Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 10:31, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)

Szkodniki i ich pojazdy Uśmiałam się Mój szkodnik wjechał w liliowce plastikową kosiarką, już i tak były nieco połamane po sadzeniu a teraz w ogóle

Fajne miejsce do siedzenia pod szumiącymi brzózkami.


Ach te nasze szkodniki, kiedyś z tego wyrosną i będziemy tęsknić za tym czasem
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:36, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
galgAsia napisał(a)
Miejscówka pod brzozami fajna , z roku na rok będzie lepiej.
Kolorowo i słonecznie - lato


Też myślę że nie tylko za pięć lat ale już za rok będzie widać różnicę.
Ostatnie kilka dni rzeczywiście bardzo letnie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:51, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
Dorka, ja juz widze ile zrobilas dobrej roboty a lekko nie masz przez te gline. ja chyba nie dalabym rady. Robilam ostatnio na rabacie wschodniej, tej od strony lasu, tam mi facet rozwiozl straszny szit zamiast ziemi (wstretny oszust)jakbym beton kopala, wzbogacam te ziemie czym sie da ale szlo mi bardzo ciezko, w tym czasie co borykalam sie z kilkoma krzaczorami to w innym miejscu dwie bym zaorala.

Dojdzie troche wyzszych drzew to i cienia bedzie wiecej. Ja zaraz jade po drugiego ambrowca, posadze zamiast tych nieszczesnych padnietych brzoz, w sumie stracilam 6 drzew. Amberek przyrosł mi w tym sezonie bardzo ładnie ok. 20 cm. Moze i pozno ma te liscie ale za to dlugo trzyma kolorowe Chce tez dokupic graba zwyklego i jeszcze jednego Frankena o ile bedzie. No i tego Crimson Sentry. Tylko żal, ze zagajniczk brzozowy poszedł sie bujac


Klełabyś i ryła dalej , no lekko nie jest ale P się uaktywnił więc mam trochę pomocy. Niestety tak jak piszesz trwa to dłużej.

Szkoda twoich brzóz z drugiej strony na pewno będzie jeszcze piękniej
Zazdroszczę ci tych drzew.
Też na Frankena będę polować ale może troszkę mniejszego bym chciała, cudny jest. Z buków jeszcze Black Swan, on chyba nie rośnie zbyt szybko to może dam radę go w ryzach trzymać. Ambrowca również mam w planie. Na razie jednak powinnam posadzić to co mam.

Mam nadzieję że do końca czerwca przygotuje miejsce pod rodki to mogłabym podjechać, jeśli aktualne. Chciałam w tym tygodniu podjechać ale pomyślałam że może zabiorę P ale teraz chory jest.
Napisz mi jeszcze ile ci śmiałków brakuje. Najlepiej na SMS bo ja mam pamięć dobrą lecz krótką Te nowo kupione to jaką odmianę masz?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 15:49, 25 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
o śmialkach i wizycie odpisałam Ci u siebie. Zdzwonimy sie jesli terminy Ci pasuja
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 21:31, 26 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Piękne masz lilie Już kwitną? W szoku jestem. Moje dopiero mają maciupkie pączki. Dziś zbierałam larwy poskrzypki. Bleeeee! Okropne są.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorii 23:06, 26 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dziękuję, też mi się podobają.

Te lilie wcześniejsze są, w zeszłym roku też mam zdjęcia z 25 czerwca. Podoba mi się ich kolor jednak kwiat mały w porównaniu z żółtymi, pomylonymi oczywiście. Kupując kłącza i cebulki mam dużo pomyłek. Najzabawniejsze jest to że te co dostałam przez pomyłkę są dużo ładniejsze niż te co miały być choć kolor nie ten. Zamawiałam Nettys Pride, na zbliżeniu ładna ale tylko na zbliżeniu.
Zdjęcia z zeszłego roku

W tym roku wszystko tak zarosło że ciężko mi zbierać poskrzypki i niestety pogryzione nieco. Muszę je przesadzić bo kalina zaczyna je zarastać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Ewa777 23:36, 26 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
U mnie lilie słabo się rozrastają, więc zbieram tę poskrzypkę, ale raczej wolę zbierać dorosłe osobniki. Larwy są bleee.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorii 15:14, 30 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
U mnie lilie też się nie rozrastają jakoś mocno. To co posadziłam za nimi decydowanie mocniej, szczególnie złocienie więc ciężko dostać się do Lili które też dość gęsto posadzone mam.

Deszczowe lilie zostawiam
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 15:24, 30 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
ładne te rozowe, chce dokupic jesienia troche lili w kolorach bieli i różu i powtykac w rabaty. moje zółte mocno sie rozrosły, mozemy tez sie powymieniac jakby co.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 15:43, 30 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dorii, polecam lilie królewskie - są obłędne I pięknie pachną
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies