Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Agatorek 23:18, 01 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Bodziszek fajny jest, werbenę uwielbiam (zobaczymy za jakiś czas ).

Śliczne jest to ostatnie ujęcie z tym czymś różowym (to penstemon?)
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 00:58, 02 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)
Bardzo ładne te Rozzane i nie tylko
Werbena mnie kusi tylko się boję, że jej nie ogarnę

Dziękuję
Czemu nie ogarniesz?
Rozsiewa nie dość mocno ale nie mam z nią kłopotu.
Siewki są bardzo charakterystyczne i łatwo je wyrwać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 01:08, 02 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Agatorek napisał(a)
Bodziszek fajny jest, werbenę uwielbiam (zobaczymy za jakiś czas ).

Śliczne jest to ostatnie ujęcie z tym czymś różowym (to penstemon?)

Rozane jest niezmordowany, będzie go u mnie dużo
A werbenę kocham niezmiennie ale u mnie dość kapryśna i łanu nie chce stworzyć. Pewnie musiałabym podlewać zapłocie.
Toto różowe to szałwia powabna, polecam. Jednoroczną ale sieje się chyba jeszcze bardziej niż werbena. Jest jeszcze biała i fioletowa. Fioletowa jest cudna.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Agatorek 10:47, 02 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Piękna
Trafia na listę

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 13:58, 02 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jak się podoba to jeszcze takie wkleję. Na łączce w tym roku mało dorodne bo strasznie sucho u mnie było. Trochę popadało to może jeszcze pokaże co potrafi, byle słonko i trochę ciepła jeszcze było.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 14:18, 02 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Donice dopiero się rozkręciły

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
kasia1 07:32, 03 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Bodziszek Rozanne też mnie zachwycił. Kwitnie właściwie od początku wakacji. Twoje pytanie o poduchy. Ja też sadziłam 6 sadzonek rok temu, w tym roku je przesadziłam (ale nie dzieliłam) w docelowe miejsce. I są piękne poduchy. Na tyle regularne, że zamierzam kiedyś z bodziszków (naprzemiennie z kulkami cisowymi) zrobić obwódkę zostawiając między nimi sporo miejsca, by właśnie te poduchy wyeksponować. A ubiegłym roku były takie małe i płożące

Uwielbiam je. Chciałam w tym roku dokupić więcej, ale zniechęciła mnie ich cena (chyba z 20zł za sztukę). Jak sobie pomyślałam, ile musiałabym ich kupić, by mieć od razu efekt z, to stwierdziłam, że trudno - poczekam i będę dzielić. Pozdrawiam

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 07:59, 03 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Przepięknie rozkręciły się donice. Podziwiam.kazdego, kto potrafi kwiaty w donicach utrzymać i są.takie piękne. Ja wszystko ususzam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 10:38, 03 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
kasia1 napisał(a)
Bodziszek Rozanne też mnie zachwycił. Kwitnie właściwie od początku wakacji. Twoje pytanie o poduchy. Ja też sadziłam 6 sadzonek rok temu, w tym roku je przesadziłam (ale nie dzieliłam) w docelowe miejsce. I są piękne poduchy. Na tyle regularne, że zamierzam kiedyś z bodziszków (naprzemiennie z kulkami cisowymi) zrobić obwódkę zostawiając między nimi sporo miejsca, by właśnie te poduchy wyeksponować. A ubiegłym roku były takie małe i płożące

Uwielbiam je. Chciałam w tym roku dokupić więcej, ale zniechęciła mnie ich cena (chyba z 20zł za sztukę). Jak sobie pomyślałam, ile musiałabym ich kupić, by mieć od razu efekt z, to stwierdziłam, że trudno - poczekam i będę dzielić. Pozdrawiam


Czyli jednak poduchy, to muszę im więcej miejsca zaplanować. W tej chwili zaplątane są w liście liliowców. W przyszłym roku pewnie by tam wszystko przygniotły. Ale to i tak upchnięte na chwilę. Ale podobają mi się tam, przechowalnikową przydało by się poszerzyć ale siły i czasu w tym sezonie nie starczy.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:40, 03 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)
Przepięknie rozkręciły się donice. Podziwiam.kazdego, kto potrafi kwiaty w donicach utrzymać i są.takie piękne. Ja wszystko ususzam

Dziękuję
Też nie zawsze mi się donice udają. Już kolejny rok ususzyłam roślinki w wiszących, wiatr chyba mi niestety w tym pomaga.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies