Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 21:38, 15 paź 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Agatorek napisał(a)
U mnie dziś było ciepło, prawie 20 st, ale za to bez słońca (wychodziło zza chmur na kilka sekund dosłownie) . Później spadł deszcz, z czego bardzo się cieszę.

Masz pięknie przebarwiony ogród i mnóstwo kwitnących roślin, pięknie

Dziękuję :⁠-⁠D
Jesienne kolorki dają głównie kalina, forsycja i dereń bo one czerwony łapią. Żółte też ładne ale jakoś tak mam że jesienią czerwony najbardziej cieszy.
Mam nadzieję że będzie długo ciepło bo kwiatki jeszcze pąków mnóstwo mają.
U mnie pochmurno dziś i niezbyt ciepło ale nie padało tylko troszkę pokropilo. Udało się znów podziałać z czego jestem bardzo zadowolona. Ziemia jest wystarczająco mokra, na razie wolałabym żeby nie padało bo kopać będzie trudno. Mam w planie jeszcze sporo pokopać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 21:44, 15 paź 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Magleska napisał(a)
Dorii pięknie się prezentuje twój jesienny ogród i ile kwiatów jeszcze kwitnie -ślicznie masz

Dziękuję :⁠-⁠D
Marcinki dopiero zaczynają, jeśli pogoda pozwoli to jeszcze pokaz zrobią. Mam w tym roku sporo jednorocznych upchanych w rabaty i teraz dają czadu. Szczególnie kosmosy się rozszalały. Cynie i lwie paszcze też tłoczą bez końca.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 21:49, 15 paź 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)
Ogród w jesiennej szacie bardzo ładnie wygląda. Kaliny są ładne

Dziękuję :⁠-⁠D
Kalina jesienią jest moją ulubienicą. O mało nie wyleciała gdy okazało się że zamiast roseum jest bezodmianowa. To jesienne ubarwienie ją uratowało.
Żałuję że tylko jedną wtedy kupiłam. To było dawno temu i zakupiłam wtedy dość dziwaczny zestaw krzewów.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 21:59, 15 paź 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
To Marina Volkonsky, rozsadz go bo jest przepiekny i chetnie poporosze o sadzonke, jak dobrze, ze tyle ode mnie tego wzielas

Zawsze zapominam jego nazwę ale tak to właśnie on. Mocno poszkodowany po wymianie płotu ale jest. Niestety akurat on się nie rozrasta zbyt szybko ale oczywiście podzielę się. Zauważyłam że te najpiękniejsze odmianowe nie są tak ekspansywne jak zwyklaki.
Mam nadzieję że nowi właściciele dbają o twój/swój ogród. Tyle dobra tam zostawiłaś.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gosialuk 22:31, 15 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Fajne przebarwienia u ciebie i jeszcze tyle kwiatów. Najbardziej podoba mi się ta kalina właśnie. Takie kolorki ciut inne, albo to słoneczko poczarowało. Już to kiedyś pisałam chyba, a może to było o forsycji, podoba mi się tak podkrzesana. Muszę swojej się przyjrzeć.
Ja też uskuteczniam kopanie i wolałabym żeby nie padało jeszcze do przyszłego weekendu. U mnie nawet tylko w kilku miejscach jest na tyle sucho, że można podziałać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorii 23:08, 15 paź 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gosialuk napisał(a)
Fajne przebarwienia u ciebie i jeszcze tyle kwiatów. Najbardziej podoba mi się ta kalina właśnie. Takie kolorki ciut inne, albo to słoneczko poczarowało. Już to kiedyś pisałam chyba, a może to było o forsycji, podoba mi się tak podkrzesana. Muszę swojej się przyjrzeć.
Ja też uskuteczniam kopanie i wolałabym żeby nie padało jeszcze do przyszłego weekendu. U mnie nawet tylko w kilku miejscach jest na tyle sucho, że można podziałać.

Kalina mi się udała, mimo że ją na początku przycinałam w kulkę. Takie oto przygody początkującego ogrodnika.
Na szczęście nie zepsułam jej za bardzo i teraz fajne drzewko z niej będzie. Planuję jeszcze przynajmniej jedną posadzić. Myślę że one w małym ogrodzie mogą świetnie udawać drzewa. A jesienne kolorki ma cudne szczególnie jak słonko przyświeci.
U mnie też miejscami się masło zrobiło. Na szczęście tam gdzie kopię teraz to ostatni metr rabaty taki mam. Na reszcie jest całkiem przyjemna wersja gliny. Jak popada to i ona będzie trudna w obróbce. Zostało mi tylko domieszanie kory i mączki bazaltowej. Oby jutro zbyt dużo nie popadało.
Kwiatuchów jeszcze sporo choć w wielu miejscach mi się dziury porobiły. Skrajne temperatury latem mocno skróciły kwitnienie wielu bylin a że nie byłam jeszcze gotowa na suche badyle to wyciełam. Powtykałam gdzieniegdzie jednoroczne co trochę podratowało sytuację.
Niestety dalie w tym roku też się nie udały. Nie chcą ze mną współpracować.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 23:13, 15 paź 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
o w moim starym ogordzie duzo zmian, nie ma juz oczka, nie ma łezki na wjezdzie i tego cudnego buka, zniknela ta cala rabata po prawej od garazu gdzie rosly brzozy buk, klony, funkie, paprocie i kukliki. wszystko poszloooo i jest trawa. troche żal, bo duzo dobra wylecialo. no ale co zrobic, to juz nie byl moj ogrod. ale jakbym wiedziala to chociaz funkie i kukliki bym wykopala. dokladnie chodzi o te rabate co miala hyzopy w obwodce, żal mi tez czosnkow naskalnych. Nie wiem co zrobili z tymi roslinami, moze przesadzili. Bylam tam 3 tygodnie temu i ogrod mega zarosniety wybujal pieknie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 12:29, 16 paź 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wiadomo że to ich ogród i mogą zrobić co im pasuje. Jednak jeśli rośliny idą na kompost to trochę szkoda.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Ewa777 21:54, 17 paź 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Kalina na Twojej ranacie i mnie urzekła Cudnie wyglada w tym jesiennym przebarwieniu.
Borsuczek cudny, mam nadzieję, że znalazł bezpieczne miejsce.
Czarujesz jak zawsze wschodami i zachodami słońca.

TARcia, jak fajnie, że można tu poczytać, co tam u Ciebie się dzieje. Cieszę się, że wszystko dobrze i prace ida do przodu. Czekam niecierpliwie na nowy wątek Pamiętaj, że u mnie też czekaja dla Ciebie ożanki Pozdrawiam cieplutko
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorii 19:58, 22 paź 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kalina coraz bardziej łysa ale cały czas cieszy

Też mam nadzieję że borsuk bezpieczny gdzieś w pobliskim lesie. Dobrze że sam postanowił opuścić moje posiadłości bo choć śliczny to jednak niebezpieczny zwierz z niego.
Co do wschodów i zachodów to ostatnio jakoś nie udaje mi się uwiecznić takowych. Pochmurno ostatnio tylko z chwilami słoneczka.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies