Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

anabuko1 14:21, 19 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
galgAsia napisał(a)
Moje ulubione czercowo - lipcowe klimaty Jutro już lipiec...


Piękne połączenia, I piękne lilie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dragonka 17:19, 19 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Dołączam i ja do zachwytów nad cytowanymi kompozycjami- pięknie ci one są! Lilia z fioletem i trawkami wygląda bosko.

Asiu, a myślisz, że gnojówka z chwastnicy na coś się nada? Mam tego dziadostwa pełno Wyrywam całe kępy.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
galgAsia 12:34, 27 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
O matko, ileż mnie tu nie było...! Aż się wątek zakurzył
W ramach tłumaczenia powiem tylko, że z powodu bliskiego kontaktu z pewnym kwietnikiem , moja głowa trochę szwankowała, niestety. Nie, nie, nic w sensie fizycznym - żaden krwiak, żadne wstrząśnienie - ale bóle, takie z pogranicza migrenowych, zawroty i generalnie bardzo niefajne samopoczucie trochę mnie wycofało z normalnego funkcjonowania. Ogródek leżał odłogiem, O. takoż. Do roboty - niestety, niestety! - chodzić musiałam... A pogoda za oknem wcale nie pomagała. Nadal nie pomaga, ale co poradzić.

Więc postaram się wstawić kilka zdjęć z aktualnego stanu , ale najpierw obiecany Hani - Gruszce imieninowy Księżyc

Tak wyglądał w lipcu

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:39, 27 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915


A kolejne zdjęcia to pełnia 24.07 - co godzina to inny enturage

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:41, 27 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia_CS napisał(a)
Asiu, a martagony sadzilaś z cebul czy już z doniczki gotowce? Muszę je znów sobie kupić, bo bardzo wdzięczne z nich spadochroniki ja jeszcze gnojówką w tym roku nie podłałam a chciałabym choć raz róże zasilić, czas już najwyższy, ostatni dzwonek..
Kasiu, martagony z cebul posadzone do donic - sporo niestety wymarzło. Posadziłam nowe, już do gruntu i poluję na ofertę jesienną. W cebulowym sklepiku jest kilka fajnych odmian, w jesiennej promocji.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:45, 27 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
April napisał(a)
Ładnie ci lilie kwitną, u mnie muchówka unicestwia.
A martagony zmarzły chyba w doniczkach. Szkoda, bo tanie nie są.

No i stipę masz wypaśną. Zazdraszczam, moja też zmarzła. Jakiś ciężki ten rok był.
Aprilku, u mnie też w donicach wymarzły , nie pomyślałam, żeby na te mrozy je jakoś zabezpieczyć. Tanie nie są, to prawda, mnie udało się upolować na all... bardzo ładne cebule po 7 z groszami , więc wzięłam W jesiennych promocjach powinny być też trochę tańsze niż normalnie.

Stipy sporo mi wygniło po zimie, jak nigdy, ale też mam spory samosiew. A ponieważ nie jestem pedantyczna w odchwaszczaniu ...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:50, 27 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Cześć Ale ładne te klimaty Zobacz Ty tam nawet masz mikołajka, a ja zawsze myślałam, że on tylko na pustyni ładny, a u Ciebie super na bylinowej. Muszę też wcisnąć gdzieś
Stipa kurde robi robotę, mi za dużo wymarzło tej zimy, a młode jeszcze za młode
Agatka, mikołajek z przegorzanem w tej chwili ma największe branie Oblegany przez motyle i bzyki wszelakiej maści. No i ten kolorek...
Uczciwie przyznaję, że mikołajka z lekka podparłam, bo coś jakby chciał się pokładać. Ale on tam jest drugi sezon, więc musi się zaaklimatyzować.
Wcisnąć mus
Bez stipy to sobie nie wyobrażam Robi klimat
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:56, 27 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dragonka napisał(a)
Dołączam i ja do zachwytów nad cytowanymi kompozycjami- pięknie ci one są! Lilia z fioletem i trawkami wygląda bosko.

Asiu, a myślisz, że gnojówka z chwastnicy na coś się nada? Mam tego dziadostwa pełno Wyrywam całe kępy.
Basiu, dziękuję Ja też uwielbiam te zestawienia, mogę się gapić na nie godzinami.

Gnojówka jest dobra na wszystko i ze wszystkiego. Robię je na okrągło i leję pod rośliny, na kompost, na nieużytki, na trudną, ciężką glebę. Spokojnie zalej chwastnicę wodą i najpóźniej po tygodniu lej, jak popadnie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:01, 27 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zapodam trochę zdjęć w kategorii misz - masz . Ufam, że nie zauważycie (nie zauważajcie, pliiiisss ) dowodów na leżenie odłogiem...

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:03, 27 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies