Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 01:04, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
sylwia_slomczewska napisał(a)
Bardzo ładnieJa w tym roku liliami się nie pocieszę bo co nie zmarzło to poskrzypka zaatakowała, a teraz jeszcze niektóre pod wodą


Poskrzypki też mam. Poluję i zbieram to obrzydlistwo choć w tym roku jakby mniej. Dokupiłam Lili niestety duża część mi zgniła.

Wody współczuję, szczególnie że to kolejny raz. Może powinniście jakiś teren pod zalewanie przeznaczyć, zrobić podmokłą łąkę czy coś. Szkoda waszej pracy, pieniędzy i roślin.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
kasia1 06:51, 25 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dorii fajne zdjęcie z tymi fotelami pod brzózkami Za 5 lat zrób takie samo dla porównania. Ja też postawiłam sobie fotele w brzózkach, które mają teraz około metra , cienia rzecz jasna tam nie doświadczysz, ale siedzę i wyobrażam sobie, jak będzie za paręnaście lat
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Ivo 07:10, 25 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
ale zrobiło się kwiecisto

a miejsce pod brzozami to faktycznie fajnie, że można trochę już "ochłodzić" się.
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Dominika11 07:19, 25 cze 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ale kwiecia, pieknie wszystko wygląda
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Roocika 09:16, 25 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii napisał(a)
Rabata frontowa nieco poszkodowana przez moje najukochańsze szkodniki i ich pojazdy. Szczególnie szałwia ucierpiała jednak parę kwiatostanów się ostało.

Szkodniki i ich pojazdy Uśmiałam się Mój szkodnik wjechał w liliowce plastikową kosiarką, już i tak były nieco połamane po sadzeniu a teraz w ogóle

Fajne miejsce do siedzenia pod szumiącymi brzózkami.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 10:08, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
kasia1 napisał(a)
Dorii fajne zdjęcie z tymi fotelami pod brzózkami Za 5 lat zrób takie samo dla porównania. Ja też postawiłam sobie fotele w brzózkach, które mają teraz około metra , cienia rzecz jasna tam nie doświadczysz, ale siedzę i wyobrażam sobie, jak będzie za paręnaście lat


To ostatnio ulubione miejsce mojego męża. Za pięć lat to już pewnie prawdziwe drzewa będą i cień właściwy.
Twoje też szybko urosną.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:12, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ivo napisał(a)
ale zrobiło się kwiecisto

a miejsce pod brzozami to faktycznie fajnie, że można trochę już "ochłodzić" się.


Kwiecia coraz więcej ale jeszcze czekam na szczyt możliwości mojej rabaty. Moim zdaniem jej najlepszy czas to lato i to te sierpniowe.

Trzeba więcej drzew posadzić, zdecydowanie brakuje wyższego piętra. Cienia też brakuje.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
galgAsia 10:13, 25 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Miejscówka pod brzozami fajna , z roku na rok będzie lepiej.
Kolorowo i słonecznie - lato
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dorii 10:16, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dominika11 napisał(a)
ale kwiecia, pieknie wszystko wygląda


Dziękuję
Mam nadzieję że za rok będzie więcej rabat i nie będę już zanudzać ciągle tymi samymi ujęciami. Jeszcze długa droga przede mną ale i tak lubię mój ogród
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 10:24, 25 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
Dorka, ja juz widze ile zrobilas dobrej roboty a lekko nie masz przez te gline. ja chyba nie dalabym rady. Robilam ostatnio na rabacie wschodniej, tej od strony lasu, tam mi facet rozwiozl straszny szit zamiast ziemi (wstretny oszust)jakbym beton kopala, wzbogacam te ziemie czym sie da ale szlo mi bardzo ciezko, w tym czasie co borykalam sie z kilkoma krzaczorami to w innym miejscu dwie bym zaorala.

Dojdzie troche wyzszych drzew to i cienia bedzie wiecej. Ja zaraz jade po drugiego ambrowca, posadze zamiast tych nieszczesnych padnietych brzoz, w sumie stracilam 6 drzew. Amberek przyrosł mi w tym sezonie bardzo ładnie ok. 20 cm. Moze i pozno ma te liscie ale za to dlugo trzyma kolorowe Chce tez dokupic graba zwyklego i jeszcze jednego Frankena o ile bedzie. No i tego Crimson Sentry. Tylko żal, ze zagajniczk brzozowy poszedł sie bujac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies