Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Helen 10:16, 24 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Zuza, ależ masz ogromny potencjał do pracy Zazdro
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 18:17, 24 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
BasiaLT napisał(a)
Faktycznie super miejsce na rabatę cienistą.

Od dawna już o nim usilnie myślę, tylko cierpliwie czekałam, aż zniknie stamtąd przyczepa. Trochę się od tego czasu otoczenie zmieniło i zamiast niewysokiego żywopłotu z cisu muszę tam posadzić wyższe piętro, które przymknie widok na nowych sąsiadów.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:28, 24 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Helen napisał(a)
Zuza, ależ masz ogromny potencjał do pracy Zazdro

Dzisiaj nie ma czego zazdrościć. Tak się natyrałam, że ledwo żyję

Przesadziłam pigwowce(to był hardcorowy wyczyn), na ich miejsce poszedł lilak i budleja. Posadziłam czekające w donicach jagody kamczackie, dokończyłam przeprowadzkę malin, a w ich miejscu zaczęła pojawiać się trawa Obie działki zaczynają tworzyć powoli jeden ogród

na zdjęcie załapała się nawet moja kurtka robocza
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 20:32, 24 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Budowy w sąsiedztwie zawsze wywołują niepokój. Wciąż wspominam, że ze swojego yatasu widziałam kiedyś góry. Potem był etap widoku na stół sąsiada w jego jadalni, a teraz widok osłaniają serby i klon Ginnala. Tylko (aż) 7 lat. A takie zmiany.
Życzę dobrych pomysłów na przesłony. Warto pamiętać, że te przesłony potrzebne są również w bezlistnych porach roku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kokesz 20:34, 24 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Kurcze...domy obok wyrastają jak grzyby po deszczu
Dobrze, że dokupiliście drugą działkę, już teraz fajnie razem wyglądają
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 21:26, 24 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Budowy w sąsiedztwie zawsze wywołują niepokój. Wciąż wspominam, że ze swojego yatasu widziałam kiedyś góry. Potem był etap widoku na stół sąsiada w jego jadalni, a teraz widok osłaniają serby i klon Ginnala. Tylko (aż) 7 lat. A takie zmiany.
Życzę dobrych pomysłów na przesłony. Warto pamiętać, że te przesłony potrzebne są również w bezlistnych porach roku.


Siedem lat powiadasz?
Będę czekać, aż klon Ginnala przesłoni jeden z sąsiednich tarasów. Pomagać mi będą dwie jodły i dwie świdośliwy. Drugi dom oglądać będę głównie w cieplejszych miesiącach. Od strony tarasu zasłania go szklarnia i tak naprawdę widzę go głównie z drugiej części ogrodu. Trzeci powstał tak szybko, że jeszcze nie wymyśliłam do końca jak go przysłonić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 21:33, 24 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
antracyt napisał(a)


Siedem lat powiadasz?
Będę czekać, aż klon Ginnala przesłoni jeden z sąsiednich tarasów. Pomagać mi będą dwie jodły i dwie świdośliwy. Drugi dom oglądać będę głównie w cieplejszych miesiącach. Od strony tarasu zasłania go szklarnia i tak naprawdę widzę go głównie z drugiej części ogrodu. Trzeci powstał tak szybko, że jeszcze nie wymyśliłam do końca jak go przysłonić.


Jesteś szczęściarą, że masz tylko 3 domy wokół siebie. Ja mam ich tyle, że nie ma bata - zawsze któreś będą widoczne jak nie z tego to z innego miejsca... powoli uczę się to akceptować . Liczę jednak, że i moje drzewa urosną i choć trochę przesłonią okoliczne domy. Z dzisiejszej perspektywy 7 lat to jednak kawał czasu...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 21:35, 24 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Kokesz napisał(a)
Kurcze...domy obok wyrastają jak grzyby po deszczu
Dobrze, że dokupiliście drugą działkę, już teraz fajnie razem wyglądają

No wyrastają, ze wszystkich stron.
Strasznie się cieszę na tą nową część. Jeszcze bardzo dużo pracy przede mną, żeby je fajnie zgrać, ale mam wyobraźnię
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:39, 24 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
mrokasia napisał(a)


Jesteś szczęściarą, że masz tylko 3 domy wokół siebie. Ja mam ich tyle, że nie ma bata - zawsze któreś będą widoczne jak nie z tego to z innego miejsca... powoli uczę się to akceptować . Liczę jednak, że i moje drzewa urosną i choć trochę przesłonią okoliczne domy. Z dzisiejszej perspektywy 7 lat to jednak kawał czasu...

Kasia, 3 domy powstają w tym roku, a właściwie 6, tylko pozostałych trzech tak bardzo nie widzę W ciągu ostatnich kilku lat sąsiedztwo strasznie mi się rozrosło.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Pszczelarnia 21:45, 24 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)

No wyrastają, ze wszystkich stron.
Strasznie się cieszę na tą nową część. Jeszcze bardzo dużo pracy przede mną, żeby je fajnie zgrać, ale mam wyobraźnię



A to podstawa sukcesu. Praca i wyobraźnia.

Ja też mam dużo domów w okolicy ale jednak w bezpiecznej odległości. 3 wyrosły na moich oczach.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies