Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

Joku 12:13, 22 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12159
Moje truskawki przyszły wczoraj, jeszcze ich nie posadziłam bo znowu pada. Obejrzałam pobieżnie, wydały mi się ok. W dołączonym prospekcie wyczytałam że na posadzenie jest czas do 3 dni.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Urszulla 18:27, 22 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21855
ewsyg napisał(a)



Uda się. Truskawki można trzymać trzy lata, potem już słabo owocują. Zrób sobie potem z przyrostów nowe sadzonki. Ja w tym roku postawiłam na zwisające.

Ula, ja nigdy nie czyściłam oczek. Nigdy nie spuszczałam wody. Tam jest już życie. Po co będziesz spuszczać wodę? Masz sporo roślin, one powinny czyścić wodę. U mnie nigdy woda nie śmierdziała. Jedyny problem to glony. Kupiłam 25 kg zeolitu i pododaję go do oczek. Część już tam jest. Póki co nie widzę nowych glonów, a te starsze brązowieją.



Hmmmm.......
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
LIDKA 20:55, 22 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7239
Ewuś a ten czosnek to dawałaś żeby rósł czy celem zdrowotnym do ziemi?

O Astivicie piersze słysze.
Poczytam.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
mirkaka 05:16, 23 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
ewsyg napisał(a)


Lidzia, piszą, ze truskawka lubi kwaśną glebę, to chyba można. Ja wczoraj sadziłam moje truskawki. Do ziemi dałam dolomit, obornik granulowany i Astvit. Moje chyba też zabezpieczę korą. Ja jeszcze do donicy wsadziłam ząbki czosnku.

Zawsze truskawki uprawiałam w glebie i też je ściółkowałam korą. Teraz już zrobiłam się leniwa i będę sadziłam do donic.


Piszesz że truskawki lubią kwaśną ziemię, a podsypujesz dolomitem, obornik też jest zasadowy.
Ja czytałam że truskawki lubią ziemię piaszczystą, raczej ubogą, sadzi je się na lekkiej górce, chyba żeby woda nie stała.
Ewa San Anderas mam, kupiłam dwa sezony temu, powiem tak- słabo się rozmnaża, może u mnie ma kiepskie warunki, owoce ma też niezbyt dobre, są twarde i mało słodkie, mimo to zrobiłam kilka sadzonek, zobaczymy jak będą rosnąć.
U mnie w donicach kilka truskawek uschło, lub zgniło, ale gdy je wyjmowałam, to znalazłam w nich opuchlaki Szkoda, że te szkodniki ciągle są w moim ogrodzie, zresztą w sąsiednich ogrodach też. Nikt oprócz mnie nic nierobi, ja chyba też już przestanę się nimi przejmować,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
LIDKA 07:11, 23 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7239
Mirko w poradniku ze szkółki Niewczas , tym który dołączono do truskawek, też jest informacja że lubią kwaśną glebę. I że ziemia ma być stale wilgotna.

Obornik też dam. Raczej im nie zaszkodzi. Moje bedą w donicach. Mieszam moją ziemię z korą i kompostem plus obornik.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Makao 10:23, 23 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4234
Ewa a to skąd zamówiłaś te sadzonki truskawek że takie paskudne przyszły? Ja od Niewczasów o teraz mnie zestresowałaś. Jeśli oni taką lipę wysyłają to szkoda kasy.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gosialuk 14:25, 23 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Ewa melduję, że róże wszystkie przycięte. Z rabatowymi nie było kłopotu, bo zielone części miały już wyraźnie widoczne czerwone punkciki nowych pędów. Z okrywowymmi było gorzej, bo na górze wypuszczały listki, środek przemarznięty w połowie i dołem zielone. Wycięłam do dołu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ewsyg 18:54, 23 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Joku napisał(a)
Moje truskawki przyszły wczoraj, jeszcze ich nie posadziłam bo znowu pada. Obejrzałam pobieżnie, wydały mi się ok. W dołączonym prospekcie wyczytałam że na posadzenie jest czas do 3 dni.


Jolu, a tego nie wiedziałam, że są tylko trzy dni. Ja moje już posadziłam, ale miałam ich aż 9 sztuk Zamówiłam 30, ale na spółkę z koleżankami.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 19:06, 23 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)



Hmmmm.......


Ula, zobacz jaka jest czysta woda w oczku. Widziałam pływające larwy ważek, które wyglądają jak małe rybki




dzisiaj pan kos zażywał w nim kąpieli aż dwa razy. Takie małe, a tak cieszy
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 19:10, 23 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
LIDKA napisał(a)
Ewuś a ten czosnek to dawałaś żeby rósł czy celem zdrowotnym do ziemi?

O Astivicie piersze słysze.
Poczytam.


Lidziu, czosnek dawałam bardziej dla celów zdrowotnych. Jak coś z niego będzie, to się będę cieszyć.

Astvit stosuję już kilka lat. Daję go głownie do truskawek, pomidorów, ogórków, w zasadzie do wszystkich warzyw.
Dzisiaj sadziłam lilie, też im dałam, bo lilie są też narażone na choroby grzybowe.
Kupiłam też w płynie i będę robiła też opryski.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies