Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

deszczowymaj 21:11, 17 sie 2021


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Dorii wyczytałam o słabościach zdrowotnych ..dużo zdrówka kochana a tym ,że nie ogarniasz wszystkiego do końca wcale się nie przejmuj ..dom,ogród nie zając nie uciekną

Pozdrawiam.. buziak wielki
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Dorii 22:58, 17 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dziękuję :-*
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kim 23:04, 23 sie 2021


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Dorii trzymam kciuki za szybki powrót siły i energii,mam to samo po tym świństwie ,ciężko pozbierać mi się do kupy
Ściskam Cię mocno
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
ajka 00:06, 24 sie 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3786
Dorii napisał(a)

A no tak, stipa jest jak włosy, można czesać, przycinać a nawet wiązać i zaplatać warkocze
Niektórzy czeszą i przycinają w celach antykoncepcyjnych inni właśnie po to by rozmnożyć ją a jeszcze inni po to by się po deszczu nie kładła.


Pięknie wytłumaczone Ja kupiłam w tym roku dwie swoje pierwsze stipy, ale marnieją. Zobaczymy czy na wiosnę coś z nich zostanie. Na razie nie będę dokupywać.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
TAR 08:12, 24 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7017
a ja po raz kolejny przycielam swoje stipy, znowu porosły i mialy pelno klosow. Bialy byl rozczarowany, bo juz do ciamkania sie bral. Gdybym miala zamiennik, chec i odpowiednio mokrą glebe od razu bym je wymienila na inne. ale u nas tak sucho, że szpadla nie da rady wbic. poczekam do wiosny i sie ich pozbede.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Rojodziejowa 08:30, 24 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8100
TAR napisał(a)
a ja po raz kolejny przycielam swoje stipy, znowu porosły i mialy pelno klosow. Bialy byl rozczarowany, bo juz do ciamkania sie bral. Gdybym miala zamiennik, chec i odpowiednio mokrą glebe od razu bym je wymienila na inne. ale u nas tak sucho, że szpadla nie da rady wbic. poczekam do wiosny i sie ich pozbede.

Na co będziesz wymieniać?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Joann 09:20, 24 sie 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Tez jestem ciekawa na co chcesz wymienić. Ja jestem trochę rozczarowana wyglądem tych traw. Posadziłam w donicy, ale będę wysadzać.
____________________
Joanna Ogród długi
TAR 09:38, 24 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7017
w tych miejscach gdzie mam teraz stipe pasowałby trzcinnik brachytricha lub milka okazala (ta mialaby w koncu mozliwość wybarwienia) w sumie mam jedno i drugie w ogrodzie, po solidnym deszczu mogłabym je wymienic. stipy sa piekne, mnie sie bardzo podobaja ale zrezygnuje z nich ze wzgledu na bezpieczenstwo mojego psiura. po kieszeni tez dostalam zabieg na cito - 2 tysie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 10:05, 24 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Nie wiem co wy macie z tymi stipami że tak wam się sieją. Ja co roku o nie żebrzę u koleżanek. Nie dość że się nie wysiewają to jeszcze zimy nie przetrzymują chociaż u mnie sucho jak na pustyni. A ja je uwielbiam i wszystko im wybaczam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 10:10, 24 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7017
ooo jeszcze pomyślałam zeby drżaczka zastąpić, nie lubi za duzo wody nada sie idealnie a jest cudna.

April, u mnie stipy szaleja i co z tego jak żadnej frajdy wizualnie nie mam, nim sie wykłosi musze ja obciac. wole zamienic na inna trawke. a napisz czy pchasz u siebie do stipy dobrocie? mam wrazenie, ze im gorsza ziemia tym lepiej rosnie (bynajmniej u mnie). moze u Ciebie za duzo dobrego (kompost, obornik) w dolkach nasypane.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies