Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

TAR 20:56, 20 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7017
o winogronkach to juz zapomnialam, wszystko skonsumowane
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 23:01, 20 paź 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
galgAsia napisał(a)
Tak jak napisałam, pogoda ostatnio mało ogrodowa - zimno, mokro, pochmurno... A i rzeczywistość coraz mocniej skrzeczy... No normalnie się nie chce
Ale powoli, powoli coś tam sobie rzeźbię. Zdemontowałam ostatecznie ostatni kompostownik z gotowym kompostem. Nazbierało się tego parę ładnych worów
Zawsze mam wątpliwości - ściółkować tym kompostem rabaty teraz czy na wiosnę? A Wy jak robicie?


Jakiś czas temu byłam w ogrodzie Kasi Bellingham - zapamiętałam z Jej wykładu m.in. to, że kompost najlepiej na rabaty dawać jesienią
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 07:57, 21 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Kolory w ogrodzie coraz bardziej w fiolecie
Kompost pierwsza klasa. Też ruszyłam ostatnio jedną komorę i wykorzystuję czarne złoto do przesadzania malin
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosiek33 08:11, 21 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Magara napisał(a)

Jakiś czas temu byłam w ogrodzie Kasi Bellingham - zapamiętałam z Jej wykładu m.in. to, że kompost najlepiej na rabaty dawać jesienią



Tak ale ona teraz kompost stosuje na rabaty warzywne. Sama nie wiem czy na rabatach bylinowych na razie opadłe liście nie są jesienią lepsze. Do wiosny się przerobią i można będzie na nie sypać kompost albo i obornik przerobiony.

Ciekawe co mądrzejsi powiedzą?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 09:09, 21 paź 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Nie jestem mądrzejsza Sypię kompost wczesną wiosną, jak tylko przytnę byliny. Dodaję od razu wiórki rogowe i obornik granulowany. Czasem jeszcze mączkę bazaltową. Teraz nie mam po prostu miejsca na sypanie kompostu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 10:30, 21 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
A ja ostatnio wysypałam kompost na nową rabatę ..i co ? chwast na chwaście ..kiełkują te małe potwory jak szalone dziwne to trochę , bo ten kompost był mocno wyleżały .. hmm
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Katte 17:13, 21 paź 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Chyba też lepiej wrzucić wiosną .. kompost .
Obornik to teraz można na warzywnik zarzucić ...
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Magara 22:35, 21 paź 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Gosiek33 napisał(a)



Tak ale ona teraz kompost stosuje na rabaty warzywne. Sama nie wiem czy na rabatach bylinowych na razie opadłe liście nie są jesienią lepsze. Do wiosny się przerobią i można będzie na nie sypać kompost albo i obornik przerobiony.

Ciekawe co mądrzejsi powiedzą?

Gosiek, Asia pytała o kompost na rabaty to ja napisałam co mówiła Kasia o kompoście na rabaty Rabaty kwiatowe Była o tym mowa przy ogrodzie preriowym u Kasi, a tam warzyw niet
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
inka74 13:29, 22 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Ja już u którejś osoby z kolei czytałam/oglądałam o ściółkowaniu kompostem wszystkich rabat, nie tylko warzywnika, teraz na jesieni. Podobno lepiej chroni przed zimnem niż kora a i dzięki zwiększonej wilgotności w końcówce zimy (o ile śnieg jest) stopniowo uwalnia składniki. Myślę, że zakupię małą przyczepkę i po posprzątaniu rabat i posadzeniu tulipanów wyściółkuję je przed zimą.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 20:34, 22 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Patrzę, patrzę... Myślę, myślę...

I chyba się zdecyduję na termin jesienny. Jak zdążę... A jak mi zostanie, to i wiosną dołożę
W tej chwili mam tego dobra sporo, a świeże odpady zapełniły cały następny kompostownik.
Lubię robić kompost Ostatnio mój Tatko powiedział: wiesz, fajny ten Twój kompost, a nie wierzyłem w to całe kompostowanie...

Dziękuję za wkład w przemyślenia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies