Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 13:15, 18 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No i wariatka nakupiła chryzantem



Szkoda, że kwitną dopiero tak późno...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Johanka77 13:29, 18 paź 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
galgAsia napisał(a)
Powiem Ci, że mało sobie karku nie skręcę, tak intensywnie się rozglądam, zwłaszcza podczas jazdy samochodem
Jest coraz piękniej


Hehe
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
deszczowymaj 16:43, 18 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
galgAsia napisał(a)


Asik ta Lobelia to świeży zakup ? pierwszy raz ją widzę u Ciebie a mam taką samą

Zawsze zachwycam się u Ciebie jesiennymi fotkami

..a dzisiaj wychodząc do ogrodu.. doszłam do wniosku (po raz enty) ,że jednak nie przepadam za jesienią serio ..pewnie zaraz dostanę po nosie ? ale mi się nie podoba jest zimno, mokro,wieje,bryyy szaro buro i ponuro ..i pewnie nie bez znaczenia jest fakt ,że mój ogród to jednak mało jesiennych ubarwień ma ..ehh ale i tak nie lubię jesieni ..chce wiosnę
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gosiek33 17:53, 18 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bardzo niebezpieczną taka wyprawa jesienią. Fotergilla major ledwo żółte liście ma u mnie
Dobrze że tylko z chryzantemami wyszłaś
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Katte 18:11, 18 paź 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Jaka wariatka? Ja też patrzę na te chryzantemy heheh szczególnie drobnokwiatowe.
I podoba mi się ten krzaczek z fioltowymi owockami? Co to jest?

Super wypad, zawsze to te kolory poprawiają nastrój
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
wiklasia 18:11, 18 paź 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Ja w sprawie kosmosów dwa zdania wrzucę:
1. Z nasion wysypanych jesienią wiosną powschodziły siewki i rośliny zacne mi urosły.
2. Z nasion sklepowych wysiewane wiosną wykiełkowały, ale niestety ślimaki zeżarły młode siewki.

To teraz wnioskiem końcowym zabłysnę:
I jesienne sianie wprost do gruntu i wiosenne w rozsadniku - oba skuteczne.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
galgAsia 19:25, 18 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
deszczowymaj napisał(a)


Asik ta Lobelia to świeży zakup ? pierwszy raz ją widzę u Ciebie a mam taką samą

Zawsze zachwycam się u Ciebie jesiennymi fotkami

..a dzisiaj wychodząc do ogrodu.. doszłam do wniosku (po raz enty) ,że jednak nie przepadam za jesienią serio ..pewnie zaraz dostanę po nosie ? ale mi się nie podoba jest zimno, mokro,wieje,bryyy szaro buro i ponuro ..i pewnie nie bez znaczenia jest fakt ,że mój ogród to jednak mało jesiennych ubarwień ma ..ehh ale i tak nie lubię jesieni ..chce wiosnę
Asiulku, tę lobelię kupiłam do donicy jesiennej. Baaardzo mi się podoba i na wiosnę wysadzę ją na rabatę. Pamiętam tę Twoją, bo ją pomyliłam z penstemonem

U mnie dzisiaj też niewyjściowa pogada, co będę oszukiwała Jest zimno, jest mokro... Co tu lubić...? Ale jesień jako całość uwielbiam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:33, 18 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
Bardzo niebezpieczną taka wyprawa jesienią. Fotergilla major ledwo żółte liście ma u mnie
Dobrze że tylko z chryzantemami wyszłaś
Rozglądałam się za astrami , ale nie było...
Obiecałam sobie, że teraz żadnych większych zakupów, dopóki nie zrobię miejsca. Mam już kilka drzew i krzewów w doniczkach, muszę je najpierw posadzić.
Takie zdroworozsądkowe podejście do tematu
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:36, 18 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Katte napisał(a)
Jaka wariatka? Ja też patrzę na te chryzantemy heheh szczególnie drobnokwiatowe.
I podoba mi się ten krzaczek z fioltowymi owockami? Co to jest?

Super wypad, zawsze to te kolory poprawiają nastrój
Kasia, no właśnie wyskoczyłam tam, żeby sobie poprawić

Te drobnokwiatowe mają szanse zadomowić się w ogrodzie. Wielkokwiatowe są cudne, ale to cieplarniane chuchra, jednorazówki
Standardowo mam zamiar je przezimować i wysadzić wiosną do ziemi.

To fioletowe to kalikarpa, zwana też pięknotką. Niesamowicie wyglądają te koraliki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:38, 18 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
wiklasia napisał(a)
Ja w sprawie kosmosów dwa zdania wrzucę:
1. Z nasion wysypanych jesienią wiosną powschodziły siewki i rośliny zacne mi urosły.
2. Z nasion sklepowych wysiewane wiosną wykiełkowały, ale niestety ślimaki zeżarły młode siewki.

To teraz wnioskiem końcowym zabłysnę:
I jesienne sianie wprost do gruntu i wiosenne w rozsadniku - oba skuteczne.
No i bardzo pięknie - do gruntu się już wysiały, wiosną wysieję na rozsadę. Może wreszcie będę miała

Wiklasiu, dzięki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies