Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 10:21, 24 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kim napisał(a)
Dorii trzymam kciuki za szybki powrót siły i energii,mam to samo po tym świństwie ,ciężko pozbierać mi się do kupy
Ściskam Cię mocno

Dziękuję:-*
Zrób sobie badania krwi, u mnie wyszedł bardzo niski poziom żelaza i nawet jeśli nie jest to główny powód niemocy to na pewno nie pomaga wrócić do formy.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:24, 24 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
ajka napisał(a)


Pięknie wytłumaczone Ja kupiłam w tym roku dwie swoje pierwsze stipy, ale marnieją. Zobaczymy czy na wiosnę coś z nich zostanie. Na razie nie będę dokupywać.

Jeśli mi znów wygniją to na tej rabacie zamienię na seselerie ale mam już na oku miejsce gdzie powinno być jej dobrze tylko przeryć trzeba ale to już raczej nie w tym sezonie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:28, 24 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
a ja po raz kolejny przycielam swoje stipy, znowu porosły i mialy pelno klosow. Bialy byl rozczarowany, bo juz do ciamkania sie bral. Gdybym miala zamiennik, chec i odpowiednio mokrą glebe od razu bym je wymienila na inne. ale u nas tak sucho, że szpadla nie da rady wbic. poczekam do wiosny i sie ich pozbede.

Widzisz, takie cudne są że nawet psiury doceniają. Szkoda tylko że się nie da im wytłumaczyć że to niebezpieczne
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:33, 24 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Joann napisał(a)
Tez jestem ciekawa na co chcesz wymienić. Ja jestem trochę rozczarowana wyglądem tych traw. Posadziłam w donicy, ale będę wysadzać.

Stipa najlepiej wygląda w masie i sadzonki muszą się ładnie rozrosnąć choć za duże też podobno nie bardzo.
One są specyficzne i wielu ludzi lubi je na etapie zielonym. Najmniej lubię jesienny kołtun ale nadal mają urok.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:35, 24 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
w tych miejscach gdzie mam teraz stipe pasowałby trzcinnik brachytricha lub milka okazala (ta mialaby w koncu mozliwość wybarwienia) w sumie mam jedno i drugie w ogrodzie, po solidnym deszczu mogłabym je wymienic. stipy sa piekne, mnie sie bardzo podobaja ale zrezygnuje z nich ze wzgledu na bezpieczenstwo mojego psiura. po kieszeni tez dostalam zabieg na cito - 2 tysie

Obie trawki ładne ale jednak zupełnie inny efekt dają. Mi puki co najbardziej pasuje seseleria na wymianę choć nadal nie ten sam efekt. Najwyżej trzeba będzie koncepcję zmienić.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:38, 24 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
April napisał(a)
Nie wiem co wy macie z tymi stipami że tak wam się sieją. Ja co roku o nie żebrzę u koleżanek. Nie dość że się nie wysiewają to jeszcze zimy nie przetrzymują chociaż u mnie sucho jak na pustyni. A ja je uwielbiam i wszystko im wybaczam.


U mnie też za bardzo się nie sieją choć paręnaście siewek znalazłam ale gliny to one nie lubią. U ciebie to może za mało słonka mają?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:44, 24 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
ooo jeszcze pomyślałam zeby drżaczka zastąpić, nie lubi za duzo wody nada sie idealnie a jest cudna.

April, u mnie stipy szaleja i co z tego jak żadnej frajdy wizualnie nie mam, nim sie wykłosi musze ja obciac. wole zamienic na inna trawke. a napisz czy pchasz u siebie do stipy dobrocie? mam wrazenie, ze im gorsza ziemia tym lepiej rosnie (bynajmniej u mnie). moze u Ciebie za duzo dobrego (kompost, obornik) w dolkach nasypane.

Przycięte stipy to jednak bez szału. Jeszcze żeby dało się nisko obciąć by ładnie na zielono odrosły to by było spoko. Zielone kłaczki najbardziej lubię.
Unie na nowej rabacie zdecydowanie za dużo dobroci i to jeszcze w glinie. Chyba będę musiała się pogodzić ze rabata nie będzie taka jak planowałam.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 10:56, 24 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
Dorii napisał(a)

Obie trawki ładne ale jednak zupełnie inny efekt dają. Mi puki co najbardziej pasuje seseleria na wymianę choć nadal nie ten sam efekt. Najwyżej trzeba będzie koncepcję zmienić.


akurat u mnie jedna i druga bedzie pasowac, dwa rozne efekty ale kazdy do zaakceptowania
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 10:57, 24 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
Dorii napisał(a)

Przycięte stipy to jednak bez szału. Jeszcze żeby dało się nisko obciąć by ładnie na zielono odrosły to by było spoko. Zielone kłaczki najbardziej lubię.
Unie na nowej rabacie zdecydowanie za dużo dobroci i to jeszcze w glinie. Chyba będę musiała się pogodzić ze rabata nie będzie taka jak planowałam.


odrosły na zielono i przy tej pogodzie momentalnie sie wykłaczyły, na diabla mi trawa ktora caly czas musi byc przycieta. U Hani Gruszki chyba tez w glinie siedza a ma poteżne. U mnie na obu jałowych male pypki zrobily sie za wielkie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 11:01, 24 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)


akurat u mnie jedna i druga bedzie pasowac, dwa rozne efekty ale kazdy do zaakceptowania

Na razie w głowie mam inną wizję muszę pewnie przetrawić że tak się nie da a może zimę przeżyje i jednak będę miała co chcę, łudzę się jeszcze
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies