Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 08:56, 23 wrz 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Muszę przyznać, że to intrygujące zestawienie - konwalie i lawenda.
Sadzenie czegoś nowego na głowach stałych bywalców też mi się zdarza, szczególnie na wiejskiej



Konwalie przyplątały się z barwinkiem, który przyplątał się z niskimi marcinkami. Wszystko z działki Rodziców
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:42, 23 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11667
anka_ napisał(a)
Piękne zdjęcie

Zbiory pomidorowe imponujące. Masz Zuzanno jakieś ulubione odmiany, które polecasz? U mni, przez gradobicie, zupełnie sezon owocowo-warzywny stracony.
Heptakodium piękne kupiłaś.

Jeże i ryk jeleni o świcie... ach...


Dziękuję
Bardzo zadowolona jestem z dwóch odmian pomidorów: Black Prince i Black Cherry. Te pierwsze to przepyszne olbrzymy, drugie strasznie słodkie koktajlowe. Obie odmiany u mnie super plenne i bezproblemowe. Black Prince już skończył, ale Black Cherry nadal jest w pełni owocowania
Tegoroczne ryki jeleni to jakieś przedwczesne były. Trwały dwa dni i do teraz cisza. Czekam z niecierpliwością na prawdziwe rykowisko
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:49, 23 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11667
Mgduska napisał(a)



Konwalie przyplątały się z barwinkiem, który przyplątał się z niskimi marcinkami. Wszystko z działki Rodziców

No tak Też mam kilku takich mieszkańców ogrodu, przywędrowały właśnie od Rodziców Firletka chalcedońska trafiła z marcinkami, przebiśniegi i śniadek z paprociami, a cebulice z piwonią
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 09:57, 23 wrz 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8318
antracyt napisał(a)

Dziękuję
Bardzo zadowolona jestem z dwóch odmian pomidorów: Black Prince i Black Cherry. Te pierwsze to przepyszne olbrzymy, drugie strasznie słodkie koktajlowe. Obie odmiany u mnie super plenne i bezproblemowe. Black Prince już skończył, ale Black Cherry nadal jest w pełni owocowania
Tegoroczne ryki jeleni to jakieś przedwczesne były. Trwały dwa dni i do teraz cisza. Czekam z niecierpliwością na prawdziwe rykowisko

Potwierdzam, Black Cherry są nie do zdarcia, owocują do przymrozków, a krzaki rosną potwornie wielkie no i dobre w smaku
____________________
Helen - Hortensjowo
Kawa 10:10, 23 wrz 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
antracyt napisał(a)
Niech rośnie, podoba mi się, a takie zagęszczone jak u Ciebie to nawet bardzo
Czekam na nasiona penstemona, ale nie zamierza przekwitać

jezeli byś miała nadmiar chętnie bym przygarnęła
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
antracyt 10:18, 23 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11667
Jak uda mi się jakieś zebrać to się podzielę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:26, 23 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11667
Wypatrzyłam w arboretum wielką hortensję Levana 'Cov'. Ma piękne karbowane liście, pachnące ciekawe kwiatostany. I co? I wczoraj przypadkiem wpadłam do szkółki i kupiłam... tzn kupiłam po prostu Levane. A obiecywałam sobie że już nic w tym roku... Za karę chyba ją dzisiaj wieczorem posadzę, chociaż bardzo mi się nie chce
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Dorii 12:35, 23 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Łączna rośnie ogromna jeśli dobrze kojarzę. W moim ogrodniczym też były wyprowadzone na pniu. Na szczęście drogie więc dałam radę się oprzeć
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
antracyt 12:40, 23 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11667
No wiem, że ogromna, widziałam, ale wymyśliłam dla niej miejsce, gdzie to będzie atutem Towarzystwo też już jej wymyśliłam Na szczęście to w większości miskanty i nie będzie mnie kusił ich zakup w tym roku. Jesień to już chyba nie najlepszy moment na ich sadzenie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kawa 12:46, 23 wrz 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
no piękna ta hortka ale ja wszystkie hortensje uwielbiam!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies