Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 11:55, 22 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)
Dziewczyny, moje serby sadziłam jesienią, myślę, że one mogą odchorowywać, ja dawałam pod nie miks piach+obornik+kora+mączka+fosfor z potasem i dolomit (przerobiony cały pas), u mnie pH jest ok 7-7,5, ale posadziłam blisko olbrzymich olszyn, więc mogą mieć mimo wszystko ciężko. Brązowieje kilka od środka, na jednym widać brązowiejące nowe przyrosty (jakby przypalone), zastanawiam się czy to nie miały jednak za sucho albo czy mają przędziorka (pajęczyny jakieś są ale nie umiem ocenić, czy to nie przypadkiem zwykłe pająki). Po tych 4 dniach deszczu jakby lepiej, igły przestały opadać, może to jednak za sucho? Poza tym krety mi tam ryją, chodzę i ugniatam. Na wiosnę muszę pamiętać o tym preparacie olejowym.

O kompoście czytam, u nas w pobliżu nie ma, szadółki nie są tak znowu daleko.

Co do piwoni, moja w pierwszym roku po posadzeniu miała jeden kwiatek, a w drugim więcej, teraz już całkiem sporo


Sadzonek na jesieni to muszą mieć czas na aklimatyzację. Podlewaj nawet jak para no chyba że masz nadmiar deszczu jak gdzieniegdzie ostatnio. Możesz wykopać dołek w pobliżu i sprawdzić jaka jest wilgotność na głębokość szpadla.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 00:18, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Takiego jegomościa udało mi się uchwycić. Zdjęcia z telefonu więc do co niektórych równać się nie mogę ale cóż lubi się co się ma
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 00:25, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Piwonia nadal cieszy jednym kwiatkiem a obok zakwitł mieczyk, co ciekawe takich nie sądziłam. Bizantyjskie kiedyś tam były ale to też dawno. Podoba mi się. Małe cebulki nie żuków zimują ostatnio ciekawe czy te dorosłe też by dały radę. Goździki też tam gdzie nie sądziłam.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 00:32, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Lilie zaczynają, na razie Easy Waltz reszta zapączkowane
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 00:37, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Szałwia powabna pokazuje kolorki. Ostróżki niezbyt okazałe ale kolor mają cudny.



____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 00:41, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Brzozy zaczynają dawać cień. Niewiele go jeszcze ale zawsze. Pijąc kawkę w owym cieniu odkrywam nowe stare widoki.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 00:46, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Rabata frontowa nieco poszkodowana przez moje najukochańsze szkodniki i ich pojazdy. Szczególnie szałwia ucierpiała jednak parę kwiatostanów się ostało.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwia_slomc... 00:47, 25 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Bardzo ładnieJa w tym roku liliami się nie pocieszę bo co nie zmarzło to poskrzypka zaatakowała, a teraz jeszcze niektóre pod wodą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 00:49, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Maczki, sporo ich w tym sezonie. Nie zawsze grają mi kolorystycznie ale cudne są i serca nie mam eksmitować.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 00:59, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Na koniec przedpłocie również maczki. Łączka mocno przetrzebiona niestety. Złym pomysłem było zapraszanie zwykłego krwawnika. Rozrósł się strasznie i nie bardzo chciały rosnąć inne rośliny, szczególnie te świeżo posiane. Wykopałam wszystkie krwawniki ale po tym zabiegu łączka wygląda jak pobojowisko. Jedynie od strony wiazdu jakoś wygląda. Nadrabia za to niedokończona część po drugiej stronie wjazdu gdzie same nasilały się maki. Chabrów muszę dodać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies