Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 16:05, 01 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
Dorka, nie znam odmian, kupowalam na targach wiec ruletka. Mam 2 białe ktore sie juz rozłażą, żólte w kolorze słoneczka obrzeżone czerwinia (sa najpiekniejsze) i widze ze cebulki chyba nornice poprzenosiły w inne miejsca, wczoraj zakwitła tez różowa (nie pamietałam ze mam) wszystkie te lilie po kwitnieniu bede wykopywać i dawac na rabaty istniejace. One rosna przy domu od lasu tam bede robic od wiosny porzadek.

Glina masakra, wspołczuje. A drzewo jakie posadzisz? Ja wczoraj w koncu dotachalam mojego Crimsona. Nie mialam duzego auta wiec cześć wystawała przez okno i lezala na masce. Posadzilam go od razu po pracy. Jest przepiekny, az swieci na rabacie, ładnie ja wypełnil. A ten grab co mi chodzi po głowie i maja 2 szt. to Monument. Az mnie skreca by kupic. Dostanie do towarzystwa śmiałki, parzydła, sa juz paprocie, hosty i rodgersje.



Moje też do przesadzenia, w przechowalniku są ale to czy będę je w tym roku ruszać to zależy czy w końcu dokończę rabatę docelową. Przydałoby się bo ciasno się tam robi.

Będzie tu klon globosum.
No tak ty to zawsze z rozmachem u mnie będzie skromne kółeczko, nie wiem czy powtórzę stipę z lawendą czy może dam stipie inne towarzystwo.

Mój globosum ma z 2,5 metra plus doniczka, moim przywiozłam. Piotra z resztą większy wcale nie jest. Na parkingu już myślałam że nie wejdzie. Trochę z nim walczyłam ale dało radę.

W szkółce były jabłonie royality ale bardzo wysokie i nie wlazły by do auta. Z resztą nie wiem czy taką bym chciała, koronę miały taką sobie . Jak tam będę następnym razem to zdjęcie zrobię i mi powiecie czy da się z nimi coś zrobić. Kosztowały trochę więc chyba szkoda tyle dawać żeby o połowę skrócić.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 16:11, 01 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
sylwia_slomczewska napisał(a)
Podajesz frakcję uziarnienia w mm od jakiej do jakiej, ale to już będzie bardziej żwirek niż piach. Piasek to najdrobniejsza frakcja


No właśnie wydawało mi się że frakcja co wybrałam będzie ok ale okazuje się że powinien być grubszy. Nie pamiętam niestety jaki wybrałam.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwia_slomc... 16:39, 01 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
A na fakturze nie masz frakcji podanej to byś sobie sprawdziła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 17:31, 01 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Fakturę musiała bym najpierw dostać
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
achimee 10:27, 06 lip 2020


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 483
Dorii napisał(a)
A tak wygląda moja rodzima gleba, na szczęście nie wszędzie ale niestety na sporej części działki.

Witaj, okropne glińsko... nie wiem czy Cię pocieszę, ale mam tak samo, a miejscami jeszcze gorzej - tylko sam rudo-pomarańczowy zlepek... Ciężko to ruszyć, jak są deszcze to jest ciasto, a jak słońce to nic nie da się zrobić, żadnego narzędzia nie wbijesz... nawet krety odpuszczają w suszę... Uroki Szwajcarii Kaszubskiej Pozdrawiam
____________________
Ewa Stylowe Nordowisko
Dorii 11:09, 06 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nie specjalnie pociesza choć nie powiem miło jak ktoś rozumie. Jednak glina glinie równa nie jest. W gruncie rzeczy co się dziwić jak na wzgórzu morenowym mieszkam.

Szwajcaria kaszubska ale tak bliżej Gdańska czy inne jej krańce?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 11:13, 06 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
Dorii napisał(a)



Moje też do przesadzenia, w przechowalniku są ale to czy będę je w tym roku ruszać to zależy czy w końcu dokończę rabatę docelową. Przydałoby się bo ciasno się tam robi.

Będzie tu klon globosum.
No tak ty to zawsze z rozmachem u mnie będzie skromne kółeczko, nie wiem czy powtórzę stipę z lawendą czy może dam stipie inne towarzystwo.

Mój globosum ma z 2,5 metra plus doniczka, moim przywiozłam. Piotra z resztą większy wcale nie jest. Na parkingu już myślałam że nie wejdzie. Trochę z nim walczyłam ale dało radę.

W szkółce były jabłonie royality ale bardzo wysokie i nie wlazły by do auta. Z resztą nie wiem czy taką bym chciała, koronę miały taką sobie . Jak tam będę następnym razem to zdjęcie zrobię i mi powiecie czy da się z nimi coś zrobić. Kosztowały trochę więc chyba szkoda tyle dawać żeby o połowę skrócić.


Na kowalach byly ładne Royalty w cenie 42 zł. Kupilam jedna z ładnie wyprowadzona korona i jednego Rudolpha.
Mozesz stipie dodać przetaczniki albo floksy, tez sie ładnie prezentuja i jeżówki w odmianach pomaranczowych. Wstepnie widzimy sie w sobote? Czy inne plany?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dominika11 11:13, 06 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Dorii napisał(a)
Tu będzie drzewo, tylko trzeba to przeryć. Mężu dzielnie zerwał darń, potem jeszcze troszkę przekopałam ale padać zaczęło no i troszkę późno się zrobiło.

A tak wygląda moja rodzima gleba, na szczęście nie wszędzie ale niestety na sporej części działki.
rabata szykuje sie super

u mnie taka sama gleba - moje chłopaki szykują się pod chodniki to jakaś masakra, bez kilofa się nie obędzie - tragedia
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
achimee 15:27, 06 lip 2020


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 483
Hmmm, raczej dalej. Tak 100 km na zachód od Gdańska.
____________________
Ewa Stylowe Nordowisko
Dorii 20:14, 06 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)


Na kowalach byly ładne Royalty w cenie 42 zł. Kupilam jedna z ładnie wyprowadzona korona i jednego Rudolpha.
Mozesz stipie dodać przetaczniki albo floksy, tez sie ładnie prezentuja i jeżówki w odmianach pomaranczowych. Wstepnie widzimy sie w sobote? Czy inne plany?


Dobrze wiedzieć gdzie szukać royality, chciałabym ją mieć

Przetaczniki wezmę pod uwagę.
Dzisiaj mi po głowie chodzi szałwia caradonna i lilie te różowe Easy Waltz one mają u mnie tę samą wysokość co stipa.

Jeśli tylko nie macie innych planów to w sobotę możemy podjechać. O której by wam najbardziej pasowało?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies