Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 20:54, 17 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Danusiu, ja to ostatnio ogrodowo nadpobudliwa jestem oba powojniki znalazły już swoje docelowe miejsca

Dzisiaj miało padać. Nie planowałam prac w ogrodzie, ale że deszcz się nie pojawił to wyszłam "na chwilę" do ogrodu i pożarło mi gdzieś 4 godziny
Posadziłam ostatnie owocowe drzewko w sadzie, a nadprogramowo przesadziłam 3 lilaki na nową miejscówkę. Wymyśliłam w końcu odpowiednie lokum dla malin. Dobrze, że jeszcze owocują, bo pewnie za ich przesadzanie też bym się z rozpędu zabrała Nie ma basenu, ale na szczęście została siłownia w ogrodzie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:33, 18 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Trochę październikowych kolorów i faktur

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:40, 18 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Ostatnie dynie

I nie ostatnie pomidory Jeszcze kilka wiaderek jest na krzakach, czy dojrzeją? część nie zerwanych spleśniała na krzakach. Można je na kompostownik dać?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ElzbietaFranka 23:56, 18 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
antracyt napisał(a)
Dziewczyny, normalnie mięśnie brzucha dzisiaj czuję
A pomocnicy zapracowani ostatnio strasznie. Prócz asysty w ogrodzie, non stop misek pilnują... mroźna zima idzie

Renata, fajne porównanie. Moje miskanty mają z kwiatostanami koło 2m w tym roku. Możliwe, że to rzeczywiście Grazielle. Ciekawe swoją drogą co w szkółce sprzedawali ostatecznie pod tą nazwą, skoro pod nazwą Gracillimus sprzedawali to co mam teraz ja





Kupiłam prawdziwego Gracilimus bardzo wąskie liście.
W przyszłym roku porównam czy te co mam to też Gracilimusy no niby wszystko się zgadza ale mam wątpliwości jak widzę na fotach ta zieleń.

Rozmawiałam w szkółce w której kupowałam prawdziwego i w zeszłym roku, że oni też mają duże problemy z nazewnictwem traw. Często jest tak, że szczególnie wszystkie wysokie trawy już na miejscu skąd zamawiają przychodzą źle oznaczone. Reklamowali niektóre trawy - przepraszają i nic poza tym. Przy tych trawach pracują ludzie z przypadku i wieszają etykiety jak leci.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
antracyt 07:14, 19 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
W takim razie będę czekać na Twoje przyszłoroczne porównanie.
Co do moich miskantów... nie pierwsza i nie ostatnia szkółkarska pomyłka. Ta przynajmniej mi nie przeszkadza.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 14:24, 19 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Wow, jeszcze masz taaaakie pomidory??? Zazdrość.
Ja mam kilka gracków kupionych jako gracki i nie kwitną. Gdyby kwitły też by mi nie przeszkadzało . Dla mnie najważniejsze by były wąskolistne bo takie lubię najbardziej. Wyjątek to Memory .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 16:51, 19 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Kasiu, rzeczywiście na pomidory narzekać nie zamierzam
Na kwitnące "gracki" też nie. Bardzo je Lubię ze względu na wąskie liście i pokrój, chociaż ostatnio nabyłam miskanta No.37 o szerszym ulistnieniu, które cudownie się przebarwia, a w przyszłym roku dodam do niego Rosi(też szerokolistny). Gust mi się modyfikuje

Dziadkowa róża trafiła do ziemi razem z powojnikiem Comtesse de Bouchard. Towarzyszyć im będzie jodła kaukaska z zeszłorocznych świąt
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 19:44, 19 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Śliczna ta jodła Ci się uchowała Bardzo pochwalam sadzeniem "choinek" po Świętach
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 20:19, 19 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Uchowały się 3 takie jodły Każda z młodych dam chciała w zeszłym roku mieć swoją choinkę w pokoju i wszystkie trafiły do ogrodu. Co się na kombinowałam, żeby je jakoś wkomponować Mamy już jeden srebrny świerk z naszej pierwszej wspólnej Wigili. Na razie wystarczy

Ostatni malutki letni akcent
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 00:05, 20 paź 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
O mamo.... jak dajesz radę z 3 kobietami? Ja mam 1 i wystarczy
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies