Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 13:19, 05 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dorii napisał(a)

Stipa z szałwią i liliami przepiękne zestawienie
U mnie też takie jest tylko stipa nie dopisała i jeszcze efektu brak. Może za rok jak nie wygnije to będę też miała takie widoki
Mi część stipy też wygniła, ale mam sporo siewek, więc one się płynnie wymieniają No i niektóre stipy wyskubałam z martwych źdźbeł i ruszyły na zielono Bardzo ją lubię, mimo że w pewnym momencie wygląda makabrycznie z tym kołtunem Ale to można wyczesać albo obciąć i nadal jest pięknie.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:21, 05 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)
Asiaaaaa! Pokaż Mariettę!
Jak szeroką kępę ma?
Kasik, na razie za bardzo nie widać, bo wszystko zielone. Myślę, że circa about będzie 50cm. Poza tym, fajnie się ją dzieli, jakby co Jak zakwitnie - myślę, że na dniach - zrobię fotkę.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:22, 05 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)

Strasznie mi się podoba, na jesień będę miejscówkę szykować
Myślę, że nie będziemy żałować
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:26, 05 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dragonka napisał(a)
ależ pięknie u Ciebie Asiu! U mnie nic nie kwitnie jeszcze, czy ja się w ogóle doczekam w tym roku? Chyba w przyszłym roku trzeba będzie ruszyć z wysiewami jednak wcześniej...

Aaa, i warzywnik super co podsypujesz pod warzywka? jakaś zwykłą azofoskę?
Basiu, ja w zasadzie żadnych nawozów nie używam. W warzywniku idzie obornik granulowany koński i owczy, wióry kostne / rogowe, kompost. No i gnojówki, głównie pokrzywa, mlecz, skrzyp, podagrycznik. Solo albo w mieszance firmowej
U mnie mało jednorocznych kwiatów, też stosunkowo późno wysiałam nasiona, ale dochowałam się już jakiegoś niskiego dzwonka bylinowego . Muszę znaleźć karteczkę, bo pojęcia nie mam, co on za jeden
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:30, 05 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zakupy cudne. Przypomnij tylko jaką ma powierzchnię Twój zakątek? Nie wiem, czy nie za dużo w nim będzie drzewek. Bylinki zaczną marnieć.
Nie popełniaj moich błędów.

Piękne te nowe róże. Bardzo atrakcyjne maja kwiatuszki, a i listki takie subtelne.
Lilie i stipa- bardzo zgrabny z nich duet.

Spokojnego, całonocnego deszczu mi brakuje. Z lekka tylko coś kropi.
Hahaha Nie wiem, czy pamiętasz, ale mam w planach zagospodarowanie wgłębnika Wiosną będą kwitły tam cebulowe, a jesienią orgia kolorów liści. Myślę, że będzie dobrze
Na Twoich pozytywach i negatywach uczę się całyczas I dobrze na tym wychodzę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:32, 05 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia_CS napisał(a)
Piękne lilie Polubiłam je bardzo, ale ogromnie nmnie wkurza opadanie pąków - w tym roku i tak nie ma z tym wielkiem tragedii, ale nadal problem występuje i nie wiem jak się z tym uporać, wrrr..
Hmm, u mnie na szczęście -tfu!tfu! - ten problem się nie pojawił... Może one, tak jak drzewa owocowe, zrzucają nadmiar zawiązków, których nie mogą wykarmić...?
Te lilie królewskie to moje ulubione. Pięknie wyglądają i pięknie pachną. Mam ochotę jeszcze ich trochę dosadzić w inne miejsca
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:46, 05 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Weekend częściowo w drodze, częściowo w ogrodzie Sobota cała w podróży, niedziela cała w ogrodzie. Duszno było, gorąco, ale na leżaczku pod pergolą dało się wytrzymać. Żeby nie było - nie wyleżałam
Powalczyłam trochę z kompostem, przesypując popiołem i polewając gnojówką (zaraz potem nastawiłam dwie nowe pokrzywowe, działają cuda ).
Przycięłam kolejne krzaczory kocimiętki, szałwi nie ruszając - bo jeszcze pięknie kwitnie. Poobcinałam przekwitnięte róże.
Wykopałam cebulki narcyzów, które mam zamiar przesadzić go wgłębnika.
Posadziłam kilka martagonów.
Pomoczyłam doniczki (one się chyba rozmnażają przez pączkowanie ), a dzisiaj pójdę je zadołować.
No i podlałam po całości, co okazało się dobrym posunięciem, bo od kilku godzin sobie popaduje deszcz. Więcej wody wsiąknie...
Zdjęć trochę zrobiłam, ale nieładne, bardzo trudne światło było - za trudne dla mnie Nie pokażę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasia_CS 14:29, 05 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Asiu, a martagony sadzilaś z cebul czy już z doniczki gotowce? Muszę je znów sobie kupić, bo bardzo wdzięczne z nich spadochroniki ja jeszcze gnojówką w tym roku nie podłałam a chciałabym choć raz róże zasilić, czas już najwyższy, ostatni dzwonek..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
April 14:37, 05 lip 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Ładnie ci lilie kwitną, u mnie muchówka unicestwia.
A martagony zmarzły chyba w doniczkach. Szkoda, bo tanie nie są.

No i stipę masz wypaśną. Zazdraszczam, moja też zmarzła. Jakiś ciężki ten rok był.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 12:16, 15 lip 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
galgAsia napisał(a)
Moje ulubione czercowo - lipcowe klimaty Jutro już lipiec...


Cześć Ale ładne te klimaty Zobacz Ty tam nawet masz mikołajka, a ja zawsze myślałam, że on tylko na pustyni ładny, a u Ciebie super na bylinowej. Muszę też wcisnąć gdzieś
Stipa kurde robi robotę, mi za dużo wymarzło tej zimy, a młode jeszcze za młode
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies