Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 21:18, 19 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Maczki są urocze, mam nadzieję że będzie więcej, ten chyba też zeszłoroczny. Suchy kwiecień i zimny maj nie sprzyjał wysiewom. Mam wrażenie że nie wzeszło nic co wsiałam na łączkę. No nic zobaczymy jak będzie w tym roku wyglądała. Widzę sporo siewek szałwi powabnej, część się nawet zaczyna przebarwiać więc kolorowo będzie. W tej chwili wściekły pomarańcz rządzi i nawet mi się podoba.

Iryski uwielbiam
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 21:23, 19 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Podeszczowy warzywniczek zostawiam


I rabatka ciągle ta sama do znudzenia tym razem z góry
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:09, 20 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pojechałam dziś na zwiady do okolicznej szkółki. Wróciłam w takim towarzystwie. Oczywiście nie wiem gdzie posadzę.

Skusiłam się też na kilka trawek i bodziszek Rosane
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
galgAsia 17:13, 20 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Warzywnik zacny Jak ładnie wszystko rośnie
A zakupy też niczego sobie. To teraz musisz pobiegać po ogrodzie i poprzymierzać
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dorii 17:44, 20 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dziękuję
Biegam właśnie. Kusi mnie by klona posadzić przy tarasie, tak by dawał cień w godzinach południowych. Na Buczka zupełnie nie mam pomysłu gdzie ale już wiem że będę próbowała z niego zrobić niwaki więc potrzebuje dobrego miejsca. Tylko czy będę umiała go tak ciąć.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gruszka_na_w... 21:04, 20 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Kuliste drzewko przy tarasie dużego cienia nie da. Zadaszenie tarasu jest spore. Podejrzewam, że potrzebujesz cienia, kiedy słońce schodzi nieco niżej. Przydałoby się drzewko o naturalnym pokroju i szerszej koronie.
Buczek, jeśli ma być formowany, to może gdzieś na front? Można by stworzyć dla niego bardziej formalna rabatę.

Edit: zapomniałam o najważniejszym. Warzywniczek wygląda profesjonalnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 21:19, 20 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Warzywniczek super
Dorii Ty masz serby?
Moje coś od środka brązowe się zrobiły, nie wiem czy miały za sucho, czy coś im dolega, echh. Masz może jakieś doświadczenie w kwestii brązowienia igiełek?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
TAR 21:45, 20 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
Dorka ten buk jest taki ładny, ze za nic bym go nie odzierala z naturalnosci formowaniem.
jak sie ma Twoj judaszek? moj jednak troche ucierpial przy wiosennych przymrozkach, dopiero zaczal odbijac listkowo. musze go przesadzic w bardziej zaciszne miejsce, teraz rosnie na najwiekszym wygwizdowie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 22:43, 20 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kuliste drzewko przy tarasie dużego cienia nie da. Zadaszenie tarasu jest spore. Podejrzewam, że potrzebujesz cienia, kiedy słońce schodzi nieco niżej. Przydałoby się drzewko o naturalnym pokroju i szerszej koronie.
Buczek, jeśli ma być formowany, to może gdzieś na front? Można by stworzyć dla niego bardziej formalna rabatę.

Edit: zapomniałam o najważniejszym. Warzywniczek wygląda profesjonalnie.


Hmm, pewnie masz rację. Będę myśleć :-\

Warzywniczek dziękuje
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 23:04, 20 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)
Warzywniczek super
Dorii Ty masz serby?
Moje coś od środka brązowe się zrobiły, nie wiem czy miały za sucho, czy coś im dolega, echh. Masz może jakieś doświadczenie w kwestii brązowienia igiełek?

Dziękuję

Mam serby ale do środka nie zaglądałam, moje nie są jakieś bardzo pokaźne więc raczej ażurowe. Zajrzę do nich jutro. Z zewnątrz nie brązowieją jedynie kilka lekko żółknie.

Czym je nawozisz i jakie masz pH gleby? Serby nie lubią kwaśnej gleby. Jeśli masz kwaśną to może mają problem z pobraniem składników mineralnych. Z tego powodu też nie powinno się ich nawozić nawozem do iglaków tylko zwykłym wieloskładnikowym. Moje wiosną dostały jesienny może brakuje im azotu.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies