Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Mary 22:40, 23 sie 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
galgAsia napisał(a)

Czy to jest ta sama roślina?
Szałwia?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 23:07, 23 sie 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
galgAsia napisał(a)

Czy to jest ta sama roślina?
Szałwia?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gruszka_na_w... 16:51, 24 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margerytka40 napisał(a)
Zgrabniutka ta Twoja Ola. Muszę Hani podpytać jak swoją przyciąć bo rośnie takie jakieś nie wiadomo co


Wstawiłam fotki Oli u siebie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:53, 24 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
U mnie od wczoraj optymalne warunki do wypoczynku. Wreszcie bez upału i duchoty. Zwisam, czytam i jest mi dobrze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:58, 24 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Johanka77 napisał(a)


Ryyyli??? Espeszyli? Loffju! ❤️


anabuko1 napisał(a)

Fantastyczne ujęcie!!
Wielkie brawa!!
Ania, to on tak ładnie zapozował

Margerytka40 napisał(a)
Zgrabniutka ta Twoja Ola. Muszę Hani podpytać jak swoją przyciąć bo rośnie takie jakieś nie wiadomo co
Asia, przycięcie zdecydowanie jej posłużyło Widziałam, że Hania już udzieliła Ci instrukcji, więc wiosną będziesz pewnie miała eksplozję kwiatów
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 21:05, 24 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Mary napisał(a)

Czy to jest ta sama roślina?
Szałwia?
Oj, widzę, że zrobiły na Tobie duuuże wrażenie
Zgadza się, to szałwia (Salvia x hybrida). Fioletowa to Amistad, różowa Love and Wishes. Raczej nie zimuje, choć mam zamiar przeprowadzić eksperyment i w tym roku ich nie wykopywać. A na balkonie mam w donicy, schowam w osłoniętym miejscu, może przeżyje. W ub. roku robiłam sadzonki, ale coś kiepsko to wyszło, nie będę powtarzać.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 21:12, 24 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U mnie od wczoraj optymalne warunki do wypoczynku. Wreszcie bez upału i duchoty. Zwisam, czytam i jest mi dobrze.
O tak, ja też zaczęłam odczuwać komfort termiczny Zdecydowanie, nadchodząca jesień jest u mnie bardzo mile widziana Moje astry też powoli zaczynają, bardzo czekam na występ tych od Ciebie.

Wczoraj walczyłam z płytkami, dziś dzień nieogrodowy. W sobotę huczna impreza urodzinowo - imieninowa, na której główną rolę odgrywa m.in. tort bezowy i pasztet mojej produkcji. Najbliższe dni okołokuchenne
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
basia3012 22:01, 24 sie 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
galgAsia napisał(a)


Asiu, przewertowałam mnóstwo stron i zdjęć Twojego ogrodu. Piękny jest.
I mam kilka pytań. Czy Twój wiąz Jacklin ... też jest atakowany przez mszyce czy inne szkodniki? Bo mój bardzo.
Czy te kwitnące, piękne zawilce to są już kilkuletnie czy tegoroczne? Moje tegoroczne nic a nic na razie nie kwitną.
Jeszcze nie mam jeżówek ale coś za bardzo mi się one podobają u Ciebie. Więc nie wiem jak to się skończy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
galgAsia 14:18, 25 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
basia3012 napisał(a)


Asiu, przewertowałam mnóstwo stron i zdjęć Twojego ogrodu. Piękny jest.
I mam kilka pytań. Czy Twój wiąz Jacklin ... też jest atakowany przez mszyce czy inne szkodniki? Bo mój bardzo.
Czy te kwitnące, piękne zawilce to są już kilkuletnie czy tegoroczne? Moje tegoroczne nic a nic na razie nie kwitną.
Jeszcze nie mam jeżówek ale coś za bardzo mi się one podobają u Ciebie. Więc nie wiem jak to się skończy.
Basia

Mój ogród to jest piękny subiektywnie Jak na niego patrzę, to mi się podoba. Ale tak obiektywnie to jeszcze duuużo trzeba w nim zrobić.
Tak czy siak, bardzo przyjemnie czyta się takie miłe słowa, dziękuję

Tfu! tfu! odpukać w niemalowane , wiąz JH jest okazem zdrowia . Nic go nie podgryza i żadne choroby się go nie imają.

Zawilce sadziłam w ub. roku. Bardzo je lubię i mam ich sporo. Ale one lubią wilgoć, jeśli mają za sucho, to kiepsko rosną. Tegoroczne miały mocno pod górkę, pewno będą kwitły później
Jeżówki musisz mieć O tej porze roku są oblegane przez różne bzyki, no i świetnie wyglądają, zwłaszcza w komplecie z trawami.

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 14:35, 25 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
(Andrzej Waligórski)

Raz staruszek, spacerując w lesie,
Ujrzał listek przywiędły i blady
I pomyślał: - Znowu idzie jesień,
Jesień idzie, nie ma na to rady!

I podreptał do chaty po dróżce,
I oznajmił, stanąwszy przed chatą,
Swojej żonie, tak samo staruszce:
- Jesień idzie, nie ma rady na to!

A staruszka zmartwiła się szczerze,
Zamachnęła rękami obiema:
- Musisz zacząć chodzić w pulowerze.
Jesień idzie, rady na to nie ma!

Może zrobić się chłodno już jutro
Lub pojutrze, a może za tydzień
Trzeba będzie wyjąć z kufra futro,
Nie ma rady. Jesień, jesień idzie!

A był sierpień. Pogoda prześliczna.
Wszystko w złocie trwało i w zieleni,
Prócz staruszków nikt chyba nie myślał
O mającej nastąpić jesieni.

Ale cóż, oni żyli najdłużej.
Mieli swoje staruszkowie zasady
I wiedzieli, że prędzej czy później
Jesień przyjdzie. Nie ma na to rady.



____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies