Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

makadamia 15:07, 28 sie 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja tez nie lubię wysiewać - takie proste a mnie nie wychodzi

A z tymi odmianami to czasami dziwne historie wychodzą.

Skusiłam się w zeszłym roku na takiego pięknego, ciemnoczerwonego pięciornika bylinowego. Zdziwiłam się mocno, jak w tym roku zakwitł mi ordynarnym, żółtym kolorem. Przesadziłam go do dziadka, na żółtą rabatę.
Po dwóch miesiącach, przypadkowo przechodząc patrzę i widzę: czerwony!

I bądź tu mądry
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
sarenka 15:28, 28 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
April napisał(a)


Bardzo sympatyczna kompozycja
Niektóre zawilce faktycznie z tyłu ładniejsze niż z przodu. Mam takie jedne, białe, a spód podmalowany fioletem. Cudo.

Ja też wysiałam Cherry Brandy i wyszło coś brzydkiego żółto-pomarańczowego. Szkoda że wyrzuciłam opakowanie po nasionach, bo bym pojechała po producencie
Nienawidzę wysiewów robić, tak się poświęciłam i taka wpadka

Moja cherry powoli zaczyna kwitnąć. Na szczęście w takim kolorze w jakim powinna
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 18:22, 28 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Anda napisał(a)
Ależ mi się miło zrobiło Dziękuję że chcesz coś ode mnie zmaupować U Ciebie będzie ładniej, tego jestem pewna.
Mojej stipy się pozbyłam. Posadziłam sporobolusy na jej miejsce. Na razie ich nie widać Mam jeszcze siewki stipy - w przyszłym sezonie zdecyduję, co z nimi zrobić
Dziękuję za błogosławieństwo Wiesz, naśladownictwo najwyższą formą uznania
Mnie stipa zaczyna denerwować od pewnego momentu. Jak jest zieloną mgiełką i jak zaczyna kłosić i świecić w słońcu, to ją uwielbiam. Potem, jak się pokłada na inne rośliny i już nie jest zwiewna, pomimo wyczesania x razy, jak po deszczu robią się mokre strąki, to już jej nie uwielbiam, wręcz przeciwnie - doprowadza mnie do szału I nie wiem, co tu z nią zrobić...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:24, 28 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
Pięknie nawet bez maupowania
Gosieńku , jakże mi miło czytać takie rzeczy Dziękuję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:27, 28 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
April napisał(a)


Bardzo sympatyczna kompozycja
Niektóre zawilce faktycznie z tyłu ładniejsze niż z przodu. Mam takie jedne, białe, a spód podmalowany fioletem. Cudo.

Ja też wysiałam Cherry Brandy i wyszło coś brzydkiego żółto-pomarańczowego. Szkoda że wyrzuciłam opakowanie po nasionach, bo bym pojechała po producencie
Nienawidzę wysiewów robić, tak się poświęciłam i taka wpadka
Aprilku, te z fioletowym spodem to pewno z serii Swan, też mam takie i żałuję trochę, że tego fioletu nie mają od środka
Ja wysiewy lubię, ale w tym roku to wszystko tak jakoś dziwnie było... Więcej nasion nie powschodziło niż wzeszło, i wszystko takie jakieś słabawe...Nie ma co, trzeba zwalić na kiepski rok . Może pomylony kolor też
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:30, 28 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
makadamia napisał(a)
Ja tez nie lubię wysiewać - takie proste a mnie nie wychodzi

A z tymi odmianami to czasami dziwne historie wychodzą.

Skusiłam się w zeszłym roku na takiego pięknego, ciemnoczerwonego pięciornika bylinowego. Zdziwiłam się mocno, jak w tym roku zakwitł mi ordynarnym, żółtym kolorem. Przesadziłam go do dziadka, na żółtą rabatę.
Po dwóch miesiącach, przypadkowo przechodząc patrzę i widzę: czerwony!

I bądź tu mądry
Hehe, z nasionkami to czasem niezła loteria jest

Ale jak ten pięciornik ma już dobry kolor i na dodatek bylina, to należy sobie pobrać z brzega sadzoneczkę i już
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:31, 28 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
sarenka napisał(a)

Moja cherry powoli zaczyna kwitnąć. Na szczęście w takim kolorze w jakim powinna
Widziałam, bardzo ładna Mam nadzieję, że moje też zakwitną
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:33, 28 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dotarł wreszcie reklamowany stolik Tym razem bez usterek
Jestem zadowolona

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 18:44, 28 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kącik gotowy, tylko upały odpuściły


Leżąca plackem mokra stipa na maksa mnie wkurzyła, pocięłąm ją, choć za nisko. Ale i tak rośnie pełno siewek, wiosną znowu będzie cieszyć oczy

Melania też się wkurzyła i cały ogród przerobiła...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 19:56, 28 sie 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7792
galgAsia napisał(a)
to już jej nie uwielbiam, wręcz przeciwnie - doprowadza mnie do szału I nie wiem, co tu z nią zrobić...


ja swoje przycielam, juz sie nie pokladaja ale ladnie stercza jak jeżyki. moj bialasek uwielbia ciamkac w stipie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies