Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

TAR 15:09, 09 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7611
Dorii napisał(a)


Piękny ma kolor, tylko u mnie ma mało światła i kwitnie tylko kilkoma kwiatami na raz. Chyba że się jeszcze rozkręci. Wiosną będę przesadzać. Przypomnij się na wiosnę to ci ukopię i wyślę


wiesz co, on chyba tak ma. u mnie w pelnym sloncu nigdy nie cieszyl krzakiem obsypanym kwiatami w przeciwienstwie do innych
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 15:11, 09 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
kawa pewnie smakuje wybornie na takim tarasie?

te astry znam bardzo dobrze to Marina Volkonsky jakby co.


Pewnie że smakuje, tylko jeszcze głowy mogło by nie urywać.

A wracając do smaku kawy to sama się przekonaj zapraszam

Aster oczywiście od ciebie jeszcze jeden bym chciała, taki wysoki różowy. Chyba że już wyciapałaś. Miałam się przypomnieć wiosną ale zapomniałam :-\
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 15:11, 09 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)
O jak super

Dziękuję
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 15:12, 09 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)


Olsztyn sprzedaje do wielu szkolek i sklepow, w trojmiescie 3 najczesciej przeze mnie odwiedzane maja od nich sadzonki. W tym roku nie m targow ogrodniczych z powody koronki ale moze wiosna beda, jak chcesz to moge zamowic i odebrac na targach.

Na pewno dostala je ode mnie Kwartecik, Dorii i Gosiek, chyba tez Wusia. Moze sie podziela


Pewnie że się podzielą
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
MiluniaB 15:12, 09 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
Kawka na tarasie z takim widokiem to sama przyjemność
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Dorii 15:13, 09 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)


wiesz co, on chyba tak ma. u mnie w pelnym sloncu nigdy nie cieszyl krzakiem obsypanym kwiatami w przeciwienstwie do innych


Dobrze wiedzieć. Trzeba by mu dać dobre tło i towarzystwo.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 15:16, 09 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
MiluniaB napisał(a)
Kawka na tarasie z takim widokiem to sama przyjemność


Pewnie, choć teraz przez chwilę sam taras cieszy najbardziej.
Widoczki jeszcze do podrasowania ale to plan na kiedyś. Teraz muszę przekopać rabatę wokół tarasu. Marzy mi się wyspa w trawach i bylinach z dodatkiem wcześnie kwitnących drzew i krzewów.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gosialuk 15:24, 09 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Ciekawa jestem jak się będzie ten śliczny taras sprawował w użytkowaniu.
Ja mam na tarasie deski ryflowane i pomalowane chyba jakąś bejcą. Niestety nie wpadłam na to, żeby wykonawcę zapytać czym był malowany. Po czterech latach użytkowania wręcz woła o zabezpieczenie i nie wiem co zastosować. Na pewno olejowanie już odpada.
Plan rabatki też widziałam i podoba mi się, choć pewnie za jakiś czas będziesz powiększać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
TAR 15:26, 09 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7611
Dorii napisał(a)


Pewnie że smakuje, tylko jeszcze głowy mogło by nie urywać.

A wracając do smaku kawy to sama się przekonaj zapraszam

Aster oczywiście od ciebie jeszcze jeden bym chciała, taki wysoki różowy. Chyba że już wyciapałaś. Miałam się przypomnieć wiosną ale zapomniałam :-\


jakies resztkowe marcinki mam do posadzenia, reszta odleciala do Kwartecika, troche do Gosi i na przemial. Zobacze co mi wyrosnie z tych moich, jak bda to sie podziele. Wpasc to bym nawet i chciala ale jestem przez te cala stuacje z tata w takim niedoczasie, ze masakra. porzadkuje jego sprawy, musze podzialac w ogrodzie i posadzic wszystko przed jesienia. do tego rozgrzebana sypialnia a mezaty ciagle w delegacjach albo na szkoleniach. normalnie nie mam kiedy. dzis Wiciunio mial operacje, wyciecie guza, ma ze 12 szwow na lapce, drugi guz zasuszony, do tego ząbki czyszczone i kanaliki przetykane. jak juz w narkozie to od razu zrobilam caly pakiet. biedny, jak siedem nieszczesc wyglada. i taki wyrzut w oczach, ze odwracam wzrok.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 17:26, 09 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gosialuk napisał(a)
Ciekawa jestem jak się będzie ten śliczny taras sprawował w użytkowaniu.
Ja mam na tarasie deski ryflowane i pomalowane chyba jakąś bejcą. Niestety nie wpadłam na to, żeby wykonawcę zapytać czym był malowany. Po czterech latach użytkowania wręcz woła o zabezpieczenie i nie wiem co zastosować. Na pewno olejowanie już odpada.
Plan rabatki też widziałam i podoba mi się, choć pewnie za jakiś czas będziesz powiększać.


Nasz taras jest olejowany olejem bezbarwnym UV https://koopmans.pl/katalog/houtolie/

Jak się będzie sprawował zobaczymy

Twój pewnie też można by poolejować ale jak go do tego przygotować to zależy czym był wcześniej potraktowany. Pokaż swój taras może coś doradzimy.

Rabatka kiedyś będzie częścią wielkiej rabaty ale to za kilka lat. Teraz chodziło mi o przygotowanie ziemi dla klona. Zależy mi by posadzić przynajmniej część drzew teraz nie czekając aż przygotuję glebę na całości. Niech rosną, robią cień i wyższe piętro.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies