Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

Gosialuk 22:16, 20 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Dziękuję za linka. Pooglądałam sobie wczoraj.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
April 07:52, 21 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10232
Też miałam zamówić takie truskawki ale bałam się że jednak za mało miałyby u mnie słońca. Choć może powinnam wypróbować a nie dumać czy sobie poradzą
____________________
April April podbija las Mazowsze
Urszulla 21:32, 21 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21859
Truskawka od Ciebie przeżyła w donicy, zobaczę jak mi się uda

Ewcia, masz sposób na czyszczenie oczek, muszę wodę spuścić.....jak? ....wężyk i zassać?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
LIDKA 05:04, 22 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7243
Moje truskawki dziś przyszły. Z poradnikiem na temat uprawy.

Bedą w donicach. Czy moge je korą drobną obsypać by nie przesychały szybko?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ewsyg 08:50, 22 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Joku napisał(a)
Ja też postawiłam na truskawki zwisające frigo . Jaką odmianę nabyłaś?
Taką tuję miałam w poprzednim ogrodzie. Podmarzała mi co roku, w końcu ją wywaliłam bo zaczęła mnie wkurzać. Ale wtedy zimy były ostrzejsze.


Jolu zamówiłam : Albion, San Andreans i Monterey.

Średnio jestem zadowolona z sadzonek. Są różnej wielkości, sporo raczej marnych. Odmiana Albion po wyjęciu z woreczka okazała się zapleśniała, a część zgniła. Reklamowałam i czekam na odpowiedź.
Ja zamawiałam razem z koleżankami. Sobie zostawiłam po trzy sztuki z odmiany. Wczoraj dostałam przesyłkę z Astvitem, więc już posadziłam do donic.
Stosuję ten preparat już kilka lat i widzę, że truskawki i pomidory mniej chorują, albo wcale.





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 08:53, 22 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
LIDKA napisał(a)
A ja zamówiłam truskawki do donic, zapłaciłam i czekam,....
Ciekawe czy doczekam bo zapomniałam z której to było strony w necie.

Eh za dużo na głowie mam.


Lidzia, bardzo dobrze cię rozumiem. Wczoraj jak kurier przywiózł mi paczkę, to się głowiłam co to jest. Po otwarciu okazało się, że Astvit.

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 08:55, 22 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Gosialuk napisał(a)
Dziękuję za linka. Pooglądałam sobie wczoraj.


Małgosiu, ja sama dowiedziałam się ciekawych rzeczy, np o okienku pogodowym. Zawsze zwracałam uwagę na deszcz, a na przymrozki już nie. Ciągle się czegoś uczymy. Fajny sekator ma ta pani, a zbliża się Dzień Matki
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 08:59, 22 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
April napisał(a)
Też miałam zamówić takie truskawki ale bałam się że jednak za mało miałyby u mnie słońca. Choć może powinnam wypróbować a nie dumać czy sobie poradzą


Jolu, ja do ogrodu podchodzę już bardziej bezstresowo. Próbuję, uda się to super, a nie uda, to trudno. Może dlatego, że mam to szczęście od niedawna być już szczęśliwą emerytką . Pracę miałam stresującą, a teraz czuję taki spokój. Żadna zniszczona roślina już mnie nie stresuje.
Ogród ma być przyjemnością.
Kup, próbuj, jeszcze masz czas. Na donicę zapewne znajdziesz słoneczne miejsce.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 09:05, 22 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)
Truskawka od Ciebie przeżyła w donicy, zobaczę jak mi się uda

Ewcia, masz sposób na czyszczenie oczek, muszę wodę spuścić.....jak? ....wężyk i zassać?



Uda się. Truskawki można trzymać trzy lata, potem już słabo owocują. Zrób sobie potem z przyrostów nowe sadzonki. Ja w tym roku postawiłam na zwisające.

Ula, ja nigdy nie czyściłam oczek. Nigdy nie spuszczałam wody. Tam jest już życie. Po co będziesz spuszczać wodę? Masz sporo roślin, one powinny czyścić wodę. U mnie nigdy woda nie śmierdziała. Jedyny problem to glony. Kupiłam 25 kg zeolitu i pododaję go do oczek. Część już tam jest. Póki co nie widzę nowych glonów, a te starsze brązowieją.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 09:15, 22 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
LIDKA napisał(a)
Moje truskawki dziś przyszły. Z poradnikiem na temat uprawy.

Bedą w donicach. Czy moge je korą drobną obsypać by nie przesychały szybko?


Lidzia, piszą, ze truskawka lubi kwaśną glebę, to chyba można. Ja wczoraj sadziłam moje truskawki. Do ziemi dałam dolomit, obornik granulowany i Astvit. Moje chyba też zabezpieczę korą. Ja jeszcze do donicy wsadziłam ząbki czosnku.

Zawsze truskawki uprawiałam w glebie i też je ściółkowałam korą. Teraz już zrobiłam się leniwa i będę sadziłam do donic.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies