Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 12:17, 07 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
ajka napisał(a)
U mnie gliny nie ma, ale znamy ten ból kopania. Jak popada to błoto, a jak trochę podeschnie to kamień. I tak źle i tak niedobrze.


To co ty masz za ziemię jak nie glina a zachowuje się jak glina?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:25, 07 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
violaskom napisał(a)

Piękny kolor tych lilii. Te na na innych zdjęciach różowe też cudne. U mnie co roku lilie jakby mniejsze i powoli zanikają. Myślałam, że to wina gleby. Mam glinę tak jak Ty. Ale widzę, że u Ciebie mają się dobrze.


Żółtego unikałam jak wiele osób na ogrodowisko jednak sam mi się wprasza do ogrodu. Mam problem z wkomponowaniem w rabatę ale trzeba będzie się nauczyć. W tych liliach najbardziej podoba mi się wielkość i kształt kwiatu. W tym roku właśnie zaczynają


Mam jeszcze takie oczywiście nie zamawiałam tylko pomylona zamiast Easy Waltz. Przy sąsiadach wygląda jak uboga krewna ale sama w sobie brzydka nie jest. Muszę porozsadzać bo razem posadzone jedne przyćmiewają drugie.

A Easy Waltz już po mały kończą

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dominika11 12:28, 07 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Dorii napisał(a)

A Easy Waltz już po mały kończą

cudownie to wygląda
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
TAR 12:47, 07 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
Kochana dziekuje, jak juz to moze troszeczke werbeny, na moich żyznosciach bedzie cud jak sie wysieje. W przyszłym roku bede 2 jałowe (ciulowa ziemia i piach) robic to wtedy posadze tam szalwie i goździki. Siewkami jeżówek moge obdzielic pol forum, w jednym miejscu przejsc nie mozna, posiala sie plantacja.a iryskow jeszcze troche mam do wsadzenia. Ale patrzac jak zaczynalam w tym roku to niewiele mi juz zostalo, raczej takie lajtowe nasadzanki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 13:32, 07 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
a powiem ci jeszcze, ze rodki chyba zaczely sie regenerowac wiec az takich zdechlakow nie dostaniesz w zamian posadze enkianty i mise dam z woda, bedzie ładnie. tylko znowu bedzie wygladało jak zrzynka od Izy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 13:47, 07 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Hehe, to może jednak nie chcesz się pozbywać? Przemyśl jeszcze

Oj tam zrzynka od razu, na pewno dałaś coś od siebie do kompozycji.
Takie kopie najbardziej widać w regularnych nasadzeniach, przy naturalistycznych prędzej czy później rabata idzie w swoją stronę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 14:01, 07 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
nie, zabieraj je. nie chce rodkow
____________________
Ogrod nad bajorkiem
sylwik69 18:14, 07 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Zazdroszczę ogrodowych spotkań miłego spotkania dziewczyny
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
ajka 23:48, 07 lip 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Dorii napisał(a)


To co ty masz za ziemię jak nie glina a zachowuje się jak glina?


Mam czarnoziem, może dobry do uprawy ziemniaków, ale nie pod rabatki. Wszystko musimy rozrabiać z piaskiem. Jak nie było trawnika to pływaliśmy w błocie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Dorii 11:14, 08 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
nie, zabieraj je. nie chce rodkow


Na razie chcę, ciekawe jak długo. Jak u mnie rosnąć nie będą chciały to też trzeba będzie odpuścić.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies