki na granicy działek , bo sąsiad zagarnął sobie 1,5 m - reszta jutro ,traktorkiem wyciągniemy bo betonu pół metra zalane ;-/ , i ani rusz .

Skopałam ręcznie kawałek warzywniaka - czekam na przelew , bo już stygnie moja glebogryzarka ....
Więcej nie dam rady , troche wymieszałam z kompostem, jutro zasieję tam rzodkiewkę , marchew , pietruszkę i cebulę.
Reszta w blokach startowych ,czeka na oknie na cieplejsze dni . Do pikowania .

Sprzęt musiałam zaklepać bo podobno problem z częściami od żółtków , i za chwilę nie będzie albo bardzo długi czas oczekiwania .
Choruję na nią od jesieni.... robota od razu będzie szybciej szła
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
AnnaCh 19:59, 18 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
popcorn napisał(a)
Powoli, powoli. Komunię robiłam w domu, catering prywatny babka ze wsi gotowała i podawała z synem... zastawa i stoły pożyczone od sąsiadów Fajnie było wszyscy zadowoleni my z ceny też
Też tak robiłam i było bardzo fajnie

Kasia, nie od razu Kraków zbudowano, ja mieszkam ponad 7 lat w domu, a w niektórych miejscach to ciągle wygląda jak jedna wielka prowizorka
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Katte 09:20, 19 mar 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
AnnaCh napisał(a)
Też tak robiłam i było bardzo fajnie

Kasia, nie od razu Kraków zbudowano, ja mieszkam ponad 7 lat w domu, a w niektórych miejscach to ciągle wygląda jak jedna wielka prowizorka



Menu , wiem co chcę, a to już połowa sukcesu

Czasami za bardzo galopuję w przyszłość , chciałaby się już , ale staram się ...z rożnym skutkiem. Hehe

Jak narazie placyk zabaw jest i będzie już na stałe , bo wylewki porobione, i warzywniak
Jestem na etapie „ czym go odgrodzić , zasłonić ,”?

Wymyśliłam szeroką rabatę wzdłuż warzywniaka , zgapiłam od koleżanki .
Tylko

Czy mogę wykopać i przesadzić trawy teraz ? Zapowiadają przymrozek ;-/



____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 18:03, 19 mar 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Połowa poletka truskawkowego zlikwidowana , trawnik zwertykułowany i skoszony ...
Z sianiem narazie się wstrzymałam ...

Pobawiłam się tym wertykulatorem , świetnie sprawdza się w wyrywaniu młodych chwastów
Ładnie wydrapuje.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Anda 18:10, 19 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Dobra robota Jak nie można usiedzieć to dobrze, że do ogrodu wyjść można. I nawet pora roku sprzyjająca
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaCh 12:23, 20 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kasia, pytałaś u mnie o skrzynie warzywne.
Bardzo jestem zadowolona, wcześniej miałam zwykłe grządki i ciężko mi było często zapanować nad tym, chwasty pchały się ze ścieżek. Tak łatwiej opielić jedną, drugą skrzynkę i tak po kolei.
No i można sobie na nich przysiąść w czasie pracy
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Katte 12:50, 20 mar 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
AnnaCh napisał(a)
Kasia, pytałaś u mnie o skrzynie warzywne.
Bardzo jestem zadowolona, wcześniej miałam zwykłe grządki i ciężko mi było często zapanować nad tym, chwasty pchały się ze ścieżek. Tak łatwiej opielić jedną, drugą skrzynkę i tak po kolei.
No i można sobie na nich przysiąść w czasie pracy


No właśnie , jestem bliska rezygnacji z tradycyjnych zagonów , bo chwasty w tamtym roku mnie już dobijały .
Nie byłam w stanie ogarnąć ani grządek ani truskawek ;-/

A tak wyglada to schludnie i praktycznie
Chyba dzisiaj męża zaczynam głuszyć heheh.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
greg66 10:56, 22 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Jak w przyszłym tygodniu, dalej siedzisz w domu czy każą jeździć?

Ja chyba siedzę bo moje sklepy pozamykane.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies