Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

galgAsia 19:04, 07 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Piękne bardzo . Zobaczę jeszcze w swoim ogrodniczym, czy będą jakieś ciekawostki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 19:34, 07 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
A tutaj jeszcze taka ciekawostka.
Na drugi rok po wysianiu zwykłych kosmosów pojawiła mi się w ogrodzie taka mutacja.
Kosmos bezpłatkowy, ze środkiem nienaturalnie powiększonym, bez widocznych pręcików. Od razu po "rozkwitnięciu" wyglądającym jak nasienniki. Zrobiłam eksperyment i zostawiłam ten okaz do jesieni. Co ciekawe w zeszłym roku znowu pojawił się w ogrodzie
Zdjęcia kiepskiej ostrości bo wykadrowane z innych.
Na poziomym, to te jasno żółte kulki pod słonecznikami.


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 21:04, 07 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Wiecie, że pospolita nazwa kosmosów to panny w zieleni? Chyba już o tym pisałam u Ewy (skleroza.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:05, 07 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
galgAsia napisał(a)
Ha, ja też już kupiłam pierwsze nasionka, ale w necie - szukałam Echinacea pallida i tylko tak była dostępna. Więc od razu dobrałam parę dodatkowych torebek
Groszek - albo kolorowy misz-masz, albo tylko ulubiony kolor
Pomysł na kwietną łąkę - nawet jako eksperyment - baaardzo dobry, uważam .

Jeżówkę bladą mam - jest prześliczna.
____________________
Helen - Hortensjowo
Pszczelarnia 22:19, 07 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bajeczne te kosmosy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 09:01, 08 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Helen napisał(a)
Wiecie, że pospolita nazwa kosmosów to panny w zieleni? Chyba już o tym pisałam u Ewy (skleroza.


Podoba mi się ta nazwa, muszę zapamiętać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 09:04, 08 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
A to nie Nigella damascena czyli czarnuszka ma ta nazwe Panna w zieleni? Po niemiecku tak sie nazywa czarnuszka damascenska - Jungfer im Grünen
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 09:08, 08 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Do Czarnuszki damascenskiej ta nazwa też pasuje
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 21:32, 08 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Tak mówiła moja Mama, ja tylko powtarzam to, co słyszałam
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 13:03, 09 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Wracam do tematu ziemi na nowym terenie. Wczoraj rolnik od którego kupiliśmy dalsze włości zaproponował nam, że przy okazji obsiewania reszty pola może nam również owsem obsiać, albo czymś innym jak będziemy chcieli. I teraz mam zagwostkę co tam dać i w jakiej kolejności. Na jesień mieliśmy poplon w postaci łubinu i czegoś jeszcze (chyba peluszki), niestety z powodu pogody (brak opadów) wysialiśmy go trochę późno i nie wytworzył tak dużo masy zielonej jak się spodziewałam. Na zimę został przeorany. No i co teraz na wiosnę zrobić. Czy owies od rolnika (wyczytałam, że ma bardzo dobre właściwości fitosanitarne) czy coś innego? I kiedy do tego wszystkiego obornik wprowadzić, bo muszę się w tej sprawie z innym rolnikiem umówić. Już po przedplonie, czy przed?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies