Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 17:25, 14 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Chyba się zdecydowałam na drzewo zasłaniające sąsiadów Morwa biała z pięknie powcinanymi liśćmi Dzięki Anda za pomysł
Szkółka, którą dziś odwiedziłam miała niestety tylko drzewa z wysoko zaczynającą się koroną, więc nie dla mnie. Ale już wiem czego szukam Przez chwilę zastanawiałam się jeszcze nad ambrowcem, ale on też jest chyba wrażliwy na zimowe przeciągi.
Listki upatrzonej morwy

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 17:58, 14 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Piękne te liście Takie kształty też najbardziej lubię. Bardzo się cieszę, że pomysł Ci się spodobał
Ja mam odmianę Morus kagayamae, ale bardzo słabo owocuje. Ma za to duże liście i to mnie cieszy, bo chcę cienia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 18:10, 14 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
A jak u Ciebie z przewiewami? Zacisznie czy nie? Widziałam morwę u Hani i ta rośnie raczej nieosłonięta.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 18:46, 14 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
U mnie wieje zimą mocno. Raz mi hibiskus młody nie przeżył zimy. Z morwą nie było nigdy problemu. Na początku przez rok stała w donicy i było ok.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 19:09, 14 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ta odpowiedź bardzo mi się podoba

Oczywiście nie mogłam wrócić że szkółki z pustymi rękami
Nabyłam budleję Orchid Beauty. Będzie pasować do białej.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
andzia458 08:07, 15 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Fajna ta morwa, ciekawy kształt liści. Może i ja gdzieś kiedyś...
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
antracyt 09:42, 15 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Mam tylko nadzieję, że ją znajdę w takiej formie jak potrzebuję Czego i Tobie życzę

Zastanawiałam się ostatnio co mi wyrosło koło pergoli i okazało się, że to nie dziewanna, tylko tytoń. Ciekawe

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:30, 16 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Zebrałam dzisiaj w ramach eksperymentu nasiona lwich paszczy w ulubionych kolorach. Zobaczymy jaka paleta kolorystyczna pojawi się w przyszłym roku.
W końcu zbierają się hortensje i drugi raz ostróżki. Po raz drugi zakwitł mi również tamaryszek.



Tego biedaka kilka lat temu nieopatrznie posadziłam między dwa potwory. O dziwo co roku kwitnienia niezawodnie i nie łapie mączniaka.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:57, 16 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Chopin też po raz drugi rozkręcił się na dobre, tylko stracił trochę liści przez plamistość, zresztą w tym roku jak nigdy mam ją na sporej części róż.
Piżmówkę dodatkowo objadły małe zielone gąsienice.

I kilka luźnych portretów
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:12, 16 sie 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650

Co to jest to żółte? Wysiałam z mieszanki łąkowej.

Na koniec nowy widok za płotem... Dobrze, że przenośną toaletę zasłoniła ziemia z wykopu

Wieczór zrobił się przyjemnie ciepły. Można się w końcu zrelaksować w ogrodzie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies