Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 11:12, 11 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
No ba
Zastanawiam się cały czas czy taki sam kolor zastosować na przesłonie przy hamakowej. Rośliny będą ładnie odbijać, ale ta przesłona ma też tył w postaci kącika dla nieletnich i tam mi bardziej drewno pasuje. Bądź tu babo mądra
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 11:23, 11 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziewczyny, w temacie zakwasu buraczanego - ja nie dodaję soli. Buraki, czosnek, przyprawy i woda - surowa, ale przefiltrowana. Zawsze się udają.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Mgduska 11:25, 11 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Miałam ten dylemat przy ogrodzeniu od strony sąsiada, stanowiącym tło głównej rabaty. Jak może zauważyłaś - jest antracytowe -mamy takie okna, więc wybór nie był przypadkowy. Wcześniej mieliśmy te panele zamontowane bez malowania - i wyglądały gorzej. Ten kolor porządkuje.
A dziewczynom możesz dorzucić jakeś słodkie dodatki - blade pastele bardzo grają z tym kolorem
____________________
Sałatka pokrzywowa
BasiaLT 11:37, 11 gru 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Z tych kalesonów na czereśni to uśmiałam się jak nie wiem ale w realu to mało zabawne. Fajni sąsiedzi to skarb.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
antracyt 11:51, 11 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
galgAsia napisał(a)
Dziewczyny, w temacie zakwasu buraczanego - ja nie dodaję soli. Buraki, czosnek, przyprawy i woda - surowa, ale przefiltrowana. Zawsze się udają.

Tez czytałam, że można nie solić, kiedyś spróbuję. Mówisz, że woda surowa? Mam dzbanek filtrujący, też spróbuję, do tej pory dawałam wystudzoną przegotowana.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 12:00, 11 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja dałam ostatnio za mało czosnku - jakieś dwa wynędzniałe suche ząbki - pewnie dlatego się popsuły. A tu czytam, że trzeba bogato czosnku nawalić - nie lubię czosnku, stąd te opory
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 12:03, 11 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Mgduska napisał(a)
Miałam ten dylemat przy ogrodzeniu od strony sąsiada, stanowiącym tło głównej rabaty. Jak może zauważyłaś - jest antracytowe -mamy takie okna, więc wybór nie był przypadkowy. Wcześniej mieliśmy te panele zamontowane bez malowania - i wyglądały gorzej. Ten kolor porządkuje.
A dziewczynom możesz dorzucić jakeś słodkie dodatki - blade pastele bardzo grają z tym kolorem

Surowego drewna bym nie zostawiła, tylko taki dąb jak na drewutni i saunie, ale biję się z myślami. Ten kąt nieletnich to będzie miał słońce prawie cały dzień, nie wiem czy z tym antracytem nie zrobi się piekarnik. Dodatkowo połączony jest z częścią roboczą męża. Jej już bym na pewno nie malowała, nie ma sensu, to tymczasówka, zasłonięta częściowo przyczepą. Nie pokazuję jej "piękna" na zdjęciach, od strony domu też jej nie widać i trochę udaję, że jej nie ma .
No nic, do wiosny mam czas Antracyt oczywiście kusi.
PS. Nieletnie prócz skrzyń do siedzenia zażyczyły sobie duży stolik do przygotowania lemoniady
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:05, 11 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Mgduska napisał(a)
Ja dałam ostatnio za mało czosnku - jakieś dwa wynędzniałe suche ząbki - pewnie dlatego się popsuły. A tu czytam, że trzeba bogato czosnku nawalić - nie lubię czosnku, stąd te opory

Czosnek niezbędny, chociaż możesz spróbować z chrzanem i małą ilością czosnku. Uwielbiam czosnek
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:08, 11 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
BasiaLT napisał(a)
Z tych kalesonów na czereśni to uśmiałam się jak nie wiem ale w realu to mało zabawne. Fajni sąsiedzi to skarb.

Szkoda, że to loteria.
Przed chwilą podjechali do nas specjaliści od wymiany szyby w samochodzie i na dzień dobry, jak na komendę obsikali nam drewno... a potem zabrali się do pracy... pełna kultura...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 12:42, 11 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Surowego drewna bym nie zostawiła, tylko taki dąb jak na drewutni i saunie, ale biję się z myślami. Ten kąt nieletnich to będzie miał słońce prawie cały dzień, nie wiem czy z tym antracytem nie zrobi się piekarnik. Dodatkowo połączony jest z częścią roboczą męża. Jej już bym na pewno nie malowała, nie ma sensu, to tymczasówka, zasłonięta częściowo przyczepą. Nie pokazuję jej "piękna" na zdjęciach, od strony domu też jej nie widać i trochę udaję, że jej nie ma .
No nic, do wiosny mam czas Antracyt oczywiście kusi.
PS. Nieletnie prócz skrzyń do siedzenia zażyczyły sobie duży stolik do przygotowania lemoniady


Patelnia może być problematyczna - jedna z moich piramid jest ciemna i tam drewniana kulka na zwieńczeniu pękła od słońca.
Machnij sobie wizualkę i zdecyduj
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies