Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

antracyt 08:09, 28 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11649
Taka schiza nie jest zła. Należy zbierać tylko te grzyby, które się dobrze zna. Znajomi moich rodziców nazbierali dawno temu "rydzów" i śmiertelnie się zatruli. Nie ma co ryzykować.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 09:15, 28 wrz 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10242
Zgadzam się, lepiej mieć jednego grzyba mniej ale mieć pewność że są ok, ale rydze można łatwo rozpoznać po odcięciu nóżki puszczają taki intensywnie pomarańczowy sok
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
TAR 09:50, 28 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
Basieksp napisał(a)
Zgadzam się, lepiej mieć jednego grzyba mniej ale mieć pewność że są ok, ale rydze można łatwo rozpoznać po odcięciu nóżki puszczają taki intensywnie pomarańczowy sok


jest jeszcze jedna bardzo charakterystyczna cecha u rydzów, po odparowaniu tego mleczka jest wyczuwalny zapach perfumy. Po obcieciu miejsce ciecia zielenieje.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
tulucy 10:20, 28 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Dzięki dziewczyny, ale ja już chyba za stara na takie nauki swoją drogą,teraz w głowę zachodzę, jak ja mogłam gąski siwe zbierać one takie muchomorowate som
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 10:28, 28 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
pewnie, nie ma co na sile, gaski tez maja swoje charakterystyczne cechy zeby odroznic. ale ja nie jadam grzybow ktorych nie znam albo mam watpliwosci, chociaz grzyby zbieram od 6 roku zycia, zawsze jezdzilam z tata autobusem zakladowym, to byl grzybiarz pierwsza klasa i wszystkiego mnie nauczyl, obieranie i przetwarzanie zostawialismy mamie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Basieksp 11:09, 28 wrz 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10242
Szarych gąsek i opieniek nie zbieram, bo średnio je znam i też stosuje zasadę nie jestem pewna nie biorę, o rydzach że pachną nie wiedziałam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
galgAsia 20:55, 28 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)
Asia, zdjęcie jutro wieczorem wywalę
Ani mi się waż to dowód na istnienie Yeti Nie ruszaj, bo po łapach
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:58, 28 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Monia81 napisał(a)
Asia mokre fotki super, zaszalałaś ze zmianami w tym sezonie a już nie wspomnę o fociach łysolka, czarujesz lubię jesień, taka jak była do tej pory to marzenie, może padać bo mi to też nie przeszkadza, a wody w ziemi trzeba, ale żeby tak zimno nie było... wyszłam dzisiaj na dwór no i wróciłam, bo wiaterek taki chłodnawy i jakoś odechciało się siedzenia z kawą na zewnątrz... buziaczki
Monia, ja też mam nadzieję, że ZPJ jeszcze z nami będzie przez długi czas Dobrze, że popadało, bo 3 dni deszczu to u nas luksus niebywały . Teraz już mogą wracać wyższe temperatury i słonko
Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:59, 28 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Johanka77 napisał(a)
Wpadłam na Księżyc, bo u mnie od dwóch dni tak leje, że nieba nie widać
Johanka, ja łysola też od paru dni nie widziałam Dziś przed południem była piękna ZPJ, a popołudniu szary kożuch zakrył niebo... Do pełni jeszcze kilka dni, mogłoby się wypogodzić do tego czasu
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 21:01, 28 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
lilarose napisał(a)



Asia, Ty to masz marzenia, jak mój dziewięcioletni syn
Ach, jak on chciałby śniegu po kolana!
Kasia, a to Ty nie wiesz, że z ust dziecka sama prawda?!
Tylko ja mam pewno wyżej kolana
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies