Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 14:07, 20 mar 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Magleska napisał(a)
Piękniutka ta wiosenna rabatka

Dziękuję, mi też się podoba, fajnie z daleka wygląda ale telefonem z daleka nie łapie jak należy. Koniecznie muszę dosadzić krokusów na wszystkich rabatach.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 14:10, 20 mar 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gosialuk napisał(a)
Fajny efekt z tymi krokusikami, ten kolor na tle jeszcze dość szaroburym wybija się zdecydowanie.

O tej porze roku chyba nikogo żółty na rabatach nie razi. Z resztą zaczynam się pomału przekonywać do tego koloru nie tylko wczesną wiosną :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 14:18, 20 mar 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)


a co to takie ładne? wiosna po calosci. Dori w poprzedniej miejscowce mialam za lasem zurawie, teraz sa na wyciagniecie reki zaraz za plotem. niezly halas robia ale i tak je bardzo lubie

my w najblizsza sobote fruniemy juz do siebie, jestesmy na koncowce, wymeczeni, przeżuci i wymemłani. ale bedziemy juz na swoim. codziennie przewoze jakies graty i drobiazgi, zeby w sobote dac chlopakom czas na zwiezienie duzych gabarytow. domek narzedziowy przewiezlismy w ubieglym tygodniu, hds sprawnie go zaladowal i rozladowal. Mniej pracy, bo nic nie musielismy z niego wypakowywac. W poniedzialek chce tylko zdac mieszkanie i zapomniec o temacie. A we wtorek jedziemy po malego bialaska i zamieszka juz na nowym. Za Witusiem Pierwszym cały czas tesknimy bardzo, chociaż Witus Drugi dostarcza nam ciagle pokłady wesołosci.


No to sobie teraz odpoczniecie :⁠-⁠P tyrając w ogrodzie :⁠-⁠D

A to to na zdjęciu to skalnica. Super roślinka, polecam. Kwitnie najbujniej już od marca choć u mnie puki co w pąkach, do czerwca o ile dobrze pamiętam. Mniej bujnie całe lato. A jesienią i zimą zimozielone poduchy.
Kwitnąca z zeszłego roku

Ładnie się kępki rozrosły od zeszłego roku. Ta chyba największa była bo oczywiście dwie zakupione sadzonki podzieliłam na maleństwa.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 15:22, 20 mar 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Zaszłam do kwiaciarni skuszona widokiem bratków. Oczywiście zakupiłam kilka

Okazało się że to nie tylko bratki kuszą z daleka. Były też cudne skalnice.
Te dziś zakupione mają sporo większe kwiaty. I kolor jest niejednolity, nie wiem czy bledną do białego z czasem czy od razu są wielobarwne.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Ewa777 15:54, 20 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Zakupy kwiatów bardzo ładne
Krokusy w tej masie daja czadu
Fajnie, że Tarcia u Ciebie pisze. Przynamniej dowiem się co u niej Tarcia myslę o Tobie i trzymam kciuki za sprawną przeprowadzę
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 16:05, 20 mar 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7017
skalnice znam ale nigdy jej sie nie przygladalam tak z bliska wiosna, piekna w tym wydaniu

Ewunia dzieki za pamiec, jestesmy na koncowce, nie mialam naprawde ani czasu ani sily zagladac na O. tylko czasem gdzies napisalam. Ale obiecuje sie poprawic jak tylko zaloze nowy watek. Chwilowo musze i to porzadnie odpoczac, bo juz chodzimy na rzęsach. pobudka o 5 rano, potem budowa, praca, znowu budowa, dom i jest godz. 23. nie wyrabiam
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 22:04, 20 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Mnie jednak chyba skalnica nie lubi W zeszłym sezonie skusiłam się po raz chyba trzeci na sadzonki i na pewno ostatni. W jednym miejscu wygrabiłam sam susz i grama zielonego nie widać. W drugim miejscu zielonego tyle, że lupy trzeba Żałuję bardzo, bo to wdzięczna roślinka, ale jak nie - to nie

Krokusy Twoje zachwycają
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 09:35, 21 mar 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7017
Magara, u mnie ona tez po 2 -3 sezonach zanikala. Moze taki jej urok, ze trzeba odświezać kępki.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Agatorek 12:46, 21 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Pięknie i kolorowo , wydaje mi się, ze kupiłam jakiś mini krokusy, bo wszędzie takie duże na zdjęciach, a u mnie jakieś takie mini mini (dziś może zrobię fotki)
A ta nowa skalnica jest cudowna ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 15:02, 21 mar 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Żółty wiosną pięknie wygląda, od razu raźniej.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies