Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Basieksp 22:55, 05 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10263
Super że robisz takie fotki aż wyszłam na dwór a tu chmury
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
galgAsia 09:38, 06 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Johanka77 napisał(a)
Lubię Twoje nudy
To ja się bardzo cieszę Bo byłoby kiepsko, gdyby nudy nudziły
Mam nadzieję, że pod koniec sezony przybędzie innych ujęć, bo parę szkaradek uda się zlikwidować. Wtedy już nie będzie wstydu przy pokazywaniu...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:44, 06 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)
Asia, zacne zakupy w wodnym sklepie i zacnie zagospodarowane
Mnie też zaskoczyli, że woreczki, i też uważam, że słusznie, ale co się nakręciłam w kółko jak pudło otworzyłam to moje
Najbardziej mnie jednak przytłacza to, że czekając od końca kwietnia na zakupy od B.(łącznie dwa zamówienia - ponad 30 sadzonek), na pocieszenie kupuję dalej, zakładając, że też trzeba będzie czekać parę tygodni - a te nowe zakupy, jak na złość, przychodzą migusiem Dziś kurier przywiózł kolejną paczkę, za którą wczoraj rano było płacone, no podły drań
W efekcie mam za domem składzik, który wygląda jak mini sklepik, a wszystko czeka na pierwsze zamówienia kwietniowe
Bo te pierwsze zamówione na dwa razy u B. roślinki miały być najważniejsze, a reszta - do upchnięcia w zależności od...
Dopóki wszystkiego nie rozstawię i nie zwizualizuję na żywca, sadzić nie będę, żeby jeszcze większego diabła nie narobić w ramach porządków
A dodatkowo miejsce pod nasadzenia niegotowe bo pogoda nie sprzyja kopaniu i zrywaniu darni
Ot takie moje dylematy bylinowe, że o drzewiastych nie wspomnę

Ja myślę, że wszystko rozbija się o ten brak miejscówki gotowej
A tak na serio to trochę mi przykro, że tak ich Tobie polecałam, a w tym sezonie sytuacja ich przerosła i dają ciała...
Ja miałam w ub. roku podobną sytuację przy obsadzaniu cienistej, bo czekałam na rośliny, które baaardzo chciałam mieć, a które dopiero rosły. Wtedy po prostu zadołowałam to, co miałam, wg planu i to mi dało jakiś pogląd na rabatę.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:49, 06 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Basieksp napisał(a)
Super że robisz takie fotki aż wyszłam na dwór a tu chmury
Dzięki U mnie też do ostatniej chwili były chmury i już nawet zwątpiłam, czy się uda... Na szczęście na chwilę chmury się rozeszły

Ja to mam tak, że jak "coś" zobaczę, to od razu bym chciała to uwiecznić , tylko niestety rzadko kiedy to się udaje, umiejętności jeszcze nie te... Ale wciąga mnie ta fotografia bardzo
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:58, 06 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Uprzejmie donoszę, że wykiełkowały ogórki i cukinie


Bo już się zastanawiałam, czy przypadkiem nie trzeba robić dosiewki. Jak będą miały 2 pary liści, dostaną pokrzywy - na zdrowie
Dziś likwiduję rzodkiewki i sałaty, dosieję następne buraki, koperek i fasolkę. Nie wiem, czy ryzykować jeszcze z rzodkiewką, czy poczekać do sierpnia. Jednak teraz długi dzień, szybko idą w kwiat...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:10, 06 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
W nocy padało, ale jeszcze nie miałam okazji sprawdzić, ile. Za oknem, póki co, mało sympatycznie - zimno i dość silny wiatr, choć słońce prześwieca zza chmur. Upiekę cosobotnią ciabattę i ruszę w moje ostępy

Znalazłam u Mamy taką różę Gdyby ktoś mówił, że zestawienie różowego z pomarańczowym jest sztuczne i nie pasuje

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasya 10:12, 06 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41994
galgAsia napisał(a)
W nocy padało, ale jeszcze nie miałam okazji sprawdzić, ile. Za oknem, póki co, mało sympatycznie - zimno i dość silny wiatr, choć słońce prześwieca zza chmur. Upiekę cosobotnią ciabattę i ruszę w moje ostępy

Znalazłam u Mamy taką różę Gdyby ktoś mówił, że zestawienie różowego z pomarańczowym jest sztuczne i nie pasuje


Cudna roza, cudne zestawienie, miałam kiedyś spódnice w takich kolorach
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
galgAsia 10:15, 06 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jest też jeżówka tak cieniowana i jest taka rabata - u Kwarteta
A spódnica musiała być boska
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasya 10:20, 06 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41994
Easy does it zaczyna kwitnąć w pomarańczach a kończy w malinach
Ale ta tez cudna
Chętnie bym poszukała gdyby było wiadomo kto ona
Spróbuj ukorzenić
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 10:38, 06 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Cudna róża


Jesteś miłośniczką ogórecznika, czy kiedy go przesadzałaś?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies