Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malwesowe początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Malwesowe początki

moni 21:26, 13 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Malwes idziesz jak burza ja nie widzę żadnych przeszkód i problemów
____________________
Mona
malwes 22:28, 13 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Ech....tak się tylko wydaje. Dziękuję za kciuki. Na razie trochę w popłochu bo musiałam wyjechać w delegację, a za chwilę mam Komunię starszego synka a jest tyle do zrobienia w ogródku. No i u nas pada, a chciałam te bukszpany poczyścić z chorych listków.
Na razie udało się zrobić po południu oprysk Topsinem i przez noc nie padało więc mam nadzieję, że pomoże. Jutro może uda się Mospilanem i chętnie bym jeszcze odżywiła je dolistnie Florovitem.

Trawnik niestety się nie udał - w pośpiechu panowie nie dowałowali dobrze, po deszczach zrobiły się górki i pagórki. Muszę poszukać szybciutko kogoś z wałem, bo mój "walec" poza W-wą, mam nadzieję, że mi się uda. Najwyżej trawę dosieję ale chciałabym wyrównać zanim zacznie kiełkować to, co zostało wysiane.



____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 22:35, 13 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Drodzy, Ja mam jeszcze do Was pytanie pielęgnacyjno-opryskowe.

Opryskałam Topsinem bukszpany - wszystkie kulki, stożka i obwódki. "Dostało" się też powojnikom i wiciokrzewowi. Czy jeszcze jakieś inne rośliny powinnam opryskać prewencyjnie? Czy inne już tylko w przypadku wystąpienia jakichś objawów?

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Borbetka 09:03, 14 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ja pryskam przeciwgrzybowo i przeciwprzędziorkowo cały ogród. Znaczy nie ja, tylko proszę ogrodnika (czasem proszę mięsiąc). On robi taką miksturę i na cały rok mam spokój. Jeśli się coś jeszcze przytrafi pryskam już sama konkretną roślinę.
____________________
borówcowy wizytowka
moni 09:06, 14 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Dsz radę i temu trawnikowi i komunii
____________________
Mona
noemi 09:20, 14 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Witaj Gosiu, jak szybko u Ciebie prace idę do przodu ... bardzo ładnie już jest, trawka zacznie kiełkować to będzie super fajnie , że nie będziesz musiała zrywać darni pod rabaty tylko masz już to ładnie zagospodarowane ... w weekend kupiłam topsin i mospilan i też czeka mnie pryskanie u mnie miodówka atakuje
____________________
ogród magdalenka
malwes 22:09, 14 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Borbetka napisał(a)
Ja pryskam przeciwgrzybowo i przeciwprzędziorkowo cały ogród. Znaczy nie ja, tylko proszę ogrodnika (czasem proszę mięsiąc). On robi taką miksturę i na cały rok mam spokój. Jeśli się coś jeszcze przytrafi pryskam już sama konkretną roślinę.



Borbetko - a czym dokładnie pryskasz? Iglaki zwłaszcza?


noemi napisał(a)
Witaj Gosiu, jak szybko u Ciebie prace idę do przodu ... bardzo ładnie już jest, trawka zacznie kiełkować to będzie super fajnie , że nie będziesz musiała zrywać darni pod rabaty tylko masz już to ładnie zagospodarowane ... w weekend kupiłam topsin i mospilan i też czeka mnie pryskanie u mnie miodówka atakuje


Witaj Noemi, właśnie wróciłam z wieczorku u Ciebie . Bardzo mi się podobają donice przed domem - i ta strona ogródka z ciurkadełkiem Bardzo się pozmieniało przez ten rok.
Ja na razie topsinowałam tylko bukszpany i psikałam Mospilanem mszyce na malinach - reszty roślin nie tykałam...
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 22:09, 14 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
moni napisał(a)
Dsz radę i temu trawnikowi i komunii



He, he....jasne.....
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Borbetka 12:05, 15 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Na przędziorka Magus na pewno, a przeciwgrzybowo to jakiś standard z ogrodniczego sklepu.
____________________
borówcowy wizytowka
Juzia 21:50, 27 maj 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38613
Jak idzie? Postępy jakieś są ???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies