Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Magleska 21:15, 21 maj 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Asia szklarnia ekstra brawo za samodzielny montaż -podziwiam warzywnik też fajny

a w ogrodzie cudnie same śliczne kwiatuchy
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Anda 08:09, 22 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
W ogrodzie pięknie, a szklarnia profesjonalna. Większa od mojego całego warzywniaka
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 09:26, 22 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
galgAsia napisał(a)

Asia, no i super ta szklarnia.
I tu mi się podoba
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
galgAsia 12:36, 22 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Skończyliśmy szklarnię. Zostało jeszcze parę drobiazgów, ale nie mogę już tracić na nie czasu, muszę ruszać z pomidorami. Ostatnie 3 tygodnie to był styranie się na maxa. Powinnam teraz przez tydzień nic nie robić...
U nas znów nie pada, zaczęłam już podlewanie . No i muszę się przerzucić z pracami do ozdobnego, bo dotychczas calutki czas w warzywniku...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:46, 22 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Szklarnia nie jest mała, ma 6x3m. To nie jest przejaw gigantomanii, po prostu zawsze w tunelach miałam za mało miejsca Teraz powinno być dość.
Następny etap to ziemia/kompost do środka i jakieś obrzeża. Myślę, że będzie wersja niskobudżetowa i raczej szybka - demontaż wysokiej skrzyni, pozyskanie desek i ziemi - przez kilka sezonów niezłe ilości kompostu tam wrzuciłam . Mam nadzieję, że pomidory nadgonią to opóźnienie w przeprowadzce.
Reszta warzywnika idzie w stylu "jak cię mogę" . Po kawałku. Dzięki takiej polityce mam sałaty, rukolę, rzodkiewki. Rośnie cebula, czosnek, pory. Zaczęła kiełkować pierwsza fasolka szparagowa i buraki. Tak naprawdę dopiero jesienią będę mogła wytyczyć sensowne grządki i zaplanować uprawy, teraz to jest radosna twórczość. Staram się tylko mieć na uwadze dobre sąsiedztwo i na razie powoli do przodu.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:51, 22 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen napisał(a)
Ta pomylona magnolia jest śliczna, jakbym mieszkała bliżej, to chętnie bym odkupiła
Helen, ja się jeszcze nie zdecydowałam, a ona nie jest posadzona docelowo, tylko zadołowana... Więc wiesz...



Rojodziejowa napisał(a)
Piękna pomyłka!!
Piękna, piękna... Tylko nie to, co miało być...


mrokasia napisał(a)
Ta pomylona magnolka to może Sunsation? Ona jest właśnie taka kremowo-limonkowo-żółta z różowawym środkiem.
Kasia, pojęcia nie mam, co to za ona... Na razie jakoś mnie za serce nie ułapiła...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:53, 22 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękna, rozbuchana wiosna! Tyle już kwiecia. Bardzo przyjemnie się je ogląda.
Kaliny angielskiej nigdy nie przycinałam. Raz wycięłam tylko gałązkę, które nazbyt wpychała się na ścieżkę i utrudniała koszenie. Ta kalina w miarę dorastania produkuje coraz więcej kwiecia. Pąki kwiatowe zawiązuje już jesienią. Gdybyś chciała ją ciąć, to zaraz po tegorocznym kwitnieniu.
Chusta na tle magnolii prezentuje się oszałamiająco.
Haniu , ja te kwiatulki oglądam tylko w przelocie , jak lecę do warzywnika Na zdjęciach to wszystko chyba ładniej wygląda...
Kaliny tak jakoś marnie przyrastają i marnie kwitną. Może miejscówka im nie pasi...?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:56, 22 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magleska napisał(a)
Asia piękna wiosna
wcale zaniedbania nie widać

chusta też niesamowita -ja mam dwie lewe ręce do takich robótek -a szkoda
Madzia No nie widać, bo staję na głowie, żeby nie było widać Ale uwierz mi, to nie kokieteria, wszędzie jak po wybuchy bomby. Już mi ręce opadywują....

Magara napisał(a)
Tak tu pięknie, że rozważam powrót na grzędę
Ależ zapraszam przyda się każda para rąk do pomocy
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:59, 22 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magleska napisał(a)
Asia podziwiam Was za ten samodzielny montaż -wierzę ,że Wam się uda -ja nie mam nerwów do takich rzeczy ....ostatnio córa chciała komodę z I..i -kupiłam z zastrzeżeniem ,że nie składam ...i sama złożyła -ale komoda przy szklarni to mały pikuś

Wiesz, ja teraz uwierzyłam, że jestem w stanie poskładać wszystko Ponieważ tę szklarnię postawiliśmy dokładnie wbrew instrukcji montażu, taka była koszmarnie zła...
No naprawdę, ja sama napisałabym teraz od ręki taką instrukcję, jaka być powinna.
Samodzielnie poskładałam w domu wszystkie meble WSZYSTKIE
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:01, 22 maj 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasya napisał(a)


Bardzo możliwe ze to moja ulubiona Sunsation
Wierzę na słowo
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies