Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 16:26, 13 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
stipy bede ciela juz po raz 3 w tym sezonie, niestety ze wzgledu na ostatnie przeboje z bialasem pozwalam na kilka dni kwitnienia i wycinam. w sumie mam ich ok. 10 kep, jak trzeba bedzie to wymienie na inne chocby trzcinnika brachytricha, na te rabaty bylby idealem.

fajnie masz ze u ciebie popadalo, do nas juz deszcz nie dotarl, susza potworna. chyba sie wyloże na lezaku, w ogrodzie i tak nie mam nic do roboty, zyje wlasnym zyciem to co mialam powycinac to juz zrobione. chwasty ze skrzyn ogrodowych sa juz pousuwane. i pierdyliony paletajacych sie donic mam elegancko poukladane i pochowane we wnece za domkiem smietnikowym. normalnie nie wierze

Czytałam przejściach że stipą, nie sądziłam że mogą być niebezpieczne.
Popadało niby ale jak dziś skoczyłam wygrzebać ziemniaczków na obiad to się okazuje że sucho nadal.
Ty już sezon kończyć chcesz a ja jeszcze na dobre nie zaczęłam. Jeszcze nigdy tak bardzo nie żałowałam że mamy zimę w naszym klimacie :-\
Ja się za to należalam za wszystkie czasy tylko szkoda że te leżenie nie przełożyło się na nabranie sił do roboty.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Ewa777 20:12, 13 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18387
Jakie chmury udało Ci się uchwycić!
Stipa z tych małych kłosków w przyszłym roku nabierze masy
U mnie też sucho.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorii 20:43, 13 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pierwsze stipy wysiałam w domu chyba cztery lata temu. Z tej pierwszej partii do tej pory mi rosną. Nie są to jednak potwory które pokazują dziewczyny. Co prawda nawet w tym roku podzieliłam je i przesadziłam ale nie zniosły tego zbyt dobrze. Jednak bardzo mi zależy na tym by rosły właśnie na tej rabacie. Długo się zbierały a kilka wypadło dlatego uśmiechałam się do Ewy o sadzonki.

Przesadzałem je i dzieliłam bo posadzone zeszłej jesieni na rabacie pod klonem wszystkie mi wygniły. A do grudnia pięknie przybrały byłam w szoku jak szybko nabierają masy. Szczególnie że pora roku była ku temu mało sprzyjająca. Wiosną przyszły roztopy i niestety. Jeśli tej zimy też wygniją to odpuszczę i posadzę coś innego.

Stipy z pierwszej parti w zeszłym roku czyli dwuletnie wtedy

I dziś, ta akurat nie była przesadzana jako jedyna a i tak nic nie przybrała.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Katte 22:25, 13 sie 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
U mnie stipa sieje się jak wściekła.
Rabata w połowie jest pokryta okrągłym otoczakiem, wyłazi wszeeeeeedzie.
Jak robiliśmy dojście do ogrodu to nie szkoda było rwać jak chwasty.
Chętnie będę się dzielić komu trzeba będzie
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Dorii 22:37, 13 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
No tak, glina to zimna gleba a ona lubi ciepłe, kamyki się dobrze nagrzewają. Może trzeba ją kamykami podsypać to i u mnie będzie dobrze rosła. Hmmm
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Joann 23:51, 13 sie 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
A to się czesze, zbiera przy tym nasionka i rozrzuca? Ooo, to dowiedziałam się
____________________
Joanna Ogród długi
Dorii 23:24, 14 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Joann napisał(a)
A to się czesze, zbiera przy tym nasionka i rozrzuca? Ooo, to dowiedziałam się

A no tak, stipa jest jak włosy, można czesać, przycinać a nawet wiązać i zaplatać warkocze
Niektórzy czeszą i przycinają w celach antykoncepcyjnych inni właśnie po to by rozmnożyć ją a jeszcze inni po to by się po deszczu nie kładła.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
MartaCho 23:39, 14 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2139
Cele antykoncepcyjne mnie rozwaliliy : D

Chyba już pora spać
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Joann 23:51, 14 sie 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Tak, idźmy
____________________
Joanna Ogród długi
Dorii 10:42, 15 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Hehe, no co, życie
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies