Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 16:31, 20 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Dzięki Gosiu
Planowanie zostawiam sobie na inny czas, chwilowo chyba mam przesyt

Zapomniałam, że spacer po arboretum w niedzielę, to nie do końca fajny pomysł, dopisała nie tylko pogoda, ale też tłumy zwiedzających
Na szczęście kilka moich ulubionych miejsc udało mi się uchwycić bez ludzi

Znalazłam fajnego klona okrągłolistnego i hortensje z mojego ogrodu, tylko o niebo ładniejsze
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 21:35, 20 wrz 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Fajny spacer.
Ja byłam w arboretum w zeszłym roku w czasie kwitnienia azalii. Miodzio.

Zmiany są super chć nie jestem pewna czy w takim natężeniu naraz.



____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 09:05, 21 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Ja arboretum lubię o każdej porze roku, tylko czasu nie mam za dużo na odwiedziny, mimo, że mieszkam tak blisko.

Co do zmian, to zgadzam się z Tobą w 100%. Na ten rok wyszło mi trochę za dużo. Niby fajnie, ale mam przesyt.
Ale z poszerzenia w tym roku różanki jestem bardzo zadowolona, całościowo i w szczegółach
Jak siedzę w domu przy stole, to mam na nią widok przez drzwi tarasowe i poranna kawa smakuje od razu lepiej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
andzia458 10:17, 21 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Nie udzielam się u Ciebie ale lubię zajrzeć i popatrzeć na fotki.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Mgduska 10:34, 21 wrz 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kolorowo, pięknie
U nas też zimno - w nocy, nad ranem. Pąki stoją na daliach, mogłoby być mnóstwo kwiatów, a nie chce. Dziwny pogodowo rok, jeszcze tak nie miałam, żeby dalie trzeba było namawiać do kwitnienia.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 17:24, 21 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
andzia458 napisał(a)
Nie udzielam się u Ciebie ale lubię zajrzeć i popatrzeć na fotki.

Ja do Ciebie też zaglądam i śledzę burzę mózgów
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:35, 21 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Mgduska napisał(a)
Kolorowo, pięknie
U nas też zimno - w nocy, nad ranem. Pąki stoją na daliach, mogłoby być mnóstwo kwiatów, a nie chce. Dziwny pogodowo rok, jeszcze tak nie miałam, żeby dalie trzeba było namawiać do kwitnienia.

W zeszłym roku dość wcześnie przyszedł nagły nocny przymrozek i ścięło mi wszystkie dalie w pełni kwitnienia. W tym roku jeden poranek był już ze skrobaniem szyb w samochodzie, ale dalie i inni wrażliwcy na szczęście tego nie zauważyli.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 19:53, 21 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Od kiedy po raz pierwszy w życiu mam za oknem widok na ogród, to już za nic w świecie nie potrafiłabym mieć "nic". To wielkie szczęście, że można pić kawę w takich okolicznościach.
Na planowanie najlepsza jest zima.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 20:10, 21 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Hania, zgadzam się w 100% Ładne widoki za oknem to jest to
Chociaż z tym planowaniem, to mam zagwostkę. Jak zostawię je na zimę, to przesadzanie kalin i lilaków trafi na wiosnę. Czy to dobry moment żeby je przed i w czasie kwitnienia ruszać? A jak ruszę po kwitnieniu, to sobie całą wiejską popsuję przed latem, kiedy jest jej najlepszy moment. Ot i dylematy Jedyny pewnik, że teraz planować nie chce mi się ani odrobinkę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 22:30, 21 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Co to za roślinka?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies