Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malwesowe początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Malwesowe początki

malwes 22:17, 27 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Cześć Justynko,
Dziękuję za pamięć. Idzie pomalutku....
Tydzień temu mieliśmy Komunię i teraz Biały Tydzień więc też czasu było mniej. W międzyczasie musiałam się nabiegać z opryskiwaczem gdyż jednak rośliny ze szkółek przywiozły trochę chorób no i teraz też aura sprzyja i grzybicom i roztoczom. My walczymy z zamieraniem pędów cisa, z osutką na choinach kanadyjskich, jeden Yellow Ribbon mocno chorował. Teraz wierzby mają jakieś objawy...i tak co rusz coś wychodzi.

Dziś poprawialiśmy też trawnik - ogrodnik przyjechał podgrabić, dosiać, przewałować jeszcze raz.

Ja każde wolne popołudnie spędzałam jak nie na opryskach, to na wyrywaniu...pięknego trawnika z rabat - w jednym miejscu wiatrzysko po wysianiu nasion zniosło je w rabaty i trawa pięknie się ukorzeniła w korze. I ta sobie skubię radośnie, metr po metrze.....bo chyba innego wyjścia nie ma. Truć gleby nie chcę. Wyskubię co kiełkuje a potem położę pasmo agrowłókniny w tym miejscu na korę na tydzień, może dwa - już wtedy nie powinny wzejść te pozostałe nasionka których nie wybiorę.

Dziś przyjechał buk płaczący Purple Fountain i świerk Inversa. Cudne są.

Najwiekszy problem z nawodnieniem, jak zrobiło się ciepło i ludzie zaczęli więcej podlewać, zaczęło spadać ciśnienie w sieci miejskiej i mam dwie sekcje, które wtedy się nie otwierają. Trzeba im pomóc paluchem się wyciągnąć bo ciśnienie jest za niskie aby je wypchnąc a są na granicy wydajności. Niestety z mojego kraniku leci 28 litrów na minutę, co jest bardzo mało bo inteligentnie ktoś mi wyprowadził wodę półcalówką....w każdym razie czeka nas przeróbka. Niby nie duża no ale kucie i bałagan - ale mam nadzieję, że uda nam się to zaplanować i po tym sytuacja już się poprawi.


____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 19:17, 28 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
A wczoraj w moim ogrodzie pojawiło się dwóch nowych członków rodziny:
Inversa:


i buk Purple Fountain:


Na razie tacy nieśmiali, biedulki ....zwłaszcza buk. Chwilowo wygląda na obrazonego :/
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 19:22, 28 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Kochani,
Chyba powolutku trzeba będzie przenieść grabki z wątku projektowego na nieprojektowy:

Malwesowy ogródek


Na "do widzenia" fotki zamykające opowieści nieprojektowe... (widać poprawiany trawnik)





No więc gasimy światło . Pozostałymi pytaniami o dosadzanie będę Was już nękać w docelowym wątku, bo dosadzać będę jeszcze dłuuuuuugo

I dla wszystkich, którzy mieli cierpliwość i czas pomagać....
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Krys 12:57, 29 maj 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Już jest pięknie
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Netka 13:45, 29 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Zgadzam się z Krysią do usłyszenia w nowym wątku
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
grupa_trzyma... 14:33, 29 maj 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Gosia! Będę zaglądać na oba wątki, o ile czasu wystarczy. Podglądając zmagania innych można się wiele nauczyć. A na deser pooglądam sobie efekty finalne - to będzie taka wisienka na torcie. Często u Ciebie goszczę ale nie zawsze zostawiam wpis. Ale obiecuję poprawę! Powodzenia w nowym wątku!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 14:57, 29 maj 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Gosiu! Zapomniałam spytać o ogrodnika, czy ma się dobrze? Nie stracił życia? Pozdrowienia dla Niego!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
malwes 09:55, 30 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Gosiu! Zapomniałam spytać o ogrodnika, czy ma się dobrze? Nie stracił życia? Pozdrowienia dla Niego!


Ha, ha....nie, ma się dobrze. Żyje, choć ledwie, biedaczek, bo strasznie dużo pracy w tym sezonie. Do mnie jak przyjeżdża to trochę się "trzęsie" ale ja się tam uważam, za wspaniałego inwestora (nie ma jak skromność) a poburczeć czasem muszę Był w ubiegły weekend, poprawialiśmy trawniczek, tzn. wałowanie było kolejne i dosiewanie tego, co woda wyniosła na rabatki.
Pozdrowię go, ucieszy się

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
grupa_trzyma... 10:57, 30 maj 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764

Pozdrów go, pozdrów! Taki ogrodnik to skarb!
Ja mam dentystkę w rodzinie, jakby co możemy zrobić zamiankę. Ty, jak już zgryziesz wszystkie zęby podczas zakładania ogrodu - bedziesz potrzebowała dentysty...a ja jak już sie ogarnę z moim bałaganem i przejdę do zakładania ogrodu - będę potrzebowała ogrodnika...hmmm? To chyba dobra zamianka?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
malwes 11:28, 31 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)

Pozdrów go, pozdrów! Taki ogrodnik to skarb!
Ja mam dentystkę w rodzinie, jakby co możemy zrobić zamiankę. Ty, jak już zgryziesz wszystkie zęby podczas zakładania ogrodu - bedziesz potrzebowała dentysty...a ja jak już sie ogarnę z moim bałaganem i przejdę do zakładania ogrodu - będę potrzebowała ogrodnika...hmmm? To chyba dobra zamianka?


No możemy, możemy.... A nie masz może w rodzinie jeszcze jakiegoś majstra-faceta na wymianę (hydraulik, kominiarz, te sprawy? I jeszcze coby przystojny był?
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies