Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 08:22, 16 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11695
galgAsia napisał(a)
Nooo, z tymi pomidorami to już przegięłaś
A łupy fajne Ale ja też, tak jak Lucy, niechętnie wchodzę między ludzi...

To nie ja, to one same A ile było jeszcze kwiatów i malutkich owoców. Krzaki zdrowe jak w pełni sezonu, tylko spora część pomidorów pękała i pleśniała. Za mało światła już i ciepła. Zastanawiam się, czy prócz zdjęcia cieniutkiej warstwy ziemi (sporo owoców opadła i spleśniała w miejscach, gdzie nie dałam rady zbierać na bieżąco), muszę coś jeszcze zrobić? Sypnąć popiołem profilaktycznie w ramach odkażania?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 09:41, 16 lis 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10266
antracyt napisał(a)

Ja sobie muszę robić limity finansowe jak wpadam pomiędzy starocie
Z jednej strony je uwielbiam, a z drugiej nie lubię zagracenia w domu


Mam podobnie i muszę kupować je sama żeby mi nikt nie przeszkadzał, raz mój mąż wybrał się ze mną, "takie coś to mogę Ci sam zrobić, poleży trochę..." ale byłam zła, od tamtej pory nikogo nie zabieram ze sobą na starocia
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 09:53, 16 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11695
Hehe, dobre
My się z mężem akurat w tej kwestii dobraliśmy. Oboje lubimy takie miejsca, tylko gust nam się lekko rozjeżdża
Chociaz jak kiedyś pokazałam mu obelisk do róż, to też stwierdził, że taki to on sam zrobi i to lepszy...i tak robi od wiosny
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 10:10, 16 lis 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10266
Mojemu mężowi podobają się moje pomysły, tylko raz chciał kupić mi taki zwykły nowy garnek emaliowany na allegro, no chciał dobrze
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
tulucy 10:34, 16 lis 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Mój m się najczęściej pyta, po co mi coś tam, ale generalnie nie przeszkadza. Chociaż jak mu pokazałam takie piękne balie stare, to się tak skrzywił, że odpuściłam. No i on jest uważniejszy ode mnie, zwraca uwagę, czy nie ma pęknięć, uszczerbień... Bo ja głównie to zbieram miseczki szklane, szkło kolorowe... On ma z kolei fazę na konkretny model wazonu i poluje na różne kolory... Bo wazonik był w wielu kolorach robiony... Na razie mamy 4 kolory, z czego jeden w 3 egzemplarzach. Ale co tam, chce, niech ma
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 14:58, 16 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11695
Dobre podejście

Zastanawiałam się ostatnio czym przysłonić widok na kompostownik i do głowy wpadło mi rozwiązanie najprostrze z możliwych. Trzmielina fortune'a. Mam kilka sztuk w ogrodzie i rosną bezproblemowo, przyrosty mają w granicach 30-40cm rocznie, a do tego są zimozielone, co zagwarantuje brak widoku na kompostownik przez cały rok.
Nabyłam dwie małe sztuki odmiany Emerald Gaiety i poprowadzę je w górę
Mam nadzieję, że będą rosły tak szybko jak te które już mam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
BasiaLT 20:32, 17 lis 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Trzmielina to bardzo dobry pomysł. Jak jej podpasuje miejsce to pójdzie jak dzika.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
antracyt 08:11, 18 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11695
Liczę na to Basiu W tym miejscu będzie miała półcień, trochę jej to zmniejszy białe obrzeża, ale to nawet dobrze. Zrobi się bardziej neutralnym tłem dla reszty rabaty.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:16, 19 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11695
Mamy dzisiaj małego gościa w ogrodzie.

Bidulek prawdopodobnie się zgubił. Leżał wystraszony niedaleko naszego domu.
Okazało się, że znajomy znajomego prowadzi niedaleko pogotowie dla dzikich zwierząt. Koziołek został obejrzany przez profesionalistę, nic mu nie jest, ale do rana pozostanie u nas na ogródku.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 20:44, 19 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8329
Ależ on jest przerażony, biedaczek... No i śliczny jest
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies