Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Gosialuk 16:09, 21 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Aga krokusy są botaniczne (mniejsze) i wielkokwiatowe (większe).
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorii 12:26, 23 mar 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ewa777 napisał(a)
Zakupy kwiatów bardzo ładne
Krokusy w tej masie daja czadu
Fajnie, że Tarcia u Ciebie pisze. Przynamniej dowiem się co u niej Tarcia myslę o Tobie i trzymam kciuki za sprawną przeprowadzę

Mi też się podobają choć bratki planowałam granatowe, niestety nie było. Jeszcze muszę coś dokupić do skrzynek,miałam nie szaleć ale musi mnie, kusi. Poczekam może chwilę aż pani z kwiaciarni przywiezie inne ciekawe kwiatki.

A Tarcia to pewnie na innym forum szaleje :⁠-⁠P
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:29, 23 mar 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
skalnice znam ale nigdy jej sie nie przygladalam tak z bliska wiosna, piekna w tym wydaniu

Ewunia dzieki za pamiec, jestesmy na koncowce, nie mialam naprawde ani czasu ani sily zagladac na O. tylko czasem gdzies napisalam. Ale obiecuje sie poprawic jak tylko zaloze nowy watek. Chwilowo musze i to porzadnie odpoczac, bo juz chodzimy na rzęsach. pobudka o 5 rano, potem budowa, praca, znowu budowa, dom i jest godz. 23. nie wyrabiam

O widzisz a ja nie znałam do puki nie urzekły mnie kwiatkami jak szukałam czegoś do donic dwa lata temu. Nie sądziłam że u mnie na glinie dadzą radę.

Ogarniaj się i wracaj do nas :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
galgAsia 12:33, 23 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Śliczne te Twoje słoneczka krokusowe U mnie już powoli więdną, ostatnio było dosyć ciepło.
Skalnicę też kiedyś próbowałam i też zanikła. Może potrzebuje suchego podłoża?
Dobrej pogody życzę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dorii 12:35, 23 mar 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Magara napisał(a)
Mnie jednak chyba skalnica nie lubi W zeszłym sezonie skusiłam się po raz chyba trzeci na sadzonki i na pewno ostatni. W jednym miejscu wygrabiłam sam susz i grama zielonego nie widać. W drugim miejscu zielonego tyle, że lupy trzeba Żałuję bardzo, bo to wdzięczna roślinka, ale jak nie - to nie

Krokusy Twoje zachwycają

Hmm, ciekawe co im nie pasuje, u mnie na glinie dają radę. Może zalane były zimą bo teoretycznie poza przepuszczalną glebą niczego specjalnego nie potrzebują. A korzenie wytrzepałaś z torfu czy sadziłaś bez ruszania bryły korzeniowej. Swoje podzieliłam jak to ja na drobne sadzoneczki nie licząc zbytnio że na glinie przezimują.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:37, 23 mar 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
Magara, u mnie ona tez po 2 -3 sezonach zanikala. Moze taki jej urok, ze trzeba odświezać kępki.

Swoją puki co mocno odmłodziłam sadząc ale trzeba by sprawdzić tę teorię i część podzielić za jakiś czas.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:45, 23 mar 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Agatorek napisał(a)
Pięknie i kolorowo , wydaje mi się, ze kupiłam jakiś mini krokusy, bo wszędzie takie duże na zdjęciach, a u mnie jakieś takie mini mini (dziś może zrobię fotki)
A ta nowa skalnica jest cudowna ❤️

Twoje pewnie botaniczne :⁠-⁠D
u mnie z resztą większość też. Botaniczne są mam wrażenie wcześniejsze, raczej drobne, delikatne i mocno się mnożą. Mam też trochę wielkokwiatowych. One mają dość że większe kwiaty to jeszcze jakby masywniejsze i przynajmniej u mnie ich kolory są bardziej żywe. Niestety odnoszę wrażenie że nie przybywa ich w ogóle.
Wszystkie krokusy u mnie to potomkowie jednej paczki, miks chyba 50szt zakupiony dobrych kilka lat temu. Najbardziej mnożą się maślane.

Skalnicą zachwycam się niezmiennie. Teraz cieszy w skrzynce na kuchennym parapecie a po sezonie wsadzę gdzieś na rabatę tylko jeszcze nie wiem gdzie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:46, 23 mar 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)
Żółty wiosną pięknie wygląda, od razu raźniej.

Zgadzam się w zupełności :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:50, 23 mar 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gosialuk napisał(a)
Aga krokusy są botaniczne (mniejsze) i wielkokwiatowe (większe).


Dokładnie tak :⁠-⁠D
Ale też tak sobie myślę że często pokazuje się krokusy w dużym przybliżeniu a wtedy wyglądają na większe bo czy botaniczne czy wielkokwiatowe to one jednak maleństwa :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:57, 23 mar 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
galgAsia napisał(a)
Śliczne te Twoje słoneczka krokusowe U mnie już powoli więdną, ostatnio było dosyć ciepło.
Skalnicę też kiedyś próbowałam i też zanikła. Może potrzebuje suchego podłoża?
Dobrej pogody życzę

Słoneczka dziękują :⁠-⁠D
Biegam właśnie po waszych ogrodach i widzę że krokusy w przekwicie za to żonkile i inne takie zaczynają. U mnie to ledwo kły wystawiają wszelakie cebulowe. Krokusy jeszcze nie wszystkie zakwitły, dopiero te najwcześniejsze.
Skalnicą jak to roślina skalna przepuszczalne podłoże preferuje ale u mnie już drugą zimę zresztą bardzo mokra przetrwały rosnąc w glinie. Może jakieś żywotne sadzonki mi się trafiły.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies