Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Kokesz 19:03, 11 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
A może nie wyrabiaj liści, zostaw jako ściółkę.
Na leśnej taka ściółka pasuje.
Ja na mojej cienistej mam wszystko liśćmi zasypane.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Roocika 19:12, 11 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zuzia, rzeczka jest za choinami, nie jest na naszej działce, jest przy granicy. Ale w takie suche lata jak było w tym roku nie płynie... Kiedyś się może zajmiemy brzegiem ale najpierw stanie ogrodzenie...
Edit. Ostatnio jak pokazywałam choiny dosadzone 3 szt to było widać trochę tą rzeczkę...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 19:28, 11 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Kokesz napisał(a)
A może nie wyrabiaj liści, zostaw jako ściółkę.
Na leśnej taka ściółka pasuje.
Ja na mojej cienistej mam wszystko liśćmi zasypane.

Liście orzecha i kasztanowca wygrabiam, pakuję w worki i usuwam z ogrodu. Z reszty drzew zostaje na rabatach. Na tej cienistej zaraz będą jeszcze 3 graby fastigiata i ich liście zostawię jako ściółkę. Graby tracą liście dużo później niż orzech. Opadną kiedy zdążę już posprzątać po orzechu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:50, 11 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Roocika napisał(a)
Zuzia, rzeczka jest za choinami, nie jest na naszej działce, jest przy granicy. Ale w takie suche lata jak było w tym roku nie płynie... Kiedyś się może zajmiemy brzegiem ale najpierw stanie ogrodzenie...
Edit. Ostatnio jak pokazywałam choiny dosadzone 3 szt to było widać trochę tą rzeczkę...

Zazdroszczę Ci jej bardzo
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosialuk 13:18, 12 lis 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Pod orzechem sprawdzają się funkie. W czasie opadania liści funkie można wyciąć i grabienie nie sprawia problemów. Nawet wcześniej jeśli zbiera się orzechy. Albo zostawić liście na ściółkę, na wiosnę funkie je ładnie ukryją.
Tak jest posadzone u mojej mamy i nawet w tym roku powiększała obszar obsadzony funkiami, bo się takie nasadzenia sprawdziły.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
antracyt 14:47, 12 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Funkie pewnie też się na tej rabacie znajdą. Rzeczywiście nie będą przeszkadzały w wygrabianiu liści orzecha Mam kilka ulubionych odmian i myślę, że je powtórzę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
BasiaLT 10:40, 13 lis 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ale masz zapał. Podziwiam
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
nyna76 15:43, 13 lis 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1687
Zuza, w jakim wieku masz dzieciaki,.że tak działasz w ogródku ?

Super działasz, na wiosnę będzie już cudnie do dopieszczenia tylko.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 17:46, 13 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
BasiaLT napisał(a)
Ale masz zapał. Podziwiam

No jakoś mnie wzięło na koniec sezonu. Ale coś za coś. Okna od miesiąca czekają na umycie, kopertę z nasionami dla Ciebie też od dawna noszę w torebce, bo jak oglądam kolejki na pocztę to jakoś nie mogę się zebrać, żeby ją wysłać. Przepraszam za opóźnienie, obiecuję poprawę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:01, 13 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
nyna76 napisał(a)
Zuza, w jakim wieku masz dzieciaki,.że tak działasz w ogródku ?

Super działasz, na wiosnę będzie już cudnie do dopieszczenia tylko.

Ania, towarzystwo jest 9+
Tak naprawdę, to dlatego tak "działam", że z braku czasu muszę wszystkie ogrodowe prace rozkładać na drobne. Wciąż jestem w niedoczasie i zdarza mi się o czołówce kończyć Gdybym miała więcej czasu to sezon ogrodowy już bym zakończyła... chociaż kto wie, może coś jeszcze by się do zrobienia znalazło
Teraz zostało mi jeszcze ogarnięcie szklarni, wykopanie dalii i wsadzenie resztek tulipanowych do donic. To plan na weekend
Dzisiaj znalazłam nawet czas na zrobienie zdjęcia grabom.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies