Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 20:38, 20 sie 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Makao napisał(a)
Piękne dalie. Szkoda że nie zimują w gruncie. Przechowywanie w doniczkach też mi nie wyszło. Jakoś nie mogę się z daliami dogadać

Zawsze można je potraktować jak jednoroczne. Karpy nie są drogie, a dobrze dokarmione potrafią w jeden sezon wyrosnąć na spore krzaczki i dać naprawdę sporo koloru. Na Twoim miejscu spróbowałabym jeszcze raz się z nimi dogadać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:42, 20 sie 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
olciamanolcia napisał(a)
Dalie masz śliczne . U mnie zakwitły 3 białe w tym dwie z ogromnym kwiatem jedna fioletowo- różowa a reszta jeszcze w pąkach.
W brzozowej wyszły z ziemi wszystkie ale mają tam chyba zbyt ciemno i niektóre nie zawiązały pąków i za rok posadzę je bardziej z przodu rabaty - będą miały więcej słońca.

Tak, dalie uwielbiają słońce. W tym roku, z braku miejsca, kilka trafiło na półcieniste miejsca i mają się dużo gorzej niż rok temu.
Dawno do Ciebie nie zaglądałam, koniecznie muszę to nadrobić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Sonka 20:46, 20 sie 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2269
Makao napisał(a)
Piękne dalie. Szkoda że nie zimują w gruncie. Przechowywanie w doniczkach też mi nie wyszło. Jakoś nie mogę się z daliami dogadać


Ja od dwóch, trzech lat zostawiam dalie w gruncie na zimę, nie wykopuję, jeśli się zdarzy,że zmarzną trudno, ale do tej pory żadna dalia mi nie wymarzła zimą. Przysypuję korą drobną i tak do wiosny.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
antracyt 20:52, 20 sie 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Mam kilka sztuk powtórzonych, może też zaryzykuję w tym roku i 2-3 zostawię w gruncie. Zimy rzeczywiście są cieplejsze.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Makao 21:02, 20 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4584
Sonka napisał(a)


Ja od dwóch, trzech lat zostawiam dalie w gruncie na zimę, nie wykopuję, jeśli się zdarzy,że zmarzną trudno, ale do tej pory żadna dalia mi nie wymarzła zimą. Przysypuję korą drobną i tak do wiosny.

Hmm, ciekawe
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ewsyg 21:38, 20 sie 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Zuzia, ależ masz tego dobra. Faktycznie u Ciebie kolorowo. Róż masz naprawdę sporo. Jak sobie radzą w te upały Twoje róże ? U mnie po deszczowych dniach, niektóre róże złapały plamistość, ale je niczym nie pryskałam. Może teraz zastosuję Astvit.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Basieksp 21:54, 20 sie 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10414
Na zielono, bardzo mi się podoba przyjemnie się ogląda takie zakątki, ta zieleń taka kojąca jest w te upały
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:34, 20 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6910
Jak dobrze, że masz dalie Piękne one i dobrze, że jest gdzie podziwiać
Ja po zeszłorocznej porażce z przechowywaniem odpuszczam, z żalem wielkim Ale wiem, że do tematu daliowego wrócę, tylko muszę dojrzeć i się ogarnąć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kokesz 11:07, 21 sie 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6693
Zuza, jak poznać czy melon jest już dobry de zerwania?

Piękne dalie mi kilka najładniejszych nie odbiło
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 12:52, 21 sie 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Renata, po zapachu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies