Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 20:20, 06 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dominika11 napisał(a)
rabata szykuje sie super

u mnie taka sama gleba - moje chłopaki szykują się pod chodniki to jakaś masakra, bez kilofa się nie obędzie - tragedia


Jak za sucho to polecam dobrze zlać wodą i przykryć czymś żeby woda dobrze wsiąkła a nie wyparowała zaraz. U mnie była w idealnej wilgotności i całkiem szybko poszło. Przekopałem na dwa szpadle dość mocno rozdrabniając. Bałam się że jak przeschnie to nawet glebogryzarką nie da rady. Zostało mi już tylko wymieszać z dobrociami i dobrze podlać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:29, 06 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
achimee napisał(a)
Hmmm, raczej dalej. Tak 100 km na zachód od Gdańska.


A to szkoda że nie gdzieś bliżej, chociaż to nie aż tak daleko. Pomału robi nam się tu niezła grupa Kaszubska. Niedługo będziemy mogły robić wzajemne najazdy jak te w Warszawie czy łodzi. Tylko niech nam ogrody troszkę dojrzeją.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
deszczowymaj 20:35, 06 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Dorii napisał(a)
Tu będzie drzewo, tylko trzeba to przeryć. Mężu dzielnie zerwał darń, potem jeszcze troszkę przekopałam ale padać zaczęło no i troszkę późno się zrobiło.

A tak wygląda moja rodzima gleba, na szczęście nie wszędzie ale niestety na sporej części działki.


Przybij glinianą piątkę chociaż muszę przyznać szczerze że u mnie aż takiej zbitki glinianej nie ma
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Dorii 20:49, 06 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Mam jeszcze gorsze miejsca. Frontowej boję się tykać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 20:58, 06 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
tak przed poludniem moze byc?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 21:02, 06 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jak najbardziej
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 21:09, 06 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
no to zapraszamy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
ajka 22:22, 06 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
U mnie gliny nie ma, ale znamy ten ból kopania. Jak popada to błoto, a jak trochę podeschnie to kamień. I tak źle i tak niedobrze.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
violaskom 10:45, 07 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Dorii napisał(a)
Dziękuję, też mi się podobają.


W tym roku wszystko tak zarosło że ciężko mi zbierać poskrzypki i niestety pogryzione nieco. Muszę je przesadzić bo kalina zaczyna je zarastać.

Piękny kolor tych lilii. Te na na innych zdjęciach różowe też cudne. U mnie co roku lilie jakby mniejsze i powoli zanikają. Myślałam, że to wina gleby. Mam glinę tak jak Ty. Ale widzę, że u Ciebie mają się dobrze.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Dorii 12:16, 07 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
no to zapraszamy


Już się doczekać nie mogę

Zastanawiam się czy poza śmiałkami coś jeszcze byś chciała. Wiele u mnie nie ma ale werbeną mogę się podzielić, poza tym jeszcze szałwią powabną i złocieniem takim zwykłym. Mam też goździki no i irysy jakbyś więcej chciała. Siewki jeżówek zwykłych różowych.
Sadzonki rukoli też do woli i meliski.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies